2017 04 20

LKL: „Nevėžis“ netikėtai triumfavo Prienuose, „Juventus“ nesunkiai patiesė dzūkus

Netikėtą pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionate iškovojo Kėdainių „Nevėžio“ ekipa. Kėdainiškiai išvykoje nesunkiai 72:56 nugalėjo Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkus.
Jamar Diggsas
Jamaras Diggsas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie jau po pirmojo kėlinio turėjo susikrovę dviženklį pranašumą – 19:9.

„Vytauto“ gretose ketvirtadienio vakarą debiutavo iš Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos atvykęs gynėjas Kristupas Žemaitis. 20-metis žaidėjas per 14 aikštėje praleistų minučių pelnė 6 taškus, atkovojo vieną kamuolį bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Antrajame kėlinyje spurtą surengė „Nevėžis“ ir po dviejų Ivano Smiljaničiaus tritaškių svečiai persvėrė rezultatą savo naudai (28:24).

Ketvirčio pabaigoje galingą bloką Vaidotui Volkui išrašė Laurynas Birutis, tačiau prieš ilgąją pertrauką vis dar priekyje buvo kėdainiškiai – 30:28.

Po ilgosios pertraukos „Nevėžis“ pratęsė savo sėkmingą žaidimą ir prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai jau atsiliko – 44:55.

Ketvirtajame kėlinyje varžovų arčiau nebeprisileidę kėdainiškiai šventė įtikinamą pergalę rezultatu – 72:56.

Dar vienas geras rungtynes sužaidė „Vytauto“ lyderis Tomas Delininkaitis. Krepšininkas pelnė 19 taškų, pataikydamas 5 tolimus metimus iš 11 bandymų. Tuo tarpu „Nevėžio“ gretose išsiskyrė 21 tašką surinkęs Ivanas Smiljaničius (5/6 trit.).

„Vytautas“: T.Delininkaitis 19 (5/11 trit.), V.Čižauskas 8, R.Miniotas 7 (9 atk. kam.).

„Nevėžis“: I.Smiljaničius 21 (10 atk. kam.), P.Petrilevičius 14, J.Love'as 13 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), I.Vaitkus 10.

Aštuonioliktąją pergalę čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ ekipa. Antano Sireikos auklėtiniai namuose 87:66 (27:17, 24:20, 14:14, 22:15) įveikė Alytaus „Dzūkiją“, kuriai tai buvo jau dvidešimt penktoji nesėkmė sezone.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjusi „Dzūkija“ greitai susikrovė keturių taškų pranašumą (7:3), tačiau įpusėjus ketvirčiui rezultatas jau buvo lygus (11:11). Visgi, tada jau sekė „Juventus“ spurtas 14:3, leidęs aikštelės šeimininkams išsiveržti į priekį jau dviženkliu taškų skirtumu (25:13). Po pirmojo kėlinio alytiškiai turėjo dešimties taškų deficitą (27:17).

Kėlinio pradžioje „Dzūkija“ sumažino uteniškių pranašumą iki vienženklės ribos (22:31), tačiau prabėgus penkios minutėms „Juventus“ vis tiek turėjo solidžią persvarą (42:29). Po pirmosios rungtynių dalies komandas skyrė keturiolika taškų (51:37).

Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pavyko pelnyti tik sužaidus beveik tris minutes (51:39), o įpusėjus ketvirčiui ekipas skyrė 11 taškų (53:42). Po keleto akimirkų „Juventus“ padidino pranašumą net iki 16 taškų (60:44), o prieš paskutinį rungtynių kėlinį „Dzūkija“ turėjo 14 taškų deficitą (65:51).

Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes „Juventus“ persvara išaugo iki rekordinės 21 taško ribos (75:54). Per likusį laiką „Dzūkija“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė uteniškiai (87:66).

„Dzūkijos“ puolėjas Julius Kazakauskas nepaisant pralaimėjimo surinko dvigubą dublį – 10 taškų ir net 16 atkovotų kamuolių.

„Juventus“: A.Bestas 15, G.Sirutavičius 13, D.Bičkauskis 11, V.Vasylius 10.

„Dzūkija“: J.Kazakauskas (16 atk. kam.) ir K.Guščikas po 10, O.Mačernis 9 P.Morkeliūnas 7.