Publikuota: 2014 gruodžio 23d. 20:35

LKL po pratęsimo „Lietkabelis“ įveikė „Šiaulius“

Evaldas Žabas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Evaldas Žabas

Antradienio Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Panevėžyje tarp vietos „Lietkabelio“ (6/12) ir „Šiaulių“ (9/8) krepšininkų prireikė pratęsimo. Tai buvo antrasis šių komandų susitikimas šiemet ir pergalę vėl šventė „Lietkabelis“ – 89:85 (20:22, 21:17, 19:24, 20:17, 9:5).

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris su puse minutės „Lietkabelis“ po atkarpos 11:0 išsiveržė į priekį 73:65. „Šiauliai“ po kelių akimirkų priartėjo (73:76), po to ir persvėrė rezultatą (78:76). Paskutinės pusantros minutės žaidimas jau klostėsi taškas į tašką, o lemiamą metimą D.Griškėnas įmetė likus 18 sek. Paskutinę sekundę pergalingu galėjusį tapti dvitaškį J.Lee prametė.

D.Griškėnas pratęsimą pradėjo dvitaškiu ir komandos beveik tris minutes neįmetė nė taško. Dviejų taškų pranašumą turėjęs „Lietkabelis“ labai puikiai gynėsi, o po I.Neliubovo ir L.Haddocko dvitaškių bei vieno taiklaus D.Šalengo baudos metimo pirmavo 87:80.

R.Olanderis pirmuosius „Šiaulių“ taškus įmetė tik likus žaisti 22 sek. D.Šalenga tada vėl pataikė tik vieną baudą, o R.Olanderis smeigė tritaškį (88:85 likus 9 sek.). Ž.Jonušas irgi pataikė tik vieną baudą, tačiau šiauliečių tritaškis buvo netaiklus, tad pergalę šventė „Lietkabelis“.

„Lietkabelis“: I.Neliubovas (7/12 dvit.) 16, Ž.Jonušas 13, N.Dahlmanas (5/8 dvit., 8 atk. kam.) 11, L.Haddockas (2/3 trit.), D.Girškėnas (5/7 trit.) ir M.Kazonas po 10.

„Šiauliai“: R.Olanderis (8/11 dvit., 1/2 trit.) 19, R.Giedraitis (4/8 trit.) 18, J.Lee (4/8 dvit., 6 atk. kam., 8 rez. perd., 9 išprov. praž.) 11, R.Alijevas 10.

„Lietkabelis“ šiemet žais dar dukart ir abukart išvykoje: gruodžio 28 dieną vyks į Uteną mesti iššūkį „Juventus“, o gruodžio 30-ąją egzaminuos „Mažeikius“. Tuo tarpu „Šiauliai“ metus užbaigs gruodžio 27 dieną maču Alytuje su „Dzūkija“.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):