2012 01 07 /2012 01 08

Pirmajame LKL milžinų mūšyje „Žalgiris“ laimėjo „Lietuvos ryto“ tvirtovėje

Pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) milžinų mūšyje lygi kova vyko tris kėlinius. Lemiamą atkarpą galingiau sužaidęs Kauno „Žalgiris“ nubloškė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir laimėjo sausakimšoje varžovo tvirtovėje – 82:72 (17:22, 21:21, 19:13, 25:16).
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ši pergalė „Žalgiriui“ (9 perg. ir 0 pral.) praktiškai garantavo reguliaraus LKL sezono nugalėtojo vardą ir namų aikštelės pranašumą finalo serijoje, aišku, jeigu sezono eigoje neįvyks nieko sensacingo. „Lietuvos rytas“ (11 ir 2) patyrė antrą nesėkmę LKL lygoje.

Antroji „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ akistata šiame LKL reguliariajame sezone balandžio 14 dieną vyks Kaune.

Pabėgo ketvirtajame kėlinyje

Mačą sausakimšoje „Siemens“ arenoje sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“. Šeimininkai pelnė penkis taškus be atsako, o gynyboje beveik keturias minutes atrodė neįveikiami (5:0). Neatsilikti „Žalgiriui“ padėjo Robertas Javtokas. Pirmąsias rungtynes prieš buvusią komandą („Lietuvos ryte“ žaidė 1999–2006 m.) rungtyniavęs vidurio puolėjas sumetė abi baudas ir pridėjo dvitaškį.

„Žalgirio“ krepšininkai išlygino žaidimą, o antrojo kėlinio pradžioje jau patys ėmė diktuoti sąlygas. Spurtu 8:0 svečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (22:25). Bet pabėgti nepavyko ir Lietuvos čempionams.

Geriausias sezono rungtynes žaidęs Aleksandras Rasičius pataikė iš toli (25:25), o po dar vieno serbo tritaškio prieš didžiąją pertrauką „Lietuvos ryto“ persvara šoktelėjo iki rekordinės – 7 taškų (43:36).

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ turėjo ir didesnę persvarą (50:42), tačiau „Žalgiris“ sužaidė dar vieną idealią atkarpą (50:50) ir prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį (56:57). Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ tęsė spurtą. Paulius Jankūnas ir Dainius Šalenga pataikė iš toli, o svečiai į priekį šovė net 23:6, pasiųsdami „Lietuvos ryto“ ekipą į nokdauną (56:65).

Nors „Lietuvos rytas“ dar bandė gelbėtis (61:65), tačiau „Žalgiris“ laimėjo dar vieną atkarpą 10:1 ir atgal nebesižvalgė.

Sustabdytas J.Valančiūnas

„Žalgirio“ pergalę šiose rungtynėse lėmė puikus dvitaškių pataikymas – 60 proc. (21/35) prieš vos 32 proc. (9/28) varžovų ir visiškai sustabdyta „Lietuvos ryto“ priekinė linija.

Geriausio 2011 metų Lietuvos krepšininko prizą prieš mačą atsiėmęs Jonas Valančiūnas pelnė vos 2 taškus (1/3 dvit.), atkovojo 8 kamuolius, bet 4-is pametė. Vos po 2 taškus pelnė ir kiti du pagrindiniai Vilniaus klubo aukštaūgiai – Lawrence'as Robertsas ir Predragas Samardžinskis.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis ir Tyrese'as Rice'as po 17, Aleksandras Rašičius 15, Mindaugas Katelynas 8.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18 (9 atk. kam.), Sonny Weemsas 15, Tomas Delininkaitis 10, Mantas Kalnietis 9.