Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 22d. 11:45

NKL laimėjusiam „Mažeikių“ klubui nelieka vietos Lietuvos krepšinyje

„Mažeikių“ ekipos žaidėjai
NKL nuotr. / „Mažeikių“ ekipos žaidėjai

Penktadienį Mažeikių „Ventos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko spaudos konferencija, kurioje pristatytas „Mažeikių“ krepšinio klubo požiūris į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos nutarimą atmesti prašymą dalyvauti šios lygos rengiamame čempionate. Vienas iš Lietuvos krepšinio federacijos vadovų ragina mažeikiškius nepasiduoti emocijoms ir iki galo atlikti tai, kas privalu.

„Mažeikių“ komanda laimėjo 2012–2013 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybes ir pagal sportinį principą turėjo patekti į šalies krepšinio elitą, tačiau birželio 14-ąją vykęs Lietuvos krepšinio lygos (LKL) visuotinis narių susirinkimas nusprendė atmesti „Mažeikių“ prašymą kitą sezoną rungtyniauti šioje lygoje. Susidariusi situacija buvo pristatyta penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo krepšinio klubo „Mažeikiai“ vadovai, treneris, žaidėjai, Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Sigutė Bernotienė, miesto bendruomenė ir sirgaliai.

„Susirinkime dalyvavome kartu su rajono Savivaldybės meru Antanu Teniu ir generalinio rėmėjo atstovu – AB „Orlen Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotoju gamybai Viktoru Vasilavičiumi, bandėme eiti į kompromisus – sutinkame žaisti iš pradžių išvykose, namų rungtynes iki salės rekonstrukcijos pabaigos, kurią buvome numatę lapkričio penkioliktąją, žaisti Šiauliuose ar Klaipėdoje, apie tai kalbėta su arenų atstovais.

„Mažeikiai“ tapo vienintelė auka šioje apgailėtinoje situacijoje, nes „LKL nusprendė laikytis visų nutarimų

Tačiau lygos atstovai atsakė – netikime, kad salė gali būti renovuota laiku. Pacituosiu: „Dešimčiai narių nepritarus, komanda nepriimama į LKL, pasistatykite, nugalėkite, ateisit, pagalvosim, priimsim“. Daugiau jokių argumentų ar kompromisų nebuvo pateikta, nors iki tol daugeliui ekipų būdavo taikomos išlygos“, – apie lygos sprendimą kalbėjo klubo direktorius Giedrius Petrulevičius.

„Susidarė toks įspūdis, kad iš anksto viskas jau buvo surežisuota ir nuspręsta, nedavė pasisakyti nei merui, nei man. Toks sprendimas nuliūdino mus ir neigiamai atsiliepia sportiniam principui“, – tvirtino V.Vasilavičius.

Kaip pažymėjo rajono Savivaldybės vicemerė Sigutė Bernotienė, rajono valdžia dėjo visas pastangas, kad salės renovacija būtų atlikta.

„Padarėme investicinius ir kitus projektus, suplanavome du darbų etapus – per pirmąjį skubos tvarka sutvarkyti grindis, apšvietimą, ventiliaciją, per antrąjį – persirengimo kambarius. Sutarta su Sporto mokykla, kad iki to laiko būtų leidžiama naudotis baseino persirengimo patalpomis, važiavome dėl finansavimo į Vilnių tartis su aukščiausio lygio pareigūnais. Savo pažadų neatsisakome, tačiau dabar jau galime nebeforsuoti situacijos, viską galima atlikti kokybiškiau ir padaryti visus darbus iš karto“, – sakė vicemerė.

NKL nuotr./Mažeikių treneris Aloyzas Rudys.
NKL nuotr./„Mažeikių“ treneris Aloyzas Rudys.

Anot trenerio Aloyzo Rudžio, jis jau trečią kartą su Mažeikių klubu patenka į panašią situaciją.

„LKL pasielgė nediplomatiškai, neįsiklausė į mūsų norus, į visus susitarimus, matyti, kad vyksta povandeniniai žaidimai – Alytus bet kokiais būdais stengiasi patekti į LKL. Atrodo, kad tvirta, solidų rėmėją turinti Mažeikių komanda kažkam kelia lietuvišką pavydą, gal net ir bijoma konkurencijos. Prieš susirinkimą kalbėjausi su trijų keturių klubų atstovais, visi sako: turite būti LKL, o po slapto balsavimo paaiškėja, kad visi balsavo prieš. Kas belieka galvoti?“, – svarstė treneris.

LKL sprendimas nuvylė ir pačius klubo krepšininkus.

