2015 01 25

LKL rungtynėse „Šiaulius“ paskandino „Žalgirio“ tritaškiai

LKL reguliaraus sezono rungtynėse „Šiaulių“ (11/13) ekipa namuose atkakliai priešinosi Kauno „Žalgiriui“ (21/1), tačiau galiausiai šalies čempionai iškovojo pergalę 79:62 (14:17, 15:12, 27:16, 23:17). Per pirmąją rungtynių dalį vos 1 iš 7 tritaškių pataikę „Žalgirio“ krepšininkai po pertraukos įmetė 9 iš 14 ir tai nulėmė pergalę.
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sužaidus septynias minutes „Šiauliai“ pirmavo 12:6. Tada P.Jankūnas įmetė vienintelį „Žalgirio“ tritaškį per pirmąją mačo dalį, tačiau persvara liko šiauliečių – 17:14.

Antrąjį kėlinuką „Šiauliai“ pradėjo spurtu 6:0, o netrukus jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 26:16. Kauniečiai, daugiausia puikiai rungtyniavusio R.Javtoko pastangomis, atsakė 9:0. Pasibaigus dviems ketvirčiams rezultatas buvo lygus – 29:29.

Šeimininkams kovoti lygiai pirmoje mačo pusėje leido netaiklūs kauniečių tritaškiai, tačiau po pertraukos tai pasikeitė. A.Milaknis per penkias minutes smeigė keturis tolimus metimus, o „Šiaulių“ krepšininkai apmaudžiai nepataikė kelių metimų. Po 4 iš eilės A.Gudaičio taškų „Žalgiris“ pirmavo 54:40, tačiau per paskutinę pusantros minutės „Šiauliai“ kiek sumažino atsilikimą – 45:56.

Lemiamą ketvirtį A.Milaknis pradėjo dar vienu tiritaškiu, tačiau V.Šulskis atsakė tuo pačiu, o po dviejų iš eilės kauniečių klaidų „Šiauliai“ sumažino atsilikimą iki 7 taškų – 52:59. Netrukus P.Jankūno ir J.Andersono tritaškiai grąžino LKl čempionams solidų pranašumą – 67:54. „Šiauliečiai“ greit atsakė 4 taškais, tačiau po jų sekė E.Ulanovo ir P.Jankūno tritaškiai, galutinai palaidoję šeimininkų viltis – 73:58.

„Šiauliai“: V.Šulskis (3/4 dvit., 2/4 trit., 4/5 baud.) 16, J.Lee (4/10 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.) 15, J.Jucikas (6 atk. kam.) ir R.Giedraitis (1/5 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd., 7 išprov. praž.) po 10, R.Alijevas 6.

„Žalgiris“: A.Milaknis (5/9 trit., 5 rez. perd.) 17, R.Javtokas (6/9 dvit., 10 atk. kam.) ir P.Jankūnas (3/3 trit.) po 13, A.Gudaitis (5 atk. kam.) 7, E.Ulanovas, S.S.Vene ir L.Lekavičius po 6,