Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 13d. 19:58

Naujos LKL komandos tikslas – ne TV šou, bet atkrintamosios kovos

LaMelo Ballas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Vytis“ pakeis LKL čempionatą Prienų klubą.

Tuo metu, kai stipriausi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubai kaunasi dėl medalių finalinėse serijose, naujai komandai atvertos durys į LKL. Per NKL pirmenybes teisę kopti aukštyn aukštyn iškovojusio Šakių „Vyčio“ vadovas Justinas Garliauskas nori, kad miestą keičianti komanda liktų LKL ne vienam sezonui.

Nėra prezidento, nėra direktoriaus, nėra pagrindinio rėmėjo, nėra trenerio ir nėra aiškios sudėties, bet nauja komanda jau įkėlė vieną koją į LKL.

„Mes žinome, ką darome“, – sakė J.Garliauskas, kartu su Rolandu Skaisgiriu, po karjeros etapo Lietuvos futbolo A lygoje, 2015 metais atvykę į Šakius.

Tais metais iš „Zanavyko“ klubas virto „Vyčiu“, prisilipdęs TV šou komandos etiketę, nes daug užkulisių iš treniruočių ir rungtynių Nacionalinėje lygoje keliavo į televizijos eterį.

Šiemet Aurimo Jasilionio treniruojamas „Vytis“ ne tik filmavosi, bet laimėjo NKL reguliarųjį čempionatą ir finišavo trečias finalo ketverto turnyre. Tai, kad lemiamose NKL kovose „Vytį“ aplenkė tik „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ dublerių komandos, atvėrė kelią į LKL.

nuotr. NKL/D.Lukštos/Šakių „Vytis“ įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir pelnė bilietą į LKL.
nuotr. NKL/D.Lukštos/Šakių „Vytis“ įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir pelnė bilietą į LKL.

Trečiadienį LKL valdyba balsų dauguma palaimino „Vyčio“ atėjimą, tad lieka sutvarkyti formalumus. Jų ne tiek mažai, nes ieškodamas didesnės salės klubas nusprendė keltis į Garliavą.

Nežinia, kiek keisis klubo sudėtis keliaujant tą pusšimtį kilometrų.

R.Skaisgirys turėtų likti valdybos nariu, J.Garliauskas atlaisvino direktoriaus pareigas ir ateityje taip pat ketina daugiau būti steigėjo ar rėmėjo pozicijoje.

Gytis Radzevičius, Edvinas Jezukevičius, Šarūnas Vingelis, Paulius Beliavičius, Karolis Babkauskas, Marius Užupis buvo pagrindiniai „Vyčio“ žaidėjai praėjusį sezoną. Dalis jų ragavo LKL kovų skonio, bet ne tiek, kad patys įsitvirtintų aukščiausioje lygoje, tad lietuvių žaidėjų sudėtis gali keistis, kaip ir legionieriai – praėjusį sezoną Šakiuose žaidė buvęs žalgirietis Travisas Watsonas ir Eurolygos žvaigždės Brado Wanamakerio brolis dvynys Brianas.

Bet kuriuo atveju, Šakiuose buvo mažiau krepšinio žmonėms žinomų pavardžių nei Prienų-Birštono „Vytauto“, kuris LKL liko paskutinis ir turi rengtis sugrįžimui į NKL.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Tuo tarpu „Vytis“ trečiadienį atsidūrė ant balto žirgo, sulaukęs LKL įvertinimo. „Kai prieš trejus metus atėjome į Šakių klubą, mūsų tikslas visada buvo LKL. Nėra dėl ko būti, jei nekeltume tokio tikslo. Ir pirmaisiais, ir antraisiais, ir trečiais metais siekėme šio tikslo. Sezonai susiklostė įvairiai, bet taip sukrito, kad šiemet šią teisę išsikovojome“, – sakė J.Garliauskas.

Kokius namų darbus atlikote, kad įtikintumėte lygos valdybos narius balsuoti už jus? – 24sek paklausė J.Garliausko.

– Tai daugybė dalykų – pluoštas dokumentų, persikėlimo į kitą miestą ir licencijavimo detalės. Tai – nuobodūs biurokratiniai reikalai: ne sexy.

