2016 06 06

Pirmasis trenerio Šaro titulas: „Žalgiris“ šeštus metus iš eilės tapo LKL čempionu

Kauno „Žalgiris“ tęsia karaliavimą Lietuvos krepšinyje. Šeštus metus iš eilės „Žalgiris“ vadinsis stipriausia Lietuvos komanda. Penktosiose LKL finalo serijos rungtynėse žalgiriečiai nepaliko vilčių Klaipėdos „Neptūnui“ 97:70 ir užtikrintai triumfavo 4-1. Tai pirmasis Šarūno Jasikevičiaus trofėjus trenerio poste.
Triumfo akimirkos
Triumfo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Žalgiris“ finalo serijoje nugalėjo „Neptūną“ 4-1.
  • Visi finalo mūšiai baigėsi dviženkliu skirtumu.
  • „Žalgiris“ LKL čempionų titulą iškovojo 18-ąjį kartą.
  • Žalgiriečiai Lietuvoje triumfuoja jau šeštus metus iš eilės.

„Žalgiris“ pakartojo rekordinį dominavimą LKL pirmenybėse. Šešis kartus iš eilės „Žalgiris“ jau buvo laimėjęs Lietuvos čempionatą 1993-1999 metais.

„Žalgiriui“ nuo nepriklausomybės atkūrimo tai jau 18-asis LKL čempionų trofėjus.

32-ejų Paulius Jankūnas tapo pirmuoju krepšininku, iškovojusiu dešimtąjį LKL čempionų žiedą.

Tuo tarpu Robertas Javtokas tituluočiausių LKL žaidėjų sąraše aplenkė Kęstutį Šeštoką ir, iškovojęs jau aštuntąjį žiedą, pakilo į antrąją vietą.

„Žalgirio“ dominavimą šiemet papuošė ir faktas, kad visi susitikimai finalo serijoje baigėsi dviženkliu skirtumu. Nugalėtojas jau greitai aiškėjo ir paskutiniajame serijos susitikime.

Čempionai „Neptūną“ laidojo jau antrojo kėlinio pradžioje. Pradėję fantastišką spurtą dar 10-ąją minutę, antrojo ketvirčio viduryje žalgiriečiai „Neptūnui“ tėškė iš viso 20 taškų be atsako ir atsiplėšė 41:17.

Jau tada „Žalgirio“ sirgaliai adresavo klaipėdiečiams mačo pabaigą skelbiančią skanduotę.

Po dviejų kėlinių žalgiriečių persvara nekėlė abejonių – 54:31. Po pertraukos „Neptūnas“ pasinaudojo „Žalgirio“ atsipalaidavimu ir pabandė šturmuoti. Tačiau paskutiniai klaipėdiečių pasispardymai baigėsi 14 taškų skirtumu – arčiau prisiartinti prie „Žalgirio“ nebepavyko.

Čempioniškus marškinėlius žalgiriečiai vilkosi dar likus žaisti porą minučių iki rungtynių pabaigos.

„Mes čempionai!“ – aidėjo „Žalgirio“ arenos tribūnose.

„Žalgiris“: J.Randle'as (7/11 dvit., 7 rez. perd.) 16, B.Motumas (4/5 dvit.) 13, R.Seibutis 11, P.Jankūnas (6 atk. kam.), M.Pocius ir R.Javtokas (5/6 dvit.) po 10

„Neptūnas“: D.Ewingas (3/5 dvit., 3/7 trit.) 19, M.Mažeika (2/2 trit.) 11, J.Grantas (4/5 dvit., 6 atk. kam.) 10, M.Girdžiūnas 8.

18:01

„Orakulas“ prognozuoja, kad šį vakarą sveikinsime LKL čempionus.

„Orakulo“ prognozė

18:04

„Neptūno“ pergalė Kaune būtų staigmena. Daugelis jau nusiteikę, kad LKL čempionatas finišuos pirmadienį ir trečiadienį vyks LKL sezono uždarymo ceremonija. „Neptūnas“ bandys sugadinti Kaunui šventę.

18:06

Triumfo atveju, LKL čempionų žiedus žalgiriečiai gautų per LKL sezono uždarymo ceremoniją. Bet kadangi žaidžia namuose, LKL trofėjų į rankas gautų jau iškart po rungtynių „Žalgirio“ arenoje.

LKL nuotr./LKL čempionų žiedai

18:39

kaunieciai-vertina-lkl-finala-ir-tiki-zalgirio-pergale

Prieš rungtynes pakalbinome kauniečius. Jie į „Žalgirio“ areną renkasi švęsti šeštojo LKL čempionų titulo iš eilės.

18:51

Prieš rungtynes „Žalgirio“ sirgaliai surengė eiseną Laisvės alėjoje.

57559b2664b5avideo_57559b1d21b52

19:02

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: J.Randle'as, R.Seibutis, E.Ulanovas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Neptūnas“: D.Ewingas, M.Mažeika, M.Girdžiūnas, A.Brandtas, V.Šarakauskas.

19:05

Gražuolė LKL taurė ranka pasiekiama.

LKL finalo taurė

19:09

Rungtynės startavo trimis netaikliais metimais. Paragintas fanų taškų sąskaitą atidarė Jerome'as Randle'as – 2:0.

