-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2022 05 30

Visos akys krypo į P.Jankūną: atsisveikinanti legenda šventė ypatingą pergalę Kaune

Kauno „Žalgiris“ nesugadino atsisveikinimo su Pauliumi Jankūnu šventės. Ilgametis daugkartinių šalies čempionų kapitonas pirmadienio vakarą sužaidė galbūt paskutines savo karjeros rungtynes namų arenoje.
Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“
Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgiris“ LKL bronzinėje serijoje, kurioje žaidžiama iki keturių pergalių, šventė dar kartą – 85:70 (24:15, 27:20, 14:18, 20:17). Dabar serijos rezultatas jau 3-0 Kazio Maksvyčio auklėtinių naudai.

Visi Kauno komandos krepšininkai šiame mače žaidė su marškinėliais, paženklintais Jankūno pavarde, o LKL pristatė ir vaizdo klipą, kuriame kalbinami esami ir buvę legendos bendražygiai.

Trečiąsias serijos rungtynes praleido Joffrey Lauvergne'as, kuris pajautė kaklo skausmus, kauniečiams nepadėjo ir Tai Websteris. „Šiauliai“ vertėsi be Eimanto Stankevičiaus, Jonathano Elmore'o ir Pauliaus Danusevičiaus.

Šiose rungtynėse tris kėlinius nebuvo ištikimiausių „Žalgirio“ sirgalių „Green White Boys“, kurie pranešė apie nutraukiamą komandos palaikymą po konflikto su žaidėjais. Galiausiai kaip meksikietiškame seriale aktyviausi aistruoliai į tribūną žengė po trijų kėlinių ir skandavo P.Jankūnui visą paskutinį ketvirtį.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Paulius Jankūnas

O rungtynės į areną sugužėjusiems gerbėjams nepadovanojo daug intrigos – tritaškius puikiai metęs „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje buvo atitrūkęs dviženkliu skirtumu, o į pertrauką komandos išėjo kauniečiams pirmaujant 51:35.

Antroje susitikimo pusėje „Šiauliai“ dar bandė kabintis, keletą kartų surengė spurtelius, tačiau iki vienženklio skirtumas taip ir nesumažėjo.

P.Jankūno garbei mačo pabaigoje buvo paprašyta minutės pertraukėlė. Jos metu niekas nesitarė, niekas negalvojo apie žaidimo planus. Žiūrovai, treneriai, žaidėjai ir visi kiti, buvę arenoje, plojo atsistoję legendai.

Netrukus minutės pertraukėlės su tokiu pačiu tikslu prašė ir Antanas Sireika. Būtent šis treneris pirmą kartą išleido į aikštę P.Jankūną.

Kapitonas galbūt paskutinėse savo rungtynėse namuose ant parketo praleido 19 minučių, per kurias pelnė 4 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 12 naudingumo balų.

Marekas Blaževičius su 15 taškų buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ komandoje pirmadienio vakarą, nors prieš antrąsias šios serijos rungtynes buvo pralaimėjęs konkurencinę kovą ir nežaidęs ilgiau nei mėnesį.

Ketvirtosios ir galimai paskutinės bronzinės serijos rungtynės Šiauliuose bus žaidžiamos birželio 3-ąją (penktadienį).

„Žalgiris“: M.Blaževičius 15, T.Cavanaugh 13, J.Nebo (6 atk. kam.) ir R.Miniotas po 11.

„Šiauliai“: D.Sabeckis 13, M.Varnas 12, A.Urbutis ir D.Baslykas po 10.

Pagrindinius rungtynių Kaune akcentus fiksavo 15min:

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Šiauliai“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“

40 min. P.Jankūno garbei paprašyta buvo minutės pertraukėlė. Jos metu niekas nesitarė, niekas negalvojo apie žaidimo planus. Žiūrovai, treneriai, žaidėjai ir visi kiti, buvę arenoje, plojo atsistoję legendai.

39 min. P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o tuomet asistavo M.Blaževičiui – 83:67.

38 min. Neatrodo, kad vieni ar kiti dar norėtų šiandien kažką įrodinėti – 79:65.

36 min. Žaidimo tempas nusėdęs, komandos vangiai renka taškus, „Žalgiris“ priekyje – 77:58.

33 min. A.Sireika gavo techninę pražangą už riksmus teisėjams, o T.Cavanaugh įkrėtė tritaškį – 73:55.

31 min. Lyg tikroje telenovelėje, galiausiai „Green White Boys“ kaip herojai žengia į „Žalgirio“ areną ir skanduoja Jankūno pavardę.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 65:53

30 min. Po trijų kėlinių „Žalgirio“ pertrauka kiek susitraukusi. O štai R.Miniotas kėlinio pabaigoje dukart sužingsniavo.

29 min. Bando šiauliečiai grąžinti intrigą Kaune. Po D.Baslyko tritaškio komandas skiria 11 taškų.

27 min. N.Giffey blokas, o tuomet ir tritaškis greitoje atakoje – 63:44.

26 min. Dar vienas M.Blaževičiaus dėjimas iš viršaus – 59:44.

24 min. Į aikštę sugrįžo ir P.Jankūnas, o M.Blaževičius greitoje atakoje įspūdingai krovė iš viršaus su pražanga – 57:41.

23 min. J.Nebo lenkia lanką dėjimu iš viršaus. Kol kas šiauliečiai nieko ypatingo antroje pusėje nepasiūlė – 55:41.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 51:35

20 min. Panašu, kad antroje pusėje galėsime tiesiog stebėti P.Jankūno galbūt paskutinių rungtynių Kaune žaismingus akordus. Nepanašu, kad „Šiauliai“ šiandien galėtų priešintis.

19 min. Dar ir R.Miniotas prisijungė prie tritaškių vakarėlio – 48:31.

17 min. K.Lukošiūnas gesina „Šiaulių“ bandymus grįžti taikliu tritaškiu, dar vieną pridėjo ir T.Cavanaugh – 45:29.

13 min. M.Kalnietis toliau siaučia mėtydamas tritaškius. Jau trečias iš trijų. O J.Nebo pelnė dvitaškį su pražanga – 33:15.

12 min. P.Jankūno blokas G.Staniuliui, kurio nepavyko paversti sėkminga greita ataka – 25:15.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 24:15

9 min. Puikus „Žalgirio“ derinys, pasibaigęs P.Jankūno metimu iš vidutinio nuotolio – 22:12.

7 min. Plojimai „Žalgirio“ arenoje – Paulius Jankūnas žengė į aikštę.

5 min. M.Kalnietis įkrėtė eilinį tritaškį į šiauliečių krepšį. A.Sireikos auklėtiniai niekaip neuždengia žalgiriečių – 18:7.

4 min. Dar ir J.Strelniekas pridėjo trijų taškų vertės metimą, o T.Cavanaugh įkrovė iš viršaus – 13:7.

2 min. Dar vienas žalias tritaškis. Šįkart taiklus M.Kalnietis, jam tuo pačiu atsakė ir D.Sabeckis – 6:5.

1 min. E.Ulanovas atidarė rungtynes tiksliu tolimu metimu – 3:0.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis, Martynas Varnas, Arminas Urbutis, Isaiah Armwoodas, Giedrius Staniulis.

Prieš rungtynes. LKL pristatė filmą apie Paulių Jankūną.

Prieš rungtynes. Joffrey Lauvergne'as praleis šias rungtynes, pranešė „Žalgiris“. Prancūzas pajautė kaklo skausmus.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?