2018 10 22

Naujokas liko ant suolo – Kauno „Žalgiris“ vos neprisižaidė su „Dzūkija“

Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygoje atsitiesė po pralaimėjimo Klaipėdos „Neptūnui“ ir po atkaklios kovos 88:75 (24:22, 18:19, 22:18, 24:16) palaužė Alytaus „Dzūkiją“. Šarūnas Jasikevičius dar nesiryžo į aikštę mesti naujoko Derricko Waltono, kuris rungtynes stebėjo nuo atsarginių suolo.
Derrickas Waltonas liko ant suolo
Derrickas Waltonas liko ant suolo / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynės Kaune padovanojo tikrą trilerį, kurio metu žalgiriečiai dviženklį pranašumą susikrovė tik likus žaisti dvi minutes. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ pirmavo tik 64:59.

Ši trapi persvara ištirpo ketvirtojo kėlinio pradžioje. „Dzūkija“ išlygino rezultatą 64:64 ir Šaras buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Likus žaisti tris minutes svarbius penkis taškus iš eilės surinko Leo Westermannas (80:75). Netrukus „Dzūkiją“ žudantį tritaškį smeigė Thomas Walkupas.

Kauno ekipą į pergalę atvedė Brandonas Daviesas, kuris surinko 20 taškų ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

Alytaus klubas laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 32:28 ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20:14), bet padarė net 17 klaidų, nors iki šių rungtynių buvo mažiausiai klystanti komanda LKL.

Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai taip ir neišvydo naujoko Derricko Waltono debiuto. Nors buvo skelbta, kad amerikietis jau pirmadienį paragaus Europos krepšinio, Šarūnas Jasikevičius paskutinę akimirką nusprendė neįtraukti naujoko į 12-tuką rungtynėms su Alytaus „Dzūkija“.

Praėjusiame ture „Žalgiris“ 60:75 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“.

Šeštą pergalę iškovojęs Kauno „Žalgiris“ su „Neptūnu“ dalijasi pirmąją LKL vietą.

2011 m. įkurta ir nuo 2013 m. aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione žaidžianti „Dzūkija“ dar nė karto nėra nugalėjusi „Žalgirio“.

Kauno „Žalgiris“ penktadienį Eurolygos rungtynėse Atėnuose susitiks su „Panathinaikos“ klubu.

„Žalgiris“: B.Daviesas 20, A.White'as 14, Th.Walkupas 12, L.Westermannas ir N.Woltersas po 11.

„Dzūkija“: W.Austinas 13, K.Brownas ir E.Dimša po 12, D.Domarkas 10.