19:10

Du lengvi R.Javtoko taškai didina skirtumą 4:0. Kitoje aikštės pusėje trečiąją minutę „Neptūnas“ galiausiai pasižymėjo tritaškiu 3:4.

19:11

M.Girdžiūno ir A.Brandto tritaškiai „Neptūną“ išvedė į priekį 6:4.

19:12

Vos tik aikštėje trečiąją minutę pasirodęs ir R.Seibutį pakeitęs M.Pocius išprovokavo varžovų pražangą. Gynėjas išlygino rezultatą 6:6.

19:13

Trečiasis „Neptūno“ tritaškis – pasižymėjo V.Šarakauskas 9:6.

19:15

P.Jankūno ir R.Javtoko dvitaškiai sugrąžino „Žalgiriui“ minimalų pranašumą 10:9.

19:18

Pirmą kartą LKL finalo serijoje pasirodė Donatas Zavackas. Dėl traumos nežaidęs puolėjas sulaukė „Žalgirio“ gerbėjų švilpimo ir nešvankios skanduotės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Donatas Zavackas

19:22

Komandos apsikeitė taikliomis atakomis. M.Mažeika tritaškiu išvedė „Neptūną“ į priekį 15:14, bet iškart minimalią persvarą sugrąžino I.Vougiouko dvitaškis 16:15.

19:24

L.Lekavičiaus tritaškis pakėlė kauniečius iš vietų. „Žalgirio“ pranašumas pasiekė kol kas rekordinę ribą (21:15). D.Adomaitis į tai sureagavo minutės pertraukėle.

19:29

Pirmąjį kėlinį užtikrintai laimėjo „Žalgiris“ – 25:17.

19:33

B.Motumo tritaškis „Žalgiriui“ pirmą kartą leido pasidžiaugti dviženkle persvara – 28:17.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Brockas Motumas

19:34

„Žalgiris“ antrąjį kėlinį pradėjo laimėdamas pusantros minutės atkarpą 5:0. D.Adomaičiui teko tvarkyti žaidimą minutės pertraukėle.

19:36

Renaldo Seibučio tritaškis tęsia spurtą – 33:17.

19:38

„Žalgiris“ iš viso pelnė jau 16 taškų be atsako. Tai gali būti „Neptūno“ pabaigos pradžia – 37:17.

19:39

Švieslentėje degant skaičiams 37:17, „Žalgirio“ sirgaliai laidoja klaipėdiečius įžeidžiančia skanduote.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LKL finalo žiūrovai

19:41

„Neptūnas“ tik prabėgus 4 min. 17 sek. pelnė pirmuosius taškus antrajame kėlinyje. J.Grantas pasižymėjo dvitaškiu su pražanga – 20:41. „Žalgiris“ per tą laiką spurtavo net 20:0.

19:45

Kas tik meta, tas žalgiriečių gretose pataiko. Antai aikštėje tik pasirodęs latvis K.Vecvagaras – 48:23.

19:49

Prieš pat pertrauką „Neptūnas“ parodė gyvybės ženklus. Po Danielio Ewingo dvitaškio, kuris kiek apkarpė „Žalgirio“ persvarą iki 29:52, Š.Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

19:53

Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ persvara nekėlė abejonių – 54:31.

19:54

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių:

„Žalgiris“: R.Seibutis ir B.Motumas po 9, J.Randle'as 8.

„Neptūnas“: D.Ewingas 7, V.Šarakauskas 6, M.Girdžiūnas 5.

20:14

Trečiąjį kėlinį dvitaškiu prabėgus 1,5 minutės pradėjo J.Randle'as – 56:31.

20:15

Fantastišką perdavimą nuo žemės atlikęs J.Randle'as padėjo kamuolį kaip ant lėkštutės R.Seibučiui – 60:31.

20:16

„Auksas šiemet vėl bus mūsų!“ – skanduoja „Žalgirio“ sirgaliai.

20:19

Kauniečių dainas kiek pritildė keli sėkmingi „Neptūno“ išpuoliai, sumažinę atsilikimą iki 40:61.

20:23

„Neptūnui“ įsismarkavus ant „Žalgirio“ arenos parketo, Š.Jasikevičius pabandė pažadinti komandą minutės pertraukėle – 66:45.

20:27

„Žalgiris“ baudžiamas už atsipalaidavimą – „Neptūnas“ artinasi 50:68 iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes. „Žaiskit!“ – žaidėjus ragina sirgaliai.

20:30

D.Zavackas vėl grįžo į aikštę – triukšmo lygis „Žalgirio“ arenoje pakilo dešimteriopai.

20:30

D.Zavacko prisilietimas baigėsi klaida, o M.Pocius tritaškiu atstatė 20 taškų skirtumą – 73:53.

20:32

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 74:56.

20:36

„Neptūnas“ pradeda lemiamą šturmą – 60:74.

20:40

„Žalgirio“ žaidimą puolime pagyvino J.Randle'o, M.Pociaus ir R.Javtoko metimai – 80:64 likus žaisti 6,5 minutės.

20:44

„Neptūno“ šturmas numalšintas. Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes žalgiriečiai atstatė solidų skirtumą 84:66.

20:46

M.Pociaus tritaškis, ko gero, deda tašką – 87:66.

20:49

„Mes čempionai!“ – aidi „Žalgirio“ arenoje, likus žaisti dar 3 minutes. Skirtumas akivaizdus 92:66.