2020 09 27

Naujojo LKL sezono žavesys: prieš europines kovas „Lietkabelis“ sudorojo „Žalgirį“

Naujasis „Betsafe-LKL” sezonas kol kas palieka labai malonų įspūdį. Per pirmuosius du turus sensacingus pralaimėjimus patyręs Panevėžio „Lietkabelis“ (1-2) savo pergalių sąskaitą atidarė visai netikėtai ir labai triukšmingai – Kaune 72:61 (13:19, 20:17, 29:11, 10:14) patiesęs „Žalgirį“ (2-1).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Abi ekipos artėjančią savaitę startuos ir europiniuose turnyruose. Pirmą pergalę vietiniame fronte iškovojęs „Lietkabelis“ trečiadienį Europos taurės turnyre namuose priims Bolonijos „Virtus“, o Kauno „Žalgirio“ laukia išvyka į Pirėjų, kur ketvirtadienį žaliai balti kausis su „Olympiakos“.

Pirmosios rungtynių minutės signalizavo apie dar vieną Kauno „Žalgirio“ krepšininkų pasivaikščiojimą LKL pirmenybėse. Sezono starte buksuojantis „Lietkabelis“ strigo varžovų gynyboje ir įpusėjus kėliniui jau turėjo 9 taškų deficitą (5:14).

Svečius iš Panevėžio atgaivino pasiteisinę Nenado Čanako keitimai – M.Normantas pelnė greitus 5 taškus, o J.Gintvainis aktyviai dirbo gynyboje – po 10 minučių kauniečiai buvo priekyje 19:13.

„Lietkabelį“ į priekį ir toliau vedė nuo suolo kylantys krepšininkai, išskirtinai – G.Maldūnas, po kurio dėjimo su pražanga spurtavę svečiai pagaliau išsiveržė į priekį (20:19).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gabrielius Maldūnas

Į nedidelę duobelę įkritusi M.Schillerio komanda pirmajame kėlinyje nemetė nė vienos baudos, tačiau suaktyvinusi žaidimą puolime antrajame ketvirtyje realizavo visus 9 baudų metimus ir į pertrauką patraukė turėdama trapų trijų taškų pranašumą – 36:33.

Ankstesniuose sezonuose pirmose rungtynių pusėse strigdavęs „Žalgiris“ nokautuodavo varžovus iš karto po pertraukos, tačiau šįsyk viskas susiklostė atvirkščiai. Su dviguba energija į aikštę sugrįžo būtent „Lietkabelis“, vien per trečiąjį kėlinį pataikęs net 7 tolimus metimus ir LKL čempionus mirtinais dūriais į paširdžius tiesiog varęs į neviltį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kyle Vinalesas

Po 30 žaidimo minučių svečiai turėjo solidų 15 taškų pranašumą (62:47). Nors lemiamame ketvirtyje buvo galima tikėtis „žalgiriečių“ reakcijos ir spurto, neįvyko nieko panašaus – LKL bronzininkai išlaikė dviženklę persvarą ir šventė įsimintiną pergalę.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė per pirmuosius du turus nemažai kritikos susilaukęs Kyle'as Vinalesas. Gynėjas pataikė 5 tolimus metimus iš 8 ir iš viso surinko 24 taškus.

„Lietkabelis“ šiame mače pataikė beveik kas antrą tritaškį (12/26, 46%), kuomet kauniečių metimai skriejo pro šalį (7/25, 28%).

Kauno „Žalgiris“: Augustine'as Rubitas 11 (13 naud. bal.), Joffrey Lauvergne'as 10 (6 atk. kam., 16 naud. bal.), Steve'as Vasturia 9 (3/9 met., 3 rez. perd.), Thomas Walkupas (3/9 met., 4 rez. perd.) ir Marius Grigonis (2/8 met.) po 7, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis po 5.

Panevėžio „Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 24 (5/8 trit., 6 rez. perd.), Paulius Valinskas 13 (3/5 trit.), Margiris Normantas 10 (2/3 trit.), Gabrielius Maldūnas 9.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga

Po IV kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 61:72 (19:13, 17:20, 11:29, 14:10)

39 min. Ponios ir ponai, tai yra viskas. P.Valinskas smeigia lemiamą dūrį iš tolimojo nuotolio (56:69).

37 min. Per keleto minučių atkarpą svečiai nepelno nė taško, tačiau „Žalgiris“ iš to beveik nieko nepeša (55:66).

35 min. Sekundės tiksi, o rezultatas išlieka toks pats. Tai – labai naudinga pirmosios pergalės siekiantiems svečiams.

