2016 09 28

Per plauką: D.Logano stebuklų varomas „Lietuvos rytas“ palaužė „Lietkabelį“

LKL čempionate trečią pergalę iš eilės iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Sostinės komanda namuose po labai įtemptos kovos 68:66 (15:21, 27:15, 9:16, 10:6) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ bei liko vienintelė ekipa, kuri šiame sezone dar nepatyrė pralaimėjimo.
Davidas Loganas
LKL: „Lietkabelio“ išbandymas „Lietuvos rytui“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmas dvi „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynes Vilniaus „Lietuvos rytas“ buvo daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekanti komanda (vidutiniškai po 20,5 rez. perd. per 2 susitikimus). Tiesa, lygiai tokiu pat skaičiumi galėjo pasigirti ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

Rungtynių pradžia. Susitikimą sėkmingiau pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie sužaidus 4 minutes buvo priekyje (9:2). Vis tik, netrukus Deividas Gailius smeigė tritaškį, Davidas Loganas pataikė dvitaškį su pražanga bei kėliniui įpusėjus rezultatas jau buvo lygus (9:9). Po D.Logano dar dviejų taiklių baudos metimų „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį (11:9), bet Donatas Tarolis vėl atstatė lygybę (11:11). Likusios 3 minutės pirmame kėlinyje geriau klostėsi „Lietkabeliui“, kuris po pirmų 10 žaidimo minučių pirmavo – 21:15.

Loganas. Per pirmus du kėlinius Vilniaus „Lietuvos ryto“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo, kaip įprasta, Davidas Loganas. Legionierius įmetė 16 taškų (1/1 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 5/5 baudos.), o po dviejų ketvirčių jo atstovaujama komanda buvo priekyje – 42:36.

Atkovoti kamuoliai. Pirmoje rungtynių pusėje Vilniaus komanda šeimininkavo po lenta. „Lietuvos rytas“ per 20 žaidimo minučių sugriebė 23 atšokusius kamuolius, tuo tarpu svečiai iš Panevėžio atkovojo 13 kamuolių.

Spurtas. Trečiąjį kėlinį vilniečiai pradėjo 2 minučių atkarpą laimėdami 6:1 bei pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą (48:37). Visgi, jau po 3 minučių „Lietkabelis“ lipo varžovams ant kulnų (45:48), o likus mažiau nei minutei iki ketvirčio pabaigos vėl išsiveržė į priekį (51:49).

Kitos rungtynės. Kitą susitikimą „Lietuvos rytas“ žais spalio 1 dieną išvykoje su Alytaus „Dzūkijos“ klubu. Tuo tarpu Panevėžio „Lietkabelis“ spalio 2 dieną vyks į Uteną, kur bandys įveikti „Juventus“ krepšininkus.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas 22, D.Gailius 21, D.Gordonas 11, A.Jomantas 4, R.Giedraitis ir C.Fisheris po 3, A.Lapeta ir A.Gudaitis po 2, K.Kadji taškų nepelnė.

„Lietkabelis“: S.Galdikas 16, B.Madgenas 11, D.Tarolis 8, M.Lukauskis 6.