2014 11 24

LKL savaitė: laikinas „Lietuvos ryto“ vairininkas, trileris Pasvalyje ir favoritų pergalės

LKL čempionate praėjusią savaitę lengvas pergales šventė visi trys čempionato lyderiai, susirgus Virginijui Šeškui, prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vairo laikinai stojo asistentas Arvydas Gronskis, o Utenos „Juventus“ pergalių seriją pratęsė iki penkių laimėtų rungtynių iš eilės.
Antanas Kavaliauskas
Antanas Kavaliauskas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos puslapis lkl.lt apžvelgia įdomiausius praėjusios savaitės įvykius savaitinėje rubrikoje „LKL savaitės apžvalga“.

TRENERIS. Ilgametis Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo trenerio asistentas Arvydas Gronskis sekmadienį stojo prie jos vairo. Susirgus Virginijui Šeškui, komandos daktarai jam rekomendavo praleisti rungtynes su Panevėžio „Lietkabeliu“, kad neapkrėstų žaidėjų.

Septynerius metus vyriausiuoju treneriu nebuvęs A.Gronskis netikėtą egzaminą išlaikė, o antrojoje rungtynių pusėje dominavęs „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę rezultatu 97:69. Iki šiol tikrojo savo žaidimo rasti nesugebėjęs Mike‘as Moseris driokstelėjo pelnydamas 20 taškų per 16 minučių.

NAUDINGIAUSIAS. Savaitės žaidėjo titulas keliauja į sostinę – juo pripažintas „Lietuvos ryto“ gynėjas Adas Juškevičius. 194 cm krepšininkas buvo pagrindinis vilniečių pergalių kalvis savaitgalio rungtynėse, vidutiniškai rinkęs 17 taškų (70%  dvit., 75% trit.), 5,5 rezultatyvaus perdavimo, 3,5 perimto kamuolio, 1 bloką ir 24,5 naudingumo balo.

PALAUŽĖ. Utenos „Juventus“ laimėjo fantastišką trilerį Pasvalyje, per pratęsimą 91:89 įveikę Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą. 22 taškus pelniusio Tauro Jogėlos vedami šeimininkai ketvirtajame kėlinyje panaikino dviženklį deficitą, tačiau per papildomą laiką savo pranašumą įrodė Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, kurių gretose rezultatyviausiai žaidė Arvydas Šikšnius, įmetęs 20 taškų.

Įdomu tai, kad penkios pratęsimo minutės, per kurias komandos kartu surinko 36 taškus, buvo rezultatyvesnės ir už trečiąjį (34 tšk.), ir ketvirtąjį (26 tšk.) kėlinius.

UŽTIKRINTAI. Šią savaitę užtikrintas pergales šventė ir Kauno „Žalgiris“, ir Klaipėdos „Neptūnas“. Žalgiriečiai net 87:58 sutriuškino Prienų „Prienų“ ekipą, o Artūras Gudaitis pelnė 12 taškų bei sugriebė 8 atšokusius kamuolius. Uostamiesčio krepšininkai neturėjo vargo su Alytaus „Dzūkija“ – 91:75. „Neptūną“ į pergalę vedė 23 taškus pelnęs Donatas Zavackas.

NUTRŪKO. Keturias rungtynes trukusi Alytaus „Dzūkijos“ pergalių serija nutrūko atsitrenkusi į LKL čempionato lyderius. Dzūkams šią savaitę nepavyko įkasti nei „Lietuvos rytui“ (pralaimėta 71:87), nei „Neptūnui“ (pralaimėta 75:91).

Penktoje turnyro lentelės vietoje esantys alytiškiai kitą savaitę bandys sustabdyti laipteliu aukščiau esančius „Juventus“ krepšininkus, kurie paskutinį kartą pralaimėjimo kartėlį ragavo daugiau nei prieš mėnesį.

STIPRESNI. Prienų „Prienai“ nutraukė keturių pralaimėtų rungtynių iš eilės seriją, savo žiūrovų akivaizdoje 79:70 susitvarkę su jau septintą nesėkmę iš eilės patyrusiais Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkais. Net šeši  iš aštuonių žaidusių Prienų klubo krepšininkų surinko dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausiai žaidė 15 taškų pelnęs Dominykas Milka. Paskutinę savo pergalę „Prienai“ taip pat buvo iškovoję prieš „Nevėžį“.