„Nebėra tokios nuotaikos, kokia buvo kai laimėjome čempionatą ir kiekvienas galvojome, kad įnešėme dalelę į tai, kad pakiltume į aukštesnį lygį. Toks sprendimas atima viltį, kad į aukštesnę lygą galima patekti sportiniu principu. Išeina taip: jūs žaiskite, laimėkite, o mes vis tiek padarysime taip, kaip mums patogiau. Bet stiprūs vyrai gali pakeisti savo sprendimus, o reikia tikėtis, kad LKL nariai yra stiprūs“, – spaudos konferencijoje kalbėjo komandos kapitonas Osvaldas Mačernis.

Į šią situaciją skubiai sureagavo ir NKL. Jos vadovai savo rašte teigia, kad LKL Valdybos sprendimu į šalies elitinę lygą nepriėmus Mažeikių komandos ir neleidžiant žaisti Palangos klubui, NKL neprivalo automatiškai priimti šių komandų į savo gretas. Trakų komandai, kuri laimėjo Regioninės krepšinio lygos (RKL) pirmenybes ir iškovojo teisę žaisti NKL, tačiau ne iki galo atitinkant reikalavimus dėl salės, NKL Vykdomasis komitetas suteikė vienerių metų pereinamąjį laikotarpį su sąlyga, kad visi salės trūkumai per nurodytą laikotarpį bus pašalinti.

„Šis NKL raštas parodė: esame pakibę ore – nepriima nė viena lyga, pajėgi komanda lieka visiškai krepšinio užribyje. NKL rodo pavyzdį – Trakams suteikiamas metų laikotarpis, o štai mūsų LKL net nesiklausė“, – situaciją pakomentavo G.Petrulevičius.

Anot jo, komandoje lieka treneris, tikimasi, kad liks kapitonas, ir ji vėl bus buriama. Gal šie nesklandumai suvienys bendruomenę ir rėmėjus, pavyks surinkti didesnį biudžetą ir vėl nugalėti, o po to belstis į tas pačias duris.

NKL nuotr./Arvydas Gydra
NKL nuotr./Arvydas Gydra

„Kai kurie žaidėjai paliks komandą, o likusiems motyvacija – dar didesnė, rinksime kitą komandą, kuri vėl bus auksinė. Tokie sprendimai užgavo ambicijas, be to, dabar jau turime patirties ir žinome kaip formuoti nugalėtojus“, – ambicingai nusiteikęs komandos direktorius.

„Ką padarysi, sprendimas priimtas. Mes, kaip generaliniai rėmėjai, likome ir liksime, remsime ekipą, tad reikia tik vėl iškovoti pirmąją vietą, renovuoti salę ir nebeliks jokių kabliukų“, – samprotavo V.Vasilavičius.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pažymėjo, jog Mažeikiai demonstruoja ilgalaikę, nuosekliai augančią krepšinio programą, tačiau nereikia pasiduoti emocijoms.

LKL pasielgė nediplomatiškai, neįsiklausė į mūsų norus, į visus susitarimus, matyti, kad vyksta povandeniniai žaidimai – Alytus bet kokiais būdais stengiasi patekti į LKL.

„Sutartyse numatyta, jog kiekvienas ateinantis klubas privalo atitikti reikalavimus, čia ir yra kliuvinys mažeikiškiams žaisti LKL. Ilgą laiką LKL kentėjo dėl daromų išimčių ir krito pasitikėjimas lyga. LKL nusprendė vieną kartą imti laikytis visų nutarimų ir šis laikmetis Mažeikiams nedėkingas. Tačiau manau, kad tik laiko klausimas, kada jūsų ekipa pateks į LKL“, – LKF generalinį sekretorių cituoja interneto svetainė santarvė.lt.

Apie tai, kad „Mažeikių“ gali nebepriimti atgal į NKL, anot M.Balčiūno, nėra net ko diskutuoti.

„Tai sprendžiamas reikalas, krepšinio federacija tikrai neliks nuošalyje ir neleis, kad tokia komanda kaip „Mažeikiai“ liktų visiškai krepšinio nuošalyje, ji tikrai žais NKL. Tai taps postūmiu susitvarkyti areną. Džiaugiamės jumis, vertiname jus. Tapote laikmečio auka, tad privalote padaryti tai, kas privalu, ir tikiu, kad LKL būtinai rungtyniausite“, – sakė M.Balčiūnas.

„Patys „Mažeikiai“ nėra prieš nutarimų laikymąsi NKL, LKL ir LKF, o atvirkščiai klubas už skaidrų ir vienodą nuostatų taikymą visiems krepšinio klubams. Ši situacija parodo, kad komanda nuostatų punktą dėl LKL reikalavimų salei valdyba pritaikė, nors sporto salės renovaciją žadėta užbaigti iki lapkričio 15 dienos, o finansinius įsipareigojimus nevykdantiems klubams – ne.

