2016 04 10

Paprakaituoti turėjęs Kauno „Žalgiris“ palaužė „Pieno žvaigždes“

Daug nežadėjusi rungtynių pradžia Kauno „Žalgiriui“ kortų nesumaišė. Lemiamame ketvirtyje solidžią persvarą susikrovę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pabaigoje turėjo nemenkai paprakaituoti, tačiau galiausiai LKL čempionato rungtynėse 93:88 išvargo pergalę prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tai buvo ketvirta komandų tarpusavio dvikova šiame sezone. Kol kas visas pergales susižėrę yra „Žalgirio“ krepšininkai.

„Pieno žvaigždės“ LKL pirmenybėse patyrė penktą nesėkmę iš eilės. Beje, abi komandos gali susitikti jau atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai (29 pergalės ir 3 nesėkmės) jau yra beveik užsitikrinę pirmą vietą LKL čempionate. Tuo tarpu „Pieno žvaigždėms“ (10 pergalių ir 22 nesėkmės) kelią į atkrintamąsias teoriškai užkirsti dar gali Kėdainių „Nevėžis“ (8 pergalės ir 24 pralaimėjimai).

Dvikovą dviem taškais pradėjo Paulius Jankūnas, tačiau iškart atkarpą 15:0 laimėjusios „Pieno žvaigždės“ susikrovė dviženklį pranašumą. Vis dėlto ketvirčio pabaigoje žagiriečiams pavyko susigriebti ir sumažinti važovų pranašumą iki 2 taškų – 22:24.

Antrajame kėlinyje komandos nuolat keitėsi primaujančios vaidmenimis, tačiau ir vėl sėkmingiau paskutines minutes sužaidę LKL čempionai ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudami 47:45.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui Š.Jasikevičiaus auklėtiniams pavyko susikrauti 12 taškų persvarą (85:73). Nors „Pieno žvaigždės“ pabaigoje ją sumažino iki keturių taškų (92:88), kauniečių įveikti nepavyko.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 13 tšk., K.Vecvagars 12 tšk., E.Ulanovas 11 tšk. 12 atk. kam., B.Motumas, Paulius Jankūnas, S.S.Vene 10 ir M.Pocius po 10 tšk.

„Pieno žvaigždės“: A.Agafonovas 21 tšk. 12 atk. kam., R.Moore’as 18 tšk., D.Low 14 tšk., L.Radosavljevičius 11 tšk., S.Tymofelenko 9 tšk.