2015 02 09

„Nevėžis“ LKL čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę – nurungė „Lietkabelį“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate purmadienį svarbią pergalę iškovojo Kėdainių „Nevėžio“ (4/21) ekipa. Mindaugo Budzinausko treniruojami krepšininkai namuose 87:84 (30:22, 19:14, 21:23, 17:25) įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ (8/18) komandą.
Justas Tamulis
Justas Tamulis / V.Mikaičio nuotr.

Po pirmojo kėlinio „Nevėžis“ pirmavo 30:22 ir tai buvo Justo Tamulio nuopelnas: jis per vieną kėlinį sugebėjo įmesti 12 taškų.

Antrame ketvirtyje „Lietkabelis“ ir toliau strigo puolime, o šia situacija pasinaudoję „Nevėžio“ krepšininkai įgijo solidžią persvarą – 44:26. Ketvirčio pabaigą šiek tiek sėkmingiau sužaidė svečiai, tačiau po pirmos rungtynių pusės Kėdainių ekipa pirmavo 49:36. Vaizdas nepasikeitė ir trečiame kėlinyje.

Lemiamame kėlinyje Egidijus Dimša ir Jurica Žuža sumažino atsilikimą nuo „Nevėžio“  iki 8 taškų (72:64). J.Tamulis vėl buvo taiklus iš toli, Joshua Crawrodas pridėjo dvitaškį ir skirtumas vėl išaugo 77:66.

E.Dimša ir Dainius Šalenga, likus žaisti 4 minutes, sugrąžino intrigą 77:74. Šeši iš eilės Jakovo Vladovičiaus taškai padėjo „Lietkabeliui“ išlyginti rezultatą 80:80.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Lukas Brazdauskis padidino šeimininkų pranašumą iki trijų taškų 84:81. Darius Griškėnas realizavo tik vieną baudos metimą (84:82). Chaotiškoje rungtynių pabaigoje „Lietkabelio“ krepšininkai apsigynė, tačiau iš karto prarado kamuolį, o pergalę dėjimu įtvirtino R.Davisas. Per likusį laiką komandos apsikeitė taškais ir pergalę iškovojo „Nevėžis“ – 87:84.

„Nevėžis“: J.Tamulis 27 (4/6 dvit., 5/8 trit.), M.Monroe (6 rez. perd.) 17, J.Crawfordas 10, V.Volkus 9, R.Camphoras bei T.Davisas po 8.

„Lietkabelis“: J.Vladovičius 15, D.Šalenga 14, E. Dimša (7 atk. kam., 5 rez. perd) 12, E.Žabas 11, I.Nelyubovas 10.

Vienuolikos ekipų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/1), lenkiantis vicečempionę Klaipėdos „Neptūno“ (22/3) komandą ir praėjusio sezono bronzos medalininkus Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):