2021 09 26

„Pieno žvaigždės“ lieka be pergalių – nesulaikė D.Gailiaus vedamo „Neptūno“

Deivido Gailiaus vedamas Klaipėdos „Neptūnas“ (1/1) pasiekė sunkią pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone ir namų sirgalių akivaizdoje 75:71 (13:19, 23:10, 24:20, 15:22) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0/3).
Deividas Gailius
Deividas Gailius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

D.Gailius per 26 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Pasvalio komandos rungtynių startas buvo galingas – net 12:2, o dviženklį pranašumą pavyko kurį laiką išsaugoti. Vis tik „Neptūnas“ antrą kėlinį pradėjo spurtu 8:0 ir jau ėmė pirmauti – 21:19. Įpykę klaipėdiečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir tolo (29:21), o komandos nevengė keistis tolimais metimais.

Po pertraukos Žygimantas Janavičius ir D.Gailius tik didino „Pieno žvaigždžių“ bėdas (60:45), bet Karolis Guščikas buvo žmogus, truktelėjęs į priekį svečius reikiamu metu – 49:60. Nors Žygimantas Skučas buvo ryškus, skirtumas mažėjo lėtai, tiesa, Kristapas Gluditis jį buvo sumažinęs iki 5 taškų – 61:66.

Liko kiek daugiau nei pusė minutės, atsaką turėjo Edgaras Želionis, o svarbius taškus pelnė ir D.Gailius – 70:61.

Tai nebuvo viskas: A.Beručka su K.Gludičiu toliau gaivino viltį, o galiausiai po Joshua Selby baudų komandas skyrė 3 taškai – 68:71. D.Gailius ir vėl ėmėsi lyderio vaidmens (73:68), tačiau jam atsakė iš toli šovęs K.Gluditis – 71:73.

Ž.Janavičius nepataikė ir šansą turėjo svečiai, bet K.Guščikas buvo netaiklus. Netrukus D.Gailius realizavo baudas, o pasvaliečių planas išsigelbėti nebepasiteisino.

Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (5 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 10, Matas Vaitkus, Edgaras Želionis ir Matas Jogėla po 9.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 17, Karolis Guščikas 15 (8 atk. kam.), Kristaps Gluditis 11, Joshua Shelby 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).