Mindaugas Balčiūnas
Mindaugas Balčiūnas

„Mažeikiai“ tapo vienintelė auka šioje apgailėtinoje situacijoje, nes „LKL nusprendė laikytis visų nutarimų“, – M.Balčiūno žodžius su nuoskauda BNS pacitavo klubo direktorius Giedrius Petrulevičius. – Vienas nutarimų yra ir finansiniai klubų įsipareigojimai, tačiau M.Balčiūnas apie tai nutyli. Tai verčia abejoti M.Balčiūno pasisakymu visiems krepšinio klubams taikyti vienodus reikalavimus.

Mano nuomone, jei LKL pritaikė išlygas vienam klubui (turiu galvoje daugumos klubų finansinius įsipareigojimus), tai norėtume, kaip jauniausias klubas, gauti šiokią tokią (salės renovacijos iki lapkričio 15 d.) išlygą ir mes. Tai deklaravome LKL valdybos posėdyje birželio 14-ąją, tos pačios nuomonės laikomės ir šiandien. Juk nebūtų didelė bėda, jei pirmuosius du reguliariojo sezono ratus sužaistume ir išvykose, o po salės renovacijos kitus du – savo aikštėje“, – bandė rasti išeitį iš susidariusios situacijos G.Petrulevičius.

„Sprendimą priėmė valdyba, tačiau, mano nuomone, tai nėra galutinis sprendimas. Tikrai niekas nėra nusistatęs prieš Mažeikių klubą, tik kad mažeikiškiai nejuda. Jie jau dabar tą salę turėtų tvarkyti iš pagrindų. Niekas iš LKL narių netiki, kad jiems pavyks susitvarkyti salę iki nurodytos datos, nes dar nėra paskelbti konkursai rangovams. O juk mes žinome, kaip Lietuvoje po to tris kartus visi šie konkursai apskundžiami, – savo nuomonę BNS dėstė LKL varžybų direktorius Saulius Samulevičius. – Galvoju, kad dar sugrįšime ir prie šio klausimo. Juk dar neaiškus ir prasiskolinusių „Sakalų“ likimas. 2013-2014 metų sezono pradžia numatyta spalio pirmąją savaitę. O dar matysime, kaip komandos praeis licencijavimo procesą. Tad dar bus susirinkimai, kuriuose ir paaiškės klubai žaisiantys LKL kitą sezoną“, – kalbėjo S.Samulevičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Po „Brexit“: ar Lietuvoje galios Britanijoje gautas diplomas ir kas finansuos studijas?

Gyvenimas

Mikropigmentacijos meistrė Gintarė: „Tik maža dalis vyrų išdrįsta koreguoti trūkumus“

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

24sek

Herojiškas Šarą išgąsdinusio įžaidėjo pavyzdys „Žalgiriui“

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Vardai

Nauja žvaigždžių pora: Bradas Pittas susitikinėja su aktore Charlize Theron

Sportas

Titulą apgynusio M.Pacquiao raginimą dar kartą susikauti F.Mayweatheris praleido pro ausis

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Sportas

Europos Tailando bokso čempionė G.Morkūnaitė: „Sportas negali būti skirstomas į vyrišką ar moterišką“

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

Aktualu

Keliu Anykščiai-Panevėžys lėkęs BMW rėžėsi į medį, 19-metis keleivis reanimacijoje

Pasaulis kišenėje

Besikeičianti Grenlandijos gyventojų kasdienybė – fotografo akimis

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

Gyvenimas

Ženklai, kurie išduoda partnerio neištikimybę

Verslas

Per tris aukštus išsidėstęs butas – praktiškas ir natūralus: įvertinkite

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

Gazas

Eismo sąlygas sunkina snygis

Naujienos

Verslas

Po „Brexit“: ar Lietuvoje galios Britanijoje gautas diplomas ir kas finansuos studijas?

Gyvenimas

Mikropigmentacijos meistrė Gintarė: „Tik maža dalis vyrų išdrįsta koreguoti trūkumus“

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

24sek

Herojiškas Šarą išgąsdinusio įžaidėjo pavyzdys „Žalgiriui“

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Vardai

Nauja žvaigždžių pora: Bradas Pittas susitikinėja su aktore Charlize Theron

Sportas

Titulą apgynusio M.Pacquiao raginimą dar kartą susikauti F.Mayweatheris praleido pro ausis

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Sportas

Europos Tailando bokso čempionė G.Morkūnaitė: „Sportas negali būti skirstomas į vyrišką ar moterišką“

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

Aktualu

Keliu Anykščiai-Panevėžys lėkęs BMW rėžėsi į medį, 19-metis keleivis reanimacijoje

Pasaulis kišenėje

Besikeičianti Grenlandijos gyventojų kasdienybė – fotografo akimis

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

Gyvenimas

Ženklai, kurie išduoda partnerio neištikimybę

Verslas

Per tris aukštus išsidėstęs butas – praktiškas ir natūralus: įvertinkite

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

Gazas

Eismo sąlygas sunkina snygis

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:15
00:21
20:23

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek