2021 04 07

Pirmą kartą pralaimėjęs G.Žibėnas dūrė pirštu į žaidėjų ego: „Šiandien negerbėme savęs“

Giedrius Žibėnas tris mėnesius pergalingai vadovavo Vilniaus „Ryto“ komandai, kol pagaliau patyrė pralaimėjimo skonį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“.
Giedrius Žibėnas
Giedrius Žibėnas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Pasvaliečiai po lemtingo Jahennso Manigat baudos metimo likus 3 sek. išplėšė pergalę Vilniuje 88:87 ir nutraukė 14 „Ryto“ pergalių iš eilės seriją.

12 iš tų laimėjimų vilniečiai pasiekė vadovaujami G.Žibėno, bet šį kartą specialistui teko spaudos konferencijoje ieškoti nesėkmės priežasčių.

„Pirmiausia, pelnyta „Pieno žvaigždžių“ pergalė. Jie to nusipelnė, nes žaidė kaip komanda, – pabrėžė G.Žibėnas. – Jeigu mes nežaisime kaip komanda, tai tokių spaudos konferencijų gali būti ir dažniau. Šitaip gerai pradėdami rungtynes, mes atsisakome būti pastovūs. Mums nepatinka žaisti solidžiai visas rungtynes kažkodėl. Šiandien komandoje atsirado per daug ego, nežaidėme kaip komanda ir buvome nubausti.“

„Rytas“ rungtynes pradėjo 14:0, turėjo dviženklę persvarą ir trečiajame kėlinyje, bet galiausiai susmuko lemiamu metu. Kas lemia tokį bangavimą?

„Nežinau, smulkios detalės, bet mes šiandien kaip komanda padarėme tik vieną teisingą, protingą pražangą. Tai kažką pasako. Mes turime 16 šansų per rungtynes išsigelbėti su tokiomis pražangomis, o šiandien mes padarėme vieną tokią pražangą. Tai parodo daug ką apie mūsų požiūrį į šitas rungtynes ir gal čia yra skambutis mums labai tinkamu metu. Tokių rungtynių buvo ne vienos ir ne kitos, kurios galėjo lygiai taip pat pasibaigti, bet mes kažkokiu būdu išsigelbėdavome. Gal bus labai gera pamoka, gal teisingai sureaguosime.

Aš tikiuosi, jog vyrai sureaguos teisingai, nes žaidėme prieš gerai treniruojamą komandą, bet, su visa pagarba, ji nespaudžia kamuolio taip, kaip kitos komandos spaudžia, ir mes padarome 20 klaidų. Tos klaidos yra neforsuotos, tos klaidos dažniau yra iš savęs ir jie tada susimeta 32 taškus iš klaidų. Ir tai yra rungtynių paveikslas“, – kalbėjo G.Žibėnas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Giedrius Žibėnas

Ar šis pralaimėjimas gali atsiliepti komandai treniruočių procese?

„Nesiskundžiu komanda treniruotėse jokiais būdais. Žaidėjai gerai dirba ir teisingai fokusuojasi bei koncentruojasi, bet šiandien mes negerbėme, visų pirma, savęs, nes veidai nebuvo tokie, kokie turėtų būti. Ir tiek“, – kalbą baigė strategas.

Savo ruožtu „Pieno žvaigždžių“ strategas Gediminas Petrauskas tapo pirmuoju šios komandos treneriu, „Rytą“ įveikusiu du kartus per tą patį sezoną. O apie tai paklaustas jis priminė ir trečią pergalę.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Petrauskas

„Tris – prieš sezoną prieš juos laimėjome ir draugiškas rungtynes. Aišku, juokauju, ačiū už sveikinimus, – šypsojosi G.Petrauskas. - Nuotaika tikrai gera laimėjus ir nutraukus „Ryto“ pergalių seriją. Kalbant apie rungtynes, pirmos 5 minutės buvo labai prastos, tiek puolime, tiek gynyboje, ir dar išskirčiau antrojo kėlinio paskutines tris minutes. <...> Vis dėlto labai džiaugiuosi, kad antroje rungtynių pusėje išvengėme tos duobės, ilgai kvėpavome jiems į nugarą ir pačiu laiku persvėrėme rezultatą. Džiaugiamės pergale.“