2015 03 01

LKL lyderių akistatoje Klaipėdos „Neptūnas“ Kaune palaužė „Žalgirį“ – 90:86

Po dviejų savaičių pertraukos LKL ir vėl susitiko turnyrinės lentelės lyderiai – Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Uostamiestyje sensacingą pergalę išplėšę šeimininkai pergalę iškovojo ir priešų teritorijoje. Lygiai besiklosčiusiose rungtynėse laiminga pabaiga laukė klaipėdiečių. Tai buvo trečias kauniečių pralaimėjimas šiame sezone.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 86:90 (19:21, 20:23, 27:19, 20:27)

Dar prieš porą savaičių Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai namuose paguldė Kauno „Žalgirį“ ir nutraukė Lietuvos čempionų puspenkto mėnesio trukusią pergalių seriją.

Lemiamą klaidą Kauno „Žalgiris“ padarė, kai po nesėkmingo M.Mažeikos baudos metimo leido kamuolį atkovoti S.Galdikui.

Tačiau per šias kelias savaites Klaipėdos „Neptūnas“ buvo patekęs į duobę. Jis jau LKF taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo„Šiauliams“, o LKL nusileido „Pieno žvaigždėms“. Tuo tarpu „Žalgiris“ laimėjo LKF taurę ir Eurolygoje nugalėjo Stambulo „Galatasaray“.

Tačiau „Neptūnas“ surado jėgų dar kartą parklupdyti žalgiriečius jų pačių aikštėje. Rungtynės prasidėjo lygia kova ir po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai turėjo tik dviejų taškų pranašumą. Per antrąjį kėlinį persvara išaugo iki penkių taškų, tačiau namų sirgalių varomas „Žalgiris“ pasiduoti neketino.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ atsišviežino atsarginiais žaidėjais. Į darbą įsijungė V.Kariniauskas ir V.Lipkevičius. Tuo tarpu „Neptūnas“ tokios prabangos neturėjo ir trečiąjį kėlinį pralaimėjo 19:27.

Visgi lemiamame ketvirtyje Klaipėdos komanda surado jėgų parklupdyti LKL čempionato lyderius. Likus žaisti minutę iki rungtynių pabaigos A.Milaknis pataikė du svarbius tritaškius iš eilės ir sumažino skirtumą iki taško. Tuomet užvirė kova ties baudų metimų linija. Joje lemiamą klaidą padarė Kauno „Žalgiris“, kai po nesėkmingo Martyno Mažeikos baudos metimo leido kamuolį atkovoti Simui Galdikui. Kauniečiai dar kartą prasižengė prieš varžovų kapitoną ir šis pataikęs abu baudos metimus užtikrino savo komandos pergalę.

Klaipėdiečius į pergalę vedė 19 taškų pelnęs ir 7 kamuolius atkovojęs Deividas Gailius. Mindaugas Girdžiūnas pridėjo 17 taškų. Martynas Mažeika – 16-a.

Rezultatyviausias su 18 taškų Kauno ekipoje buvo Jamesas Andersonas. Robertas Javtokas surinko 16 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Paulius Jankūnas pridėjo 13 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Klaipėdos „Neptūnas“ šią savaitę atsisveikino su 211 cm legionieriumi iš JAV Keithu Bensonu. Sezono viduryje į Klaipėdą atvykęs, tačiau prie komandos taip ir nepritapęs žaidėjas nusprendė karjerą tęsti Estijoje – Talino „Kalev“ ekipoje kartu su lietuviu Mindaugu Kupšu.

„Žalgiris“ taip pat neteko „centro“, tik dėl kitų priežasčių. LKF taurės finale traumą patyrė 21 metų 208 cm ūgio Artūras Gudaitis. Žaidėjas patempė čiurną ir negalės žaisti kelias savaites.

Paskutinį kartą Kaune „Neptūnas“ laimėjo praėjusių metų balandžio 7-ąją, kai iškart po LKF taurės turnyro 88:79 nugalėjo „Žalgirį“. Po pralaimėjimo atsistatydino tuometinis „Žalgirio“ treneris Saulius Štombergas.

„Žalgiris“: J.Andersonas 18, R.Javtokas 16 (7 atk. kam., 3 blk.), P.Jankūnas 13 (8 atk. kam.), A.Milaknis 9, L.Lekavičius 9, V.Lipkevičius 5, D.Songaila 5, E.Ulanovas 5, S.Vene 4, V.Kariniauskas 2, W.Cherry 0.

„Neptūnas“: D.Gailius 19 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Girdžiūnas 17, M.Mažeika 16, S.Galdikas 10 ( 5atk. kam.), V.Šarakauskas 10, V.Vasylius 7, J.Sinica 6, D.Zavackas 4, A.Butkevičius 1.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.Mažeikių „Mažeikiai“ 29 2 27 1984:2398

Ketvirtasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 86:90 (19:21, 20:23, 27:19, 20:27)

40 min. A.Milaknis pataikė antrą tritaškį iš eilės ir sumažino skirtumą iki vieno taško. Po pertraukėlės jis prasižengė ir pasiuntė baudas mesti D.Zavacką, kuris neklydo. Tuomet prasižengė jau A.Butkevičius ir baudas metė J.Andersonas, šis pataikė tik vieną metimą iš dviejų. Kitas baudas metė S.Galdikas, kuris įmetė abu metimus. Komandas skyrė keturi taškai. Jamesonas Andersonas pataikė svarbų tritaškį. M.Girdžiūnas metė baudos metimus, kuris neklydo. Dar du baudos metimus pataikė J.Andersonas. M.Mažeika pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau kamuolį atkovojo S.Galdikas ir po dar vienos pražangos M.Mažeika sumetė du baudos metimus.

