2019 05 30

Patenkintas Šarūnas Jasikevičius pažėrė komplimentų

Šarūnas Jasikevičius likus valandai iki rungtynių „Siemens“ arenoje pradžios šalia parketo lyg namuose fotografavosi su anksčiausiai susirinkusiais mačo žiūrovais. Netrukus čia šeimininkavo žaliųjų armija: aikštėje – žalgiriečiai, tribūnose – dažnai vietinių balsus perrėkę „Siemens“ arenos palubėse susirinkę sirgaliai. „Žalgiris“ nė akimirkai neleido pasvajoti apie intrigą ir po pergalės 85:67 priartėjo prie serijos iki trijų pergalių finišo 2-0.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Edgaras Ulanovas rungtynių pradžioje buvo toks rezultatyvus, kad su 16 taškų pirmajame kėlinyje vienas pats vos nepralenkė visos „Ryto“ komandos.

Brandonas Daviesas penkiais žingsniais lenkdamas Arciomą Parachouskį kaip raketa šovė į greitą puolimą.

19 puolime „Ryto“ atkovotų kamuolių Kaune tapo tarsi legenda – „Žalgiris“ per pirmąsias 10 minučių po savuoju krepšiu šįkart neatidavė nė vieno.

Jeigu pirmosiose superfinalo rungtynėse D.Adomaitis pasigedo tikėjimo pergale, tai po antrojo mačo turėjo skelbti visuotinę komandinės dvasios paiešką, nes vilniečiai pralaimėjo beveik visas 50/50 situacijas ir nekišo nagų į ugnį.

Kai „Rytas“ atsipaipaliojo, jau buvo per vėlu.

Šaras vis plojo žalgiriečiams, kurie greitai įgijo dviženklę persvarą ir meistriškai ją išlaikė iki susitikimo pabaigos. „Siemens“ arenos tribūnose aiškiai girdėjosi pergalingos „Žalgirio“ aistruolių dainos.

Šeštadienį Kaune jau greičiausiai rezervuojamas triukšmingas vakarėlis, nes nepanašu, kad „Rytas“ galėtų sugadinti artėjančią žaliųjų šventę.

„Labai patenkinti, kad taip gerai sužaidėme. Šioje sezono stadijoje svarbiausia pergalė, bet buvo tikrai labai malonu šiandien būti prie šoninės linijos ir vadovauti šitai komandai, – spaudos konferencijoje pabrėžė Šarūnas Jasikevičius. – Buvo didžiulis atsidavimas ir buvo geras detalių išpildymas.

Iki čempionų titulo trūksta pergalės ir ją reikės iškovoti. Turime galimybių ir pranašumas dabar mūsų pusėje, bet jeigu taip yra einant į trečias rungtynes, arba eini į seriją, arba visiškai prarandi kontrolę.

Kai tik atsipalaiduojame, „Rytas“ priartėja. Jei nebūsime atsidavę šimtu procentų, turėsime problemų. Bet šiandien turime būti patenkinti atsinešimu. Tai buvo geriausios rungtynės per ilgą laiko tarpą“,

– Edgaras Ulanovas rungtynes pradėjo pelnydamas 16 taškų. Kiek jis turėjo įtakos tokiam geram startui?

– Jis uždavė toną visoms rungtynėms. Daugiau mažiau bandome prisitaikyti prie varžovo ir neprisitaikyti. Bet Edgaro žaidimas per dvi pozicijas davė didelių vaisių. Sprendimai buvo nuostabūs. Komanda turėjo puikią energiją ir ją išnaudojo. Jis buvo vienas tų, kurie davė didžiulę energiją.

– Vėl po pirmo kėlinio įgijote dviženklę persvarą. Kas lemia, kad taip perlaužiate varžovus pirmuosiuose kėliniuose?

– Sunku pasakyti.

Turime opcijų ir „Rytas“ bando išmušti mus iš žaidimo su zoninėmis gynybomis. Kažkur rizikuoja, kas yra logiška galbūt.

Bet man atrodė, kad „Rytas“ labiau norėjo laimėti antradienį. Šiandien, manau, žaidėjai su tuo susitvarkė. Žinojo, kad Vilniuje gali būti problemų, jei ateisime su tokiu atsinešimu, kaip pralaimėjome 19 kamuolių antradienį. Apvertėme tai į mūsų pusę.

– Tai buvo dar vienos sunkios rungtynėms varžovų įžaidėjams. Kaip „Žalgiris“ izoliuoja iš žaidimo „Ryto“ įžaidėjus?

– Nemanau. Kažkuriuo momentu Needhamas mus ardė. Ir pirmose jis mus ardė. Iš jo jie susikuria situacijų tiek Bendžiui, tiek kas stovi krašte.

Atrodo, iš pradžių gynyba buvo solidi ir nuostabiai puolime. Bet trečiame kėlinyje praradome kontrolę tiek su gynyba, tiek puolimu. Kai pradėjome keistis ginamaisiais, su Brandonu buvo žymiai geriau.

Neramina tas faktas, kad labai greitai atsipalaiduojame, bet turime džiaugtis tuo, kaip atrodėme šį vakarą.