Tiesiog norime išlaikyti komandą ir Šakiuose – ji žaistų NKL pirmenybėse. Matėme, kaip keitėsi žiūrovų lankomumas, kai „Zanavykas“ tapo „Vyčiu“. Kiekviename mače turėti virš 400 žiūrovų NKL pirmenybėse yra geras skaičius. Mes buvome tarp lankomiausių klubų.

nkl nuotr./Šakių „Vytis“ laimėjo NKL bronzą
nkl nuotr./Šakių „Vytis“ laimėjo NKL bronzą

– Ar jau turite atsakymą į labiau sexy klausimą – kiek turėsite pinigų kitą sezoną?

– Aš net nežinau, kokie žaidėjai bus klube. Galiu tik garantuoti, kad atitiksime minimalius reikalavimus (LKL klubų minimalus biudžetas – 400 tūkst. eurų).

– Toks ir bus biudžetas?

Puikiai žinau, kad geriausi mūsų žaidėjai turi ne vien mūsų pasiūlymus.

– Ne, tiesiog norime, kad tas biudžetas nebūtų orinis, o atitiktų realias lėšas.

– Ar ženkliai keisite komandos sudėtį?

– Tai daugialypis klausimas. Viena – kiek žaidėjų išlaikyti norėsime mes. Antra – kiek žaidėjų norės likti klube. Trečia – kiek mūsų žaidėjų sulauks geresnių pasiūlymų iš kitų Lietuvos ar užsienio klubų. Šioje situacijoje ne viską lemia mūsų norai. Puikiai žinau, kad geriausi mūsų žaidėjai turi ne vien mūsų pasiūlymus. Dar turėsime palaukti žinių.

nuotr. NKL/D.Lukštos/Gytis Radzevičius
nuotr. NKL/D.Lukštos/Gytis Radzevičius

Pastarąjį kartą Mažeikių klubas iš NKL atėjo į LKL, bet 2014-2015 m. sezoną finišavo paskutinis vienuoliktas, kai pabandė žaisti tokia pačia sudėtimi, kaip ir žemesnėje lygoje.

– Mes to neketiname daryti. Nesame naivūs ir nemanome, kad su sudėtimi, kuria laimėjome NKL reguliarų čempionatą, eisime aukštyn. Kiek žaidėjų išlaikysime dar nežinome, bet puikiai matome, kokias sudėtis turi 5-10 vietas LKL užėmę klubai. Suvokiame žaidėjų kalibrą, lygį ir žinome, kokių žaidėjų reikia, kad būtume konkurencingi.

Mes neplanuojame ateiti vien tam, kad pažaidus metus LKL, paskui važiuotume atgal namo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Justinas Garliauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Justinas Garliauskas

– Turite tikslą? Pavyzdžiui, atkrintamosios varžybos?

– Toks tikslas yra natūralus, jei lygoje iš tiesų žais 10 komandų. Juk į atkrintamąsias nepateks tik du klubai. Ateiti ir kelti tikslą būti devintam ar dešimtam nėra ko. Aišku, mūsų laukia naujokų faktoriai: debiutas, sėkmė, pakilimai ir nusivylimai – to neišvengsi.

Tačiau pirmiausia reikės sekti krepšinio rinką. Žinome, kad žaidėjų perėjimas iš NKL į LKL nebūna staigus, prisimename užpraėjusio sezono „Šiaulius“, kokios jiems buvo sunkios pirmosios 10 rungtynių, o sezono pabaigoje 10 mačų jau buvo visiškai kitokie.

Krepšinis tampa labiau kosmopolitiškas. Vis daugiau lietuvių žaidėjų tenkinasi žemesnių užsienio lygų komandų pasiūlymais, ekonominiu stabilumu ir socialinėmis garantijomis. Ypač daug krepšininkų rinkoje nėra, tad konkurencija didelė.

– Ar planuojate vėl turėti legionierių?

– Tai praktiškai neišvengiama. Nesame Serbija ir neturime tiek pajėgių krepšininkų, kad išlaikytume visus geriausius savo šalyje. Tai beveik neįmanoma.

– Ar komandą ir kitą sezoną treniruos Aurimas Jasilionis?

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurimas Jasilionis yra treniravęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurimas Jasilionis yra treniravęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą.

