2014 11 29

LKL pirmenybėse „Juventus“ iškovojo dar vieną dramatišką pergalę

LKL čempionate ir toliau pergalingai rungtyniauja Utenos „Juventus“ (11/3) ekipa, išvykoje 59:57 (10:5, 19:20, 15:14, 15:18) įveikusi Alytaus „Dzūkijos“ (7/8) krepšininkus.
Rashaunas Broadusas
Rashaunas Broadusas / utenosjuventus.lt/Algimanto Čižo nuotr.

Rashauno Broaduso vedini „Juventus“ krepšininkai nuo rungtynių pradžios išsiveržė į priekį (8:2). Ekipos dažniau klydo ir metė netaikliai ir po pirmo itin nerezultatyviaus kėlinio pirmavo svečiai – 10:5.

Antrajame kėlinyje jau dominavo aikštelės šeimininkai. Po Ryčio Juknevičiaus ir Martyno Paliukėno taškų „Dzūkija“ priartėjo (11:12).  R.Broadusas į svečių spurtą atsakė tolimu metimu, dar du taškus pridėjo Nikita Barinovas ir svečiai šiek tiek nutolo (20:16). Aikštės šeimininkai priartėjo, tačiau iniciatyvos vėl ėmėsi R.Broadusas, jam puikiai talkino tritaškį pataikęs Edgaras Stanionis ir „Juventus“ vėl atitrūko – 29:22.

Trečią ketvirtį „Juventus“ pradėjo spurtu 7:0 ir padidino persvarą (36:25), tačiau Artūras Jomantas ėmėsi iniciatyvos ir keturiais taškais iš eilės sumažino deficitą (39:44).

Lemiamą ketvirtį aikštelės šeimininkai pradėjo penkiais taškais iš eilės ir išlygino rezultatą (44:44). Bet aikštėje po keitimo pasirodęs R.Broadusas sustygavo svečių puolimą, pats įmetė šešis taškus iš eilės ir „Juventus“ vėl nutolo – 54:45. Rytis Juknevičius į tai atsakė penkiais taškais ir aikštės šeimininkai atkūrė intrigą (52:56).

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Vilmantas Dilys pelnė du taškus ir dar labiau priartino savo ekipą prie varžovų (54:56). Likus žaisti 13 sekundžių „Juventus“ prarado kamuolį, o kitoje aikštės pusėje pažeidė taisykles. A.Jomantas pataikė tik antrąjį baudos metimą (57:58). Arvydas Šikšnius taip pat realizavo tik vieną baudos metimą ir Michealas Dixonas galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo dvitaškis tikslo nepasiekė ir vėl triumfavo „Juventus“ ekipa 59:57.

„Dzūkija“: Adamas Lapeta (4/4 dvit.) 11, Martynas Paliukėnas (2/3 trit., 5 praž.) ir Rytis Juknevičius (2/3 trit., 5 praž.) po 10.

„Juventus“: Rashaunas Broadusas (9/12 dvit.) 21, Edgaras Stanionis ir Saulius Kulvietis po 7.