2014 12 07

LKL: Vilniaus „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Prienus“

Tęsiasi kovos Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Reguliariojo sezono antrojo rato rungtynėse namuose Vilniaus „Lietuvos rytas“ 91:61 (26:11, 20:14, 23:18, 22:18) nepasigailėjo „Prienų“ krepšininkų ir iškovojo tryliktąją pergalę.
Giedrius Staniulis
Giedrius Staniulis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sostinės krepšininkai užtikrintai rungtyniavo visų rungtynių metu ir iškovojo pergalę, kuri leidžia išlaikyti lyderio poziciją Lietuvos čempionate. „Prienai“ su šešiomis pergalėmis ir vienuolika pralaimėjimų rikuojasi aštunti.

Nugalėtojams net 25 taškus pelnė Gediminas Orelikas. Michaelas Moseris pridėjo 20 taškų ir devynis atkovotus kamuolius. Po 12 taškų surinko Antanas Kavaliauskas ir Martynas Gecevičius.

Prienų ekipai 19 taškų pelnė Ovidijus Varanauskas. Giedrius Staniulis pridėjo 17-a, Arnas Labuckas – 14-a.

Pirmoje tarpusavio akistatoje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai svečiuose prieniškius nugalėjo 97:66.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas (7/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5 atk. kam.) 25, Mike'as Moseris (4/5 tritaškiai, 9 atk. kam.) 20, Martynas Gecevičius (4/7 tritaškiai) ir Antanas Kavaliauskas (4/5 dvitaškiai) po 12, Billy Baronas 8, Edvinas Šeškus ir Kirilas Natiažko po 4, Adas Juškevičius, Mindaugas Lukauskis (6 rez. perd.) ir Artūras Valeika po 2.

„Prienai“: Ovidijus Varanauskas 19, Giedrius Staniulis (8/13 dvitaškiai, 12 atk. kam.) 17, Arnas Labuckas 14, Domantas Šeškus 8.

Rungtynės:

Aikštės šeimininkai mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

Rungtynės prasidėjo V.Sragauskio ir M.Lukauskio netaikliais metimais. Pirmasis atakavo nuo trijų taškų zonos, antrasis – dviejų. Savo metimus prametė M.Lukauskis ir G.Staniulis. G.Orelikas pelnė pirmuosius taškus ir tai buvo tolimas metimas – 3:0. Tritaškį pridėjo ir M.Gecevičius. Tuomet „Lietuvos rytas“ pirmavo  6:2. Netrukus A.Juškevičius pridėjo du taškus – 8:2. Tritaškiu prabilo ir „Prienai“, tačiau netrukus M.Gecevičius atsakė tuo pačiu – 11:5. Kai A.Kavaliauskas pelnė taškus, „Lietuvos rytas“ pirmavo 13:7. Po G.Oreliko taškų skirtumas padidėjo iki 15:7.

A.Labuckas tritaškiu mažino skirtumą iki 10:19, tačiau netrukus G.Orelikas privertė prasižengti D.Milką prie baudų metimo linijos. G.Orelikas pataiė du baudos metimus iš trijų – 21:10. Pirmąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ laimėjo 26:11.

A.Valeika prametė pirmąjį „Lietuvos ryto“ metimą antrajame kėlinyje, tačiau M.Moseris atsikovojo kamuolį puolime ir padidino savo sąskaitą iki penkių taškų – 28:11. Netrukus prie jo prisidėjo M.Lukauskis 30:11. M.Moseris krovė į krepšį su pražanga. Po jo reido „Lietuvos rytas“ pirmavo 33:11. Netrukus „Prienų“ tylą nutraukė O.Varanauskas, pataikęs tritaškį – 14:33. M.Moseris pataikė tritaškį – 36:14.

Kai įpusėjus kėliniui G.Orelikas pataikė tritaškį, „Lietuvos rytas“ pirmavo 39:16. Netrukus skirtumą dviem taškais sumažino G.Staniulis – 18:39. Po A.Kavaliausko baudų metimų šeimininkai pirmavo dvigubai – 40:20. Į didžiąją pertrauką šeimininkai išėjo ilsėtis pirmaudami 46:25.

Trečiąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo G.Orelikas, gavęs perdavimą iš M.Gecevičiaus – 48:25. Svečių padėtį iškart sunkino ir M.Gecevičius, pataikęs tritaškį – 51:25. G.Staniulis dvitaškiu skirtumą mažino iki 34:49. M.Gecevičius negailestingai smeigė dar vieną tritaškį, įsirašydamas 12-ąjį tašką. „Lietuvos rytas“ aiškiai dominavo – 64:38. Pirmuosius savo taškus pelnė K.Natiažka – 66:43. Prieš paskutinę rungtynių atkarpą vilniečiai pirmavo 69:43.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė tritaškiais. „Lietuvos rytas“ pirmavo 72:46. D.Šeškus pataikė dar vieną tolimą metimą – 72:49. Po E.Šeškaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 75:51. A.Valeika krovė į krepšį, privertęs „Prienus“ prašyti minutės pertraukėlės – 77:51. M.Moseris tritašiu skirtumą didino iki 80:51. K.Natiažko pelnė dar du taškus – 89:59. Finalinė sirena skelbė lengvą vilniečių pergalę 91:61.