– Mes tikimės. Treneris, kuris iškovojo teisę kopti aukštyn, ir turėtų vesti komandą pirmyn. Jau kalbėjomės su treneriu, bet jis taip pat turi pasiūlymų, tad matysime, kaip viskas susiklostys. Šiuo metu labai tikiuosi, kad judėsime į priekį su tuo pačiu treneriu.

– Ar „Vytis“ ir toliau planuoja būti TV šou komanda?

– TV šou buvo tik užuomazgose. Matėte, kaip viskas keitėsi.

Tai, ką darėme su „Vyčiu“ prieš dvejus metus, atrodė netradiciška. Tačiau pažiūrėkite, kiek pokyčių įvyko lygoje, tuose pačiuose Prienuose.

TV šou dabar yra kiekvieno klubo natūrali rinkodaros forma. Didieji klubai turi savo TV laidas, LKL kuria įvairių video apie kiekvieną klubą.

Tai, kas vyko prieš trejus metus, šiandien yra tik dar viena diena ofise – nieko naujo.

Kai prieš dvejus metus įdėjome video kamerą į rūbinę, visiems atrodė: kas čia dabar? Dabar tai vyksta Eurolygoje, Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, LKL finalinėse varžybose. Neatmetu, kad ateityje bus įgarsinti teisėjų sprendimai, galbūt salės kamera įgarsins žaidėjų pokalbius. Tai, kas vyko prieš trejus metus, šiandien yra tik dar viena diena ofise – nieko naujo.

– Kaip planuojate prisijaukinti sirgalių Garliavoje?

– Tai nebus tas atvejis, kai ten žaidė „Atletas“ ar kiti klubai. Jie tik atvažiuodavo žaisti į salę, bet nekūrė bendruomenės. Mes norime, kad ateitume kaip į namus, o tada ir žiūrovas ateis pas mus kaip į savo namus. Laukia didelis darbas su bendruomene. Žiūrovas turės suvokti, kad ateiname ne vieneriems metams.

Buvę atvejai net neturėjo tokios idėjos, jiems reikėjo tik salės. Mes gi nežiūrime į Kauno rajoną kaip į tarpinę stotelę. Jei norime įsikurti naujuose namuose, turėsime ir rūpintis tais namais.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Garliavos sporto centras
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Garliavos sporto centras

– Nuo šiol galima vadinti nebe Šakių, bet Garliavos „Vytis“, ar ne?

– Šiame etape vyksta įvairūs procesai. Klubo dalininkai keičiasi, bet tai bus ne Garliavos, o Kauno rajono „Vytis“. Tiesa, dar turi turi įvykti daug pokalbių ir susitarimų. Šiuo metu esame viename iš tarpinių finišų.

– Ar turite atsisveikinimo žinią Šakių bendruomenei?

– Mes sieksime, kad Šakių klubas išlaikytų NKL licenciją ir miestas toliau galėtų džiaugtis NKL lygio krepšiniu. Mes padėtume žengti kai kuriuos žingsnius, kad įdirbis niekur nedingtų. Šakių verslininkai ir bendruomenė ir toliau nori remti savo miesto komandą. Mes būtume su atskira struktūra ir valdyba, bet simpatijos Šakių publikai liks. Bendradarbiavimas pagal federacijos nuostatus yra įmanomas.

– Kas bus jūsų klubo pagrindinis rėmėjas?

– Žinau, bet dar negaliu įvardinti. Tik prieš pusvalandį mes gavome žinią, kad mums leidžiama ruoštis licencijavimui į LKL. Kalbėti prieš padarant – dar anksti. Nors sprendimų jau yra padarytų, įgarsinti dar nėra tinkamas laikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Interviu Aktualu

Rašytojas O.Bojčenko: „Ukrainos intelektualai turi įtikinti, kad Europos idėja – geresnė nei rusiškoji“

Aktualu

Apie 140 gaisrų per metus: Kaune pleška konteineriai, nuostoliai siekia 300 tūkst. eurų

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

24sek

„Raptors“ veteranu tapęs J.Valančiūnas žada spardyti užpakalius varžovams

Vardai

Užsienyje sužibėjęs lietuvių režisierės filmas „Kvėpavimas į marmurą“ pristatytas svečiams Vilniuje

