2014 03 26

„Nevėžis“ tęsia kovą dėl LKL atkrintamųjų – paskutinę pratęsimo sekundę įveikė „Dzūkiją“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) trečiadienį buvo sužaistas vienas susitikimas Kėdainiuose, kur „Nevėžis“ (10/17) 70:69 (17:14, 14:17, 11:17, 21:15, 7:6) po pratęsimo palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (11/17).
Šarūnas Kulevičius
Šarūnas Kulevičius / „Nevėžio“ nuotr.

Kėdainių krepšininkams pratęsimą padovanojo veteranas Vidas Ginevičius, likus žaisti 5 sekundes įmetęs abu baudų metimus – 63:63. Paskutinę akimirką Adamas Lapeta dvitaškio neįmetė ir pergalės dzūkams neišplėšė.

Pratęsimą 4:0 pradėjo „Nevėžis“, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei minutę Giedrius Staniulis pataikė du iš eilės dvitaškius ir „Dzūkiją“ išsiveržė į priekį – 69:68.,

Daugiau nei pusę minutės komandoms nesisekė pelnyti taškų, o likus žaisti 14 sek. Šarūnas Kulevičius dvitaškiu persvėrė rezultatą – 70:69. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo lemiamas metimas, nes paskutinėje atakoje „Dzūkijos“ žaidėjas Šarūnas Vingelis prametė pergalę galėjusį išplėšti metimą.

Kėdainių krepšininkai kur kas geriau metė tritaškius (32 proc. prieš 21 proc.), tačiau „Dzūkija“ buvo taiklesnė mesdama dvitaškius (49 proc. prieš 36 proc.). Dzūkai triuškinančiai laimėjo kovą dėl kamuolių (47:36), tačiau dažniau klydo (15:9).

„Nevėžis“: Gintaras Leonavičius (5/8 dvit., 1/7 trit., 5 atk. kam., 5 praž.) 16, Aurimas Adomaitis (7 atk. kam., 6 klaid.) 13, Tauras Jogėla (3/10 dvit., 10 atk. kam.) 12, Žydrūnas Kelys (3/6 trit.) 11.

„Dzūkija“: Giedrius Staniulis (7/10 dvit., 3/11 baud., 19 atk. kam.) 17, Šarūnas Vingelis (6/8 dvit.) 16, Adamas Lapeta (9 atk. kam.) 11.

„Nevėžio“ pergalė įnešė dar daugiau neaiškumų į turnyro lentelę. 7-10 vietas dabar užimantys „Nevėžio“ (10/17, 37 proc.), „Dzūkijos“ (11/17, 39,3 proc.), „Lietkabelio“ (10/18, 25,7 proc.) ir „Juventus“ (10/16, 38,5 proc.) krepšininkai yra labai arti vieni kitų.

„Lietkabeliui“ liko 6 rungtynės: namie jų laukia „LSU-Atletas“, „Neptūnas“, „Žalgiris“ ir „Juventus“; išvykoje – „Dzūkija“ ir „Šiauliai“.

„Nevėžiui“ liko 7 rungtynės: namie jų laukia „Šiauliai“ ir „Pieno žvaigždės“; išvykoje – „Tonybet“, „Šiauliai“, „LSU-Atletas“, „Juventus“, „Neptūnas“.

„Juventus“ liko 8 rungtynės: namie jų laukia „LSU-Atletas“, „Tonybet“, „Dzūkija“ ir „Nevėžis“; išvykoje – „Pieno žvaigždės“, „Lietuvos rytas“, „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.

„Dzūkijai“ liko 6 rungtynės: namie jų laukia tik „Lietkabelis“; išvykoje – „Šiauliai“, „Lietuvos rytas“, „Juventus“, „Žalgiris“ ir „Tonybet“.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):