2018 03 31

M.Kupšo vedamas „Juventus“ per pratęsimą nukovė „Neptūną“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Utenos „Juventus“ (10-18) išvykoje po pratęsimo 91:87 (27:18, 22:27, 16:17, 17:20, 9:5) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (21-7).
Mindaugas Kupšas
Mindaugas Kupšas / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Juventus“ puikiai pradėjo rungtynes ir jau 8-ą minutę įgijo dviženklę persvarą (22:12).

Dovio Bičkauskio, Mindaugo Kupšo ir Simo Buterlevičiaus vedami uteniškiai antrajame ketvirtyje buvo priekyje 46:32, tačiau tuomet „Neptūnas“ spurtavo 13:0 ir priartėjo iki minimumo.

Klaipėdiečiai turėjo šansą kėlinį užbaigti būdami priekyje, tačiau Jerry Johnsonas paskubėjo, atakavo netiksliai ir paliko kelias sekundes svečiams. S.Buterlevičius jas išnaudojo tolimam šūviui, tad po dviejų kėlinių „Juventus“ buvo priekyje 49:45.

M.Kupšas trečią ketvirtį pradėjo 6 taškais iš eilės ir „Juventus“ nutolo 58:52, tačiau kėlinio pabaigoje Tomo Delininkaičio tritaškis rezultatą išlygino (62:62).

Į priekį „Neptūnas“ išsiveržė tik ketvirto kėlinio pradžioje, kai dviem dėjimais iš eilės „Juventus“ krepšį sudrebino Edgaras Želionis (66:65).

Tritaškį, likus žaisti mažiau nei 4 min., pataikė Laimonas Kisielius, „Neptūno“ pranašumą padidinęs iki keturių taškų (80:76). Tai buvo pirmieji L.Kisiliaus taškai po pertraukos – per pirmuosius du kėlinius jis buvo surinkęs 19 taškų.

„Juventus“ legionierius Maksymas Kornienko baudų metimais sumažino atsilikimą iki vieno taško (82:81), o R.Seibutis kitos atakos metu į krepšį nepataikė.

Likus 6 sek. M.Kupšas buvo neleistinai sustabdytas baudos aikštelėje ir stojo mesti baudas. Realizavo tik vieną metimą, taip išlygindamas rezultatą (82:82) ir pasiųsdamas komandas į pratęsimą.

R.Seibutis tritaškiu pradėjo pratęsimą, tačiau tai buvo tik vienas iš dviejų tikslių „Neptūno“ metimų pratęsime. Būdamas visiškai laisvas R.Seibutis prametė du tolimus metimus paskutinę minutę ir tai garantavo uteniškiams pergalę 91:87.

„Neptūnas“ per pratęsimą pataikė tik 2 metimus iš 11-ikos.

Įspūdingas rungtynes sužaidė M.Kupšas, pelnęs 27 taškus, atkovojęs 14 kamuolių ir surinkęs 42 naudingumo taškus.

„Neptūnas“: Laimonas Kisielius 22, Edgaras Želionis 17, Renaldas Seibutis 16, Vytautas Šulskis 11.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 27 (14 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 22 (9 rez. perd., 7 atk. kam.), Simas Buterlevičius 17, Maksimas Kornijenko 11.