2018 10 14 /19:28

Pirmas čempionų kluptelėjimas: „Neptūnas“ nukovė snūduriavusį „Žalgirį“

Klaipėdos „Neptūnas“ (5-1) iškovojo pergalę „Žalgirio“ arenoje. Centriniame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turo mače klaipėdiečiai įveikė Kauno „Žalgirį“ (5-1) rezultatu 75:60 (19:21, 16:8, 16:20, 24:11).
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgiris“ atrodė gerokai prisnūdęs, stokojantis energijos. Per visas rungtynes kauniečiai nepelnė nė taško greitose atakose („Neptūnas“ – 10), o pozicinis puolimas taip pat strigo.

„Žalgiris“ pataikė vos 2 tolimus metimus iš 18-ikos (11 proc.), ir prametė visus penkis tritaškius per paskutines 2 minutes, kai „Žalgiris“ žūtbūt stengėsi pavyti „Neptūną“. Tris iš šių šūvių prašovė Artūras Milaknis (iš viso 1/6).

Kaziui Maksvyčiui, „Neptūno“ treneriui, tai jau 12-oji pergalė prieš „Žalgirį“ karjeroje. K.Maksvyčiui trečią sezoną iš eilės pavyko parklupdyti „Žalgirį“ pirmoje sezono akistatoje (2016 m. su „Lietkabeliu“, 2017 ir 2018 m. – su „Neptūnu“).

„Tiesiog laikėmės žaidimo plano“, – trumpai pergalės priežastį įvardijo Jerai Grantas, pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju.

Per pastaruosius penkerius metus – tai jau ketvirtoji „Neptūno“ pergalė „Žalgirio“ žiūrovų akivaizdoje.

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 12, Brandonas Daviesas 11 (6 atk. kam.), Paulius Jankūnas 9 (2/8 metimai), Laurynas Birutis 8 (5 atk. kam.).

„Neptūnas“: Jerai Grantas 17, Kyle'as Weaveris 16 (6 rez. perd.), Gytis Masiulis 11 (7 atk. kam.).

19 Atsarginių taškai 23
5 (19:14) Didžiausia persvara 15 (60:75)

Rungtynių eiga:

40 min. Kibi „Neptūno“ gynyba neleido „Žalgiriui“ suregzti greitų atakų ir išsigelbėti šiame mače. Baudų metimais „Neptūnas“ dar padidino persvarą ir išsivežė pergalę iš Kauno.

39 min. K.Weaveris blokavo B.Davieso metimą, A.Milaknis prametė iš toli, o „Neptūnas“ dar vieną ataką užbaigė rezultatyviai (59:66). M.Grigonis po minutės pertraukėlės prametė dar vieno tritaškį, o G.Masiulis sumetė baudos metimus (59:68).

38 min. Lorenzo Williamsas pataikė sudėtingą tritaškį baigiantis atakos laiko ir įstūmė „Žalgirį“ į kampą (59:64). Tai pirmieji L.Williamso taškai rungtynėse.

37 min. L.Birutis pražiopsojo perdavimą J.Grantui po krepšiu, „Neptūnas“ išliko priekyje (57:61).

35 min. G.Masiulis perėmė kamuolį ir pabėgęs įkrovė iš viršaus (51:59).

34 min. G.Masiulis „išrašė“ bloką P.Jankūnui, o J.Grantas pataikė iš vidutinio nuotolio. „Žalgirio“ mažas laimėjimas – jau keturios išprovokuotos pražangos (51:55).

32 min. Pirmosios „Žalgirio“ atakos ketvirtajame kėlinyje nebuvo sėkmingos (49:53).

30 min. T.Delininkaitis paleido tritaškį su trečio kėlinio sirena (49:51).

29 min. K.Maksvytis už ginčus su teisėjais nubaustas technine pražanga.

28 min. Keli iš eilės puolime atkovoti kamuoliai leido „Neptūnui“ kartoti metimus. „Žalgirį“ patempė B.Davieso taškai (45:45).

27 min. T.Delininkaitis pataikė iš toli ir dar kartą išlygino rezultatą (43:43).