39 min. Po L.Lekavičiaus pražangos du baudos metimus pataikė S.Galdikas. A.Milaknis kitos atakos metu prarado kamuolį. M.Girdžiūnas dar vienu reidu po krepšiu artino „Neptūną“ prie pergalės. A.Milaknis pataikė svarbų tritaškį – 77:81.

38 min. M.Girdžiūnas pataikė svarbų dvitaškį – 74:77.

37 min. S.Galdikas ir R.Javtokas apsikeitė dėjimais – 74:75.

36 min. P.Jankūnas mažino skirtumą iki taško – 72:73.

34 min. L.Lekavičius irgi pataikė iš toli – 70:73.

33 min. S.Galdikas išvedė į priekį svečius. J.Sinica pridėjo tritaškį – 67:72.

31 min. Lemiamas ketvirtis prasidėjo baudos metimais. E.Ulanovas įmetė vieną iš dviejų. Taip pat pasirodė ir D.Gailius. J.Sinica tritaškiu lygino rezultatą – 67:67.

Trečiasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 66:63 (19:21, 20:23, 27:19)

30 min. R.Javtokas pataikė svarbų dvitaškį, o L.Lekavičius prasižengė. M.Mažeika pametė abu baudos metimus.

29 min. D.Gailiaus reidas po krepšiu išvedė „Neptūną“ į priekį, bet tuo pačiu atsakė ir J.Andersonas – 64:63.

28 min. V.Lipkevičius pridėjo dar du taškus ir šeimininkai įgijo penkių taškų pranašumą. D.Gailius baudos metimais mažino skirtumą. Po D.Songailos pražangos V.Šarakauskas pataikė tik vieną metimą – 62:60.

27 min. V.Šarakauskas lygino rezultatą, bet A.Milaknis atsakė tritaškiu – 60:57.

26 min. D.Songaila išvedė į priekį kauniečius – 57:55.

25 min. M.Mažeika išvedė svečius į priekį. P.Jankūnas metė baudos metimus po dar vienos techninės „Neptūno“ pražangos – 55:55.

24 min. M.Mažeika ir V.Lipkevičius apsikeitė tritaškiais – 53:53.

23 min. R.Javtokas pataikė du baudos metimus. J.Andersonas lygino rezultatą – 50:50.

22 min. M.Girdžiūnas ir V.Kariniauskas apsikeitė taikliais metimais iš vidutinio nuotolio. Dvitaškį pridėjo ir S.Galdikas – 46:50.

21 min. R.Javtoko dvitaškis pradėjo trečiąjį kėlinį. D.Gailius atsakė tuo pačiu ir tuomet J.Andersonas įsmeigė tritaškį – 44:46.

Antrasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 39:44 (19:21, 20:23)

20 min. Po V.Vasyliaus pražangos du baudos metimus pataikė L.Lekavičius. E.Ulanovas pražanga prie baudos metimų pasiuntė D.Gailių. Šis pataikė vieną metimą iš dviejų.

19 min. Sėkmingas M.Girdžiūno reidas – 37:43.

18 min. J.Andersonas baudos metimais mažino atsilikimą – 36:40.

17 min. Po V.Šarakausko pražangos du baudos metimus pataikė P.Jankūnas. M.Mažeika atsakė dviem taškais su pražanga – 34:39.

16 min. V.Šarakauskas pataikė iš po krepšio, o J.Andersonas atsakė tritaškiu. D.Zavackas pataikė iš vidutinio nuotolio – 32:36.

15 min. M.Girdžiūnas dar pelnė dvitaškį, o žalgiriečiai rinko taškus baudos metimais – 29:32.

14 min. D.Gailiaus tritaškis privertė G.Krapiką prašyti pertraukos – 25:30.

13 min. R.Javtokas vėl atstatė šeimininkų pranašumą, bet tada tritaškį smeigė V.Šarakauskas – 25:27.

12 min. L.Lekavičius išvedė žalgiriečius į priekį, bet tritaškiu atsakė D.Gailius – 23:24.

11 min. S.Vene lygino rezultatą – 21:21.

Pirmasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 19:21

10 min. D.Songaila ir L.Lekavičius atsakė dvitaškiais, tačiau kėlinį užbaigė sėkminga M.Girdžiūno ataka.

9 min. Po M.Mažeikos taiklaus metimo G.Krapikas prašė minutės pertraukėlės. Po jos kauniečių ataką sėkmingai užbaigė S.Vene. V.Vasylius atsakė tritaškiu – 15:19.

8 min. V.Vasyliaus dvitaškis mažino skirtumą iki vieno taško. Po S.Vene pražangos jis persvėrė rezultatą svečių naudai – 13:14.

7 min. Skirtumą mažino M.Girdžiūnas – 13:10.

6 min. Po D.Zavacko pražangos du baudos metimus pataikė P.Jankūnas. Teisėjai paskyrė techninę pražangą „Neptūnui“, o E.Ulanovas pridėjo dar du taškus – 13:8.

5 min. P.Jankūnas lygino rezultatą – 8:8.

4 min. D.Gailius pelnė pirmuosius taškus. Pirma pataikė dvitaškį, o po to taikliai atakavo ir iš toli, persverdamas rezultatą – 6:8.

3 min. Pirmuosius klaipėdiečių taškus pelnė M.Mažeika, pataikęs dvitaškį su pražanga. R.Javtokas atsakė dar vienu reidu po varžovų krepšiu – 6:3.

2 min. R.Javtokas pridėjo dar vieną taiklų metimą kabliu – 4:0.

1 min. Rungtynes dėjimu pradėjo R.Javtokas – 2:0.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Willas Cherry, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Jamesas Andersonas, Edgaras Ulanovas.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika, Mindaugas Girdžiūnas, Deividas Gailius, Simas Galdikas, Donatas Zavackas.