2014 11 02

LKL: „Prienai“ per pratęsimą nusileido „Dzūkijai“

LKL čempionate Alytaus „Dzūkija“ (5-5) namuose per pratęsimą 61:56 (21:13, 13:7, 10:11, 9:22, 8:3) įveikė „Prienus“ (4-5).
Miralemas Halilovičius
Miralemas Halilovičius / scsport.ba nuotr.

Pirmuosius rungtynių taškus aikštelės šeimininkai pelnė keturiais dėjimais ir pirmavo (10:0).Pirmuosius „Prienų“ taškus tritaškiu pelnė Arnas Labuckas, tuoj pat tritaškį pataikė ir Paulius Ivanauskas, o alytiškių persvara sumenko (10:6). Tačiau „Dzūkija“ taip pat smeigė tolimą metimą ir vėl atstatė 7 taškų persvarą (13:6). Vėliau abi komandos kurį laiką keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet 7 kartus per pirmąjį ketvirtį suklydę „Prienų“ krepšininkai, po 10 žaidimo minučių buvo priversti vytis varžovus – 13:21.

Antrasis kėlinys prasidėjo jau dvyliktuoju Miralimo Halilovičiaus tašku, bet netrukus dvitaškiu atsakė Paulius Ivanauskas bei Dominykas Milka ir prieniškiai kiek sumažino atsilikimą (17:24). Visgi, į tai Alytaus ekipa atsakė greitais 4 taškais ir vėl kiek nutolo (28:17). Ekipos dar kartą apsikeitė taškais ir įpūsėjus kėliniui 32:19 toliau pirmavo „Dzūkijos“ krepšininkai. Sirenai skelbiant antrojo kėlinio pabaigą, situaciją kontroliavo Alytaus „Dzūkijos“ komanda – 34:20.

Trečiojo kėlinio pradžia pasižymėjo dideliu klaidų skaičiumi ir chaotišku žaidimu, bet sužaidus 3 minutes, „Dzūkija“ dar užtikrintai pirmavo (36:25). „Prienai“ ir toliau strigo varžovų gynyboje, o tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai bėgo į priekį (42:25). Prieniškių taškų badą nutraukė Giedrius Staniulis, pataikęs sudėtingą dvitaškį nuo lentos, o tuoj pat tritaškį pridėjo ir Paulius Ivanauskas, taip sumažindamas savo ekipos atsilikimą iki 12 taškų (30:42). Visgi, alytiškiai situaciją greitai stabilizavo ir po trijų kėlinių buvo priekyje – 44:31.

Po dar vienos aikštelės šeimininkų klaidos, dvitaškį pelnė Ovidijus Varanauskas ir „Dzūkijos“ pranašumas ištirpo iki septynių taškų (47:40). Komandos kurį laiką keitėsi rezultatyviomis atakomis, o iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei 3 minutes, „Prienų“ deficitas siekė jau tik 2 taškus (47:49). Likus minutei, O.Varanauskas baudų metimais sugebėjo išlyginti rezultatą (49:49), bet vėliau prasižengė Arnas Labuckas, o baudų metimus sumetę alytiškiai vėl pirmavo trimis taškais (52:49). Likus 14 sekundžių prieniškiai atsilikinėjo (51:53), tačiau kamuolys buvo būtent jų rankose ir tuo pasinauodoję „Prienai“ vėl išlygino rezultatą – 53:53. „Dzūkija“ išsigelbėti turėjo 3 sekundes, tačiau tritaškis skriejo pro šalį ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą taikliu dvitaškiu pradėjo Giedrius Gustas, netrukus dar du taškus pridėjo Miralemas Halilovičius ir alytiškiai vėl įgijo 4 taškų persvarą (57:53). Adamas Lapeta įmetė tik vieną baudos metimą, o tuo tarpu Arnas Labuckas smeigė tritaškį ir vėl sumažino „Dzūkijos“ pranašumą iki 2 taškų (58:56). Giedrius Gustas pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau netrukus perėmė kamuolį ir pelnė lengvus taškus (61:56). Per likusias 11 sekundžių „Prienai“ jau nebeatakavo krepšio, o „Dzūkija“ šventė dramatišką pergalę – 61:56.

„Dzūkija“: Miralemas Halilovičius 21 tšk. (16 at. kam.), Martynas Paliukėnas 10 tšk. (4 rez. perd.), Giedrius Gustas 9 tšk., Aleksandras Klyuevas 6 tšk. (6 at. kam.).

„Prienai“: Ovidijus Varanauskas 11 tšk. (6 at. kam., 7 rez. perd.), Giedrius Staniulis 10 tšk. (12 at. kam., 4 blokai), Arnas Labuckas 10 tšk. (8 at. kam.), Paulius Ivanauskas 9 tšk., Paulius Vaitiekūnas 9 tšk.