24 min. K.Weaveris ir A.Milaknis apsikeitė tritaškiais (38:38).

22 min. P.Jankūnas sudėtingu metimu atsilošus per G.Masiulio rankas pradeda antrąjį kėlinį. Kamuolį perėmęs Thomas Walkupas pridėjo du baudos metimus (33:35).

20 min. Gytis Masiulis išprovokavo P.Jankūno pražangą ir baudos metimu (1/2) atidarė savo taškų kraitį. Kitos atakos metu pridėjo ir dvitaškį. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ atsilikinėjo 29:35.

18 min. Strigusį „Žalgirio“ puolimą kiek gelbėjo baudų metimai (29:31).

17 min. Blankus Laimono Kisieliaus pasirodymas pirmoje pusėje – du pramesti tritaškiai ir trys asmeninės pražangos per pusantro kėlinio.

16 min. J.Grantas perėmė kamuolį iš Donato Sabeckio ir nurūkęs įdėjo iš viršaus (25:29).

14 min. Jerai Grantas įspūdingai sužaidė nugara prieš Brandoną Daviesą – nusistūmė žalgirietį ir įkrovė iš viršaus (25:27).

13 min. P.Dambrauskas per penkerias šio sezono LKL rungtynes nebuvo pelnęs nė vieno tritaškio, bet į „Žalgirio“ krepšį du įsūdė vos per keliolika minučių (25:25).

11 min. Laurynas Birutis pelnė keturis taškus iš eilės (23:19).

10 min. „Neptūnas“ kėlinio pabaigoje prisivijo „Žalgirį“, Osvaldas Olisevičius sėkmingai „centravo“ prieš Leo Westermanną ir išlygino rezultatą (19:19).

8 min. Šarūnas Jasikevičius jau pirmajame kėlinyje į aikštę metė Luką Ulecką.

7 min. Iš patogių padėčių kelis kartus prametęs „Neptūnas“ leido „Žalgiriui“ kiek atitrūkti (19:14).

6 min. „Žalgiris“ truktelėjo į priekį penkiais taškais be atsako, o K.Weaveris pratęsė savo šou – prasiveržimas pro galinę liniją baigėsi akrobatiniu metimu su pražanga (14:14).

5 min. Pauliaus Dambrausko tritaškis išvedė „Neptūną“ į priekį (9:11).

4 min. „Neptūno“ legionierius Kyle'as Weaveris pelnė šešis taškus iš eilės, neleisdamas „Žalgiriui“ atitrūkti jau mačo pradžioje (7:6).

2 min. Nate'as Waltersas Eurolygos rungtynėse su „Baskonia“ pelnė 19 taškų, nepataikydamas nė vieno tritaškio, tačiau mače su „Neptūnu“ savo sąskaitą taškų atidarė būtent tolimu metimu.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse verčiasi be Antano Kavaliausko. Tačiau mačui registruotas 199 cm ūgio 19-metis Lukas Uleckas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Gytis Masiulis – pirmąkart prieš „Žalgirį“

Uostamiesčio komandos puolėjas Gytis Masiulis pirmą kartą rungtyniavo prieš savo buvusį klubą, kuris jį nuomos pagrindais šią vasarą išsiuntė į „Neptūną“.

Tai buvo ir pirmasis 20-mečio mačas prieš tėtį Tomą Masiulį, kuris nuo šio sezono dirba Šarūno Jasikevičiaus asistentu.

„Laukia ypatingos rungtynės, – tinklalapiui LKL.LT rungtynių išvakarėse sakė G. Masiulis. – Bus keista pirmą kartą žaisti prieš „Žalgirį“, pirmą kartą prieš savo tėtį. Manau, kad laukia smagi dvikova.“

Nors rungtynės – išskirtinės, jaunasis puolėjas nejaučia papildomo spaudimo. „Nėra taip, kad tai papildoma motyvacija. Esu dar jaunas, tad tikrai netrūksta motyvacijos žaisti krepšinį“, – sakė G.Masiulis.

Jis „Žalgirio“ arenoje per 26 minutes pelnė 11 taškų (3/4 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą bei surinko 21 naudingumo balą.