2020 01 19

Sensacija Kaune: „Šiauliai“ LKL rungtynėse nuvertė „Žalgirį“

Kauno „Žalgiris“ (17-2) patyrė antrą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šį sezoną, kai neprilygo kovingiems „Šiaulių“ krepšininkams. Antano Sireikos vyrai išsivežė pergalę iš Kauno 86:83 (17:23, 26:14, 20:20, 23:26).
Evaldas Šaulys
Evaldas Šaulys / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Evaldas Šaulys pataikė tris tritaškius per ketvirtą kėlinį, o 20 taškų pelniusio gynėjo metimų vedami „Šiauliai“ pateikė vieną didžiausių staigmenų šį sezoną LKL arenose.

Iki pertraukos 15 taškų pelnęs Aurimas Urbonas, o antrojoje mačo dalyje Antanas Udras bei tritaškiais prapliupęs E.Šaulys padėjo „Šiauliams“ laimėti šeštąsias rungtynes čempionate ir įsitvirtinti aštuntoje vietoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Lukas Lekavičius paskutinę sekundę galėjo išlyginti rezultatą, bet jis atakai po Justo Furmanavičiaus baudų metimų turėjo tik šešias sekundes ir persivaręs per aikštę žalgirietis metė sudėtingą metimą nuo vienos kojos.

„Žalgiris“ pirmauja čempionate, bet ši savaitė tikrai pasitaikė nepaprasta Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai komandai.

Du atkaklūs mačai Belgrade ir Atėnuose ir dar vienerios LKL rungtynės.

Toks savaitės tvarkaraštis kliuvo „Žalgiriui“, o tai, regis, kainavo jėgų.

Nors žalgiriečiai įveikė „Crvena zvezda“ ir tik po dramatiškos rungtynių pabaigos nusileido „Panathinaikos“, po sunkios kovos jie krito prieš LKL šį sezoną nespindinčią komandą.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 18 (6/10 tritaškių), Zachas LeDay 17, Edgaras Ulanovas 15, KC Riversas ir Paulius Jankūnas po 8, Lukas Lekavičius 7, Rokas Jokubaitis 6, Thomas Walkupas ir Jockas Landale'as po 2 (N.Hayesas, M.Gebenas, K.Lukošiūnas);

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 20, Aurimas Urbonas 17 (6 rez. perd.), Antanas Udras ir Rokas Gustys po 14.

8-10 vietas su Pasvalio ir Kėdainių klubais besidalinę „Šiauliai“ kibo į kovą, vedami 15 taškų iki pertraukos pelniusio A.Urbono. Iki tol po 5,5 taško rinkęs 26 metų 198 cm ūgio kretinigiškis tapo galvosūkiu Š.Jasikevičiui, kurio vyrai pralaimėjo pirmąją rungtynių dalį 37:43.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aurimas Urbonas

Šiaulių krepšininkai dominavo visose rungtynėse, o trečiajame kėlinyje buvo pasiekę ir 11 taškų pranašumą.

Kovingi šiauliečiai laimėjo kovą dėl kamuolių 41:29, o tai padėjo kompensuoti didelį klaidų kiekį (20).

Žalgiriečiai irgi dažnai klydo (15 klaidų), o tritaškių taiklumą (12 iš 32) pakėlė tik tada, kai antrojoje mačo dalyje įsišaudė Artūras Milaknis.

Daugiausiai jo ir Zacho LeDay pastangomis Kauno komanda prisiartino prie šiauliečių.

Bet lemiamu metu Justas Furmanavičius pataikė 3 baudas iš 4 ir leido Šiaulių komandai pasiekti sunkią, bet pelnytą pergalę prieš LKL lyderius.

Paskutinio kėlinio eiga:

Likus 1 sek. L.Lekavičius persivarė kamuolį ir nuo vienos kojos metė tritaškį, bet nepataikė – „Šiauliai“ švenčia pergalę 83:86.

Likus 6 sek. J.Furmanavičius pataikė abi baudas – 83:86.

Likus 7 sek. A.Milaknis smeigė dar vieną tritaškį – 83:84.

Likus 20 sek. J.Furmanavičius pataikė 1 baudą iš 2. 80:84.

Likus 21 sek. Z.LeDay sumažino dvitaškiu skirtumą - 80:83. „Žalgiris“ prasižengė.

Likus 30 sek. E.Ulanovas tyčia prasižengė prieš R.Gustį. Jis pataikė abi baudas – 78:83.

40 min. Likus 40 sek. L.Lekavičius tritaškiu kerpa skirtumą iki 78:81.

39 min. A.Milaknis atsisako pasiduoti. Po jo tritaškio skirtumas tirpsta: 75:81.

37 min. E.Šaulys nenustoja bausti šeimininkų tolimais metimais. Po jo dar dviejų tritaškių „Žalgiris“ atsiliko jau 70:81.

36 min. E.Šaulys smeigė tritaškį! 68:73 Šiaulių klubo naudai.

35 min. A.Milaknis tritaškiu budina retas žiūrovų Kauno arenos tribūnas. LKL lyderiai priartėjo per vieną metimą – 68:70.

34 min. Šiaulių komandoje jau keturi žaidėjai pelnė po dviženklę taškų sumą. A.Urbonui labai svariai talkina R.Gustys, A.Udras ir E.Šaulys.

33 min. Šiauliečiai kovoje dėl kamuolių lenkia varžovus 33:25. Tai viena priežasčių, kodėl šeimininkai atsilieka 65:70.

31 min. Antanas Udras tritaškiu pradėjo kėlinį, bet į tolimų metimų lenktynes įsijungė ir A.Milaknis. 62:68 Šiaulių ekipos naudai.