33 min. Vieną metimą po kito iš tolimesnių nuotolių prametantis S.Vasturia suranda kitų būdų pasižymėti – griebia kamuolį puolime bei dar du taškus pelno greitoje atakoje (54:66).

32 min. Galbūt A.Rubito tritaškis paskutinę atakos sekundę užkurs „Žalgirio“ varikliuką – 50:64.

Po III kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 47:62 (19:13, 17:20, 11:29)

30 min. Vinis į karstą? Kodėl gi ne, sako M.Normantas, pataikydamas dar vieną panevėžiečių tritaškį (47:59).

Atsiprašome, šiek tiek paskubėjome. Tikrą vinį į šeimininkų karstą beveik paskutinę kėlinio sekundę smeigia K.Vinalesas (47:62).

29 min. Vau! „Lietkabelis“ žaidžia degančiomis akimis. K.Vinaleso tritaškis jau nieko nestebina, tačiau bedantis „Žalgirio“ puolimas – labai netikėta (47:56).

28 min. LKL čempionams norint laimėti prireiks ir sėkmės – A.Rubitas pataiko paskutinę atakos sekundę, o štai G.Masiulis tritaškį prameta visiškai laisvas (47:53).

27 min. Į kauniečių mini spurtą 4:0 svečiai atsako dviem tritaškiais – 45:53.

25 min. Panevėžiečiai akimirką turėjo rekordinį šešių taškų pranašumą, tačiau „Žalgiris“ bunda – 45:47.

23 min. K.Vinalesas įsišaudo ir jo vedama ekipa jau priekyje (39:43).

22 min. „Lietkabelis“ laikosi įsikandęs – M.Grigonis pataiko iš toli, tačiau kitoje atakoje tokios pat vertės metimu atsako V.Lipkevičius (39:38).

21 min. Kėlinys prasideda dviem P.Valinsko taškais su pražanga. Iki idealios baigties pritrūksta tik taiklios baudos (36:35).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martinas Gebenas

Po II kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 36:33 (19:13, 17:20)

19 min. Tritaškis į tritaškį – į S.Vasturios tolimą metimą atsako K.Vinalesas (34:31).

17 min. Kauniečiai bando susigrąžinti pranašumą – tritaškį įsmeigia L.Lekavičius, o baudų metimus realizuoja J.Lauvergne'as (29:26).

16 min. Prasižengti prieš A.Milaknį šiam metant tritaškį yra tikra nuodėmė (24:24).

15 min. Taškų sausrą pagaliau nutraukia J.Lauvergne'as, bet kitoje aikštės pusėje netikėtą tritaškį įskraidina E.Venskus (21:23).

14 min. Pirmosios keturios antrojo kėlinio minutės prabėgo, o „Žalgiris“ vis dar be taškų.

12 min. Labai solidi svečių kėlinio pradžia – spurtas 7:0, kurį vainikuoja nuostabus G.Maldūno dėjimas su pražanga. M.Schilleris prašo pasitarimo (19:20).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Joffrey Lauvergne

Po I kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 19:13

10 min. Kėlinį taikliu metimu iš vidutinio nuotolio užbaigia A.Rubitas (19:13).

9 min. J.Gintvainis įneša labai reikalingos energijos – perima du kamuolius ir serviruoja rezultatyvų perdavimą (17:13).

8 min. A.Milaknis nebūdingai sau dukart iš eilės sužingsniuoja, tačiau klaida į klaidą – kitoje aikštės pusėje L.Lekavičių nutaranuoja M.Normantas, kuris dėl antrosios nuobaudos privestas sėstis ant suolo. Rezultatas išlieka nepakitęs.

7 min. Kaip tik ant tų žodžių – į aikštę žengęs M.Normantas pataiko tritaškį, kitoje atakoje – dvitaškį (17:11).

6 min. Per pusę kėlinio tik 6 taškelius sukrapščiusio „Lietkabelio“ puolimas kol kas bevaisis. M.Schilleris dviem keitimais atnaujina penketą naujais krepšininkais.

5 min. „Žalgiris“ nuo pirmųjų rungtynių minučių pradeda dominuoti – J.Lauvergne'as verčia taškus iš po krepšio, panevėžiečiai klysta, o rungtynėse – pirmoji minutės pertraukėlė (12:5).

4 min. Komandos apsikeičia taikliais tolimais metimais (10:5).

2 min. Pirmosios dvi šeimininkų atakos baigėsi klaidomis, tačiau trečiuoju bandymu pavyksta atlikti metimą, o jis yra taiklus – Th.Walkupas pataiko tritaškį (3:2).

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Steve'as Vasturia, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

Panevėžio „Lietkabelio“ startinis penketas: Kyle'as Vinalesas, Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis, Marinas Maričius.