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

15min recenzija Kultūra

Šlovinant Koršunovo genijų: spektaklis „Rusiškas romanas“

Kultūra

Birutė Mar: „Kalėdų šventei nedaugelis vyrų žmonas moko šokti tarantelą, bet kažkas išliko nepasikeitę“

Aktualu

D.Trumpas žada susitikti su JAV generalinio prokuroro pavaduotoju, žiniasklaidai paskelbus apie jo atsistatydinimą

Aktualu

Trumpa Estijos Romos katalikų bažnyčios istorija

Aktualu

Paulius Gritėnas: Kaip mes selfinomės su popiežiumi

Pasaulis kišenėje

Fotoreportažas: kelionė į radioaktyvųjį Černobylį

Gyvenimas

Greta norimos figūros pasiekė per 45 dienas: svėriau maistą ir skaičiavau kalorijas

Gazas

Automobilio signalizacija: ką reikėtų žinoti, ją renkantis?

Aktualu

Įdomiausi I.Šimonytės pasisakymai: apie „žolę“, eurą, Šveiką, A.Kubilių ir gyvenimo prasmę

Vardai

Ramūnas Rudokas su perpus jaunesne žmona Justina Rudoke sulaukė šeimos pagausėjimo

Sportas

„Skrieja kamuolys“: A lyga, PSG Europoje, išvarytas Ronaldo ir lygiosios „Camp Nou“

24sek

„Raptors“ žiniasklaidos dienoje – daug reakcijų sulaukęs Kawhi Leonardo juokas

Aktualu

Sujudimas Vašingtone: JAV generalinio prokuroro pavaduotojas R.Rosensteinas tikriausiai bus atleistas

Naujienos

Verslas

Briuselis mažina ES dalį Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavime

Aktualu

Vietų Vilniaus mokyklose dar negavo beveik 600 būsimųjų pirmokų

Gazas

Ar baus 236 km/val. lėkusį „Lamborghini“ vairuotoją? Skrajūnai su BMW ir „Nissan“ neišsisuko

Gyvenimas

Dalai Lamos žinutė Lietuvos žmonėms: kuo mes esame ypatingi

Mokesčių reforma Verslas

Verslą piktina Tomo Tomilino iniciatyvos: vietoj mažesnių – didesni mokesčiai

Vardai

Prieš 7 savaites pagimdžiusi hercogienė Catherine vėl laiba it smilga: kaip jai pavyko?

Verslas

Vokietija dėl „dyzelgeito“ „Volkswagen“ skyrė 1 mlrd. eurų baudą

24sek

Lietuvių šou – Milano „Olimpia“ pergalę nukalė M.Kuzminskas ir A.Gudaitis

Gyvenimas

Naujas mitybos principas prailgina gyvenimo trukmę

24sek

Marius Grigonis išgelbėjo ALBA sezoną – finale prireiks lemiamo mačo

Vardai

Andrius Užkalnis ir Fausta Marija Leščiauskaitė surinko būrį draugų atšvęsti ožiuko sukaktuvių

Sportas

Japonija – ar futbolo samurajus įkvėps naujas treneris?

24sek

Stambulo „Fenerbahče“ trečią kartą iš eilės triumfavo Turkijoje

Verslas

JAV centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą

24sek

Kauno „Žalgiris“ užsimojo uždrausti sirgaliams keiktis – auklės ir Šarą

Aktualu

ES šalys tirs įstatymų viršenybės padėtį Lenkijoje

Serialą „Naisių vasara“ VRK žadėjo ištirti iki kovo pabaigos, paskui iki gegužės galo, bet štai jau birželis ir terminas darkart atidėtas iki liepos. Jei tokiais tempais VRK tirs ir skundus per kitų metų rinkimus, tai gali baigtis rinkimais be taisyklių. 
Aktualu

„Naisių vasaros“ ir tautinių kostiumų tyrimai VRK stringa

Gazas

BMW detektyvas: vienoje nuotraukoje 300 tūkst. km, kitoje – perpus mažiau, o ridos niekas neatsuko?

Mokslas.IT

NASA inžinieriai baiminasi, kad Marso audra pražudė marsaeigį „Opportunity“

Sportas

Senegalo kelrodė žvaigždė – „Liverpool“ puolėjas, bet jis nėra vienišas karys

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 24sek