2020 02 01

Pergalėmis džiaugėsi visos „Didžiojo ketverto“ ekipos: laimėjo ir „Lietkabelis“

Prie trijų Lietuvos krepšinio lygos banginių – Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ – prisijungė ir ketvirtasis. Visų rungtynių metu pirmavęs „Lietkabelis“ (14-7) 85:69 (20:17, 23:11, 14:21, 28:20) susitvarkė su Kėdainių „Nevėžiu“ (6/15), kuris sužaidė pirmąsias rungtynes be į Ispaniją išvykusio komandos lyderio Lauryno Beliausko.
Gilvydas Biruta
Gilvydas Biruta / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Kėdainių ekipoje atsilaisvinusią lyderio vietą užėmė Arminas Urbutis, kuris pelnė 16 taškų.

Gilvydas Biruta pirmą kartą šį sezoną pelnė dviženklį taškų skaičių ir realizavęs visus 9 dvitaškius surinko 21 tašką bei 25 naudingumo balus. Rihardas Kuksikas pagerino prieš tai turėtą 11 taškų asmeninį rekordą ir užbaigė rungtynes turėdamas 16.

„Lietkabelio“ ekipa po pirmųjų 10-ies minučių turėjo trapų 3 taškų pranašumą (20:17), tačiau puikus antrasis ketvirtis panevėžiečiams leido į ilgąją pertrauką išeiti pirmaujant 43:28.

Antrąją rungtynių dalį kur kas geriau pradėjo svečiai, o po dviejų iš eilės Kristupo Žemaičio tritaškių ir Viny Okouo dviejų taškų „Nevėžio“ deficitas ištirpo iki keturių taškų (47:51).

Puolimą išjudinęs „Lietkabelis“ jau po pirmosios ketvirtojo kėlinio atakos susigrąžino dviženklį pranašumą – 59:49. „Lietkabelis“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 13:2 ir nutolo varžovų – 70:51.

„Nevėžis“ dar sumažino atsilikimą iki 10 taškų (63:73), tačiau intrigos atkurti nesugebėjo.

Ne itin sėkmingai rungtynės susiklostė sausio mėnesio MVP Željko Šakičiui, kuris per 18 minučių pelnė tik 2 taškus.

„Nevėžio“ gretose taikiklio suderinti nepavyko broliams Kalaitzakiams. Georgios iš žaidimo pataikė tik 3 metimus iš 11 bei surinko 10 taškų ir 1 naudingumo balą. Tuo tarpu Panagiotis pataikė 1 metimą iš 7, surinko 6 taškus ir 2 naudingumo balus, o jam būnant aikštėje Kėdainių ekipa pralaimėjo net 25 taškais.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Rihards Kuksiks

„Lietkabelis“: Gilvydas Biruta 21 (9/9 dvit., 4 per. kam., 25 naud. bal.), Rihardas Kuksikas 16, Paulius Valinskas 10, Tomas Dimša 9 (6 rez. perd.).

„Nevėžis“: Arminas Urbutis 16 (7/9 dvit.), Viny Okouo 11 (9 atk. kam.), Georgios Kalaitzakis (1/6 dvit.) ir Julius Kazakauskas po 10, Kristupas Žemaitis 8.