2019 12 15

Pirtį „Žalgiriui“ užkūrę „Šiauliai“ kapituliavo tik paskutinę akimirką

Septynių pralaimėjimų seriją Eurolygoje išgyvenantys Kauno „Žalgirio“ (14-0) krepšininkai turėjo vargo ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Šalies čempionai namuose tik po 40 minučių trukusios įnirtingos kovos 86:80 (17:23, 26:23, 23:14, 20:20) palaužė vienus autsaiderių „Šiaulius“ (4-9).
Keron DeShields ir Thomas Walkup
Keron DeShields ir Thomas Walkup / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Šiauliečiai kur kas geriau pradėjo susitikimą ir jau pirmajame kėlinyje pirmavo 18:9, o persvarą Antano Sireikos auklėtiniai turėjo ir sužaidus pusę rungtynių – 46:43.

„Žalgiris“ susiėmė po ilgosios pertraukos, kai neleido varžovams pelnyti taškų keturias minutes ir spurtavo 12:0, pabėgdamas 55:46. Kėlinio pabaigoje kauniečiai turėjo ir 13 taškų pranašumą (66:53), o prieš suaktyvintą „Žalgirio“ gynybą strigę svečiai, atrodė, jau nebesugebės atkurti intrigos.

Visgi situacija pasikeitė lemiamame ketvirtyje.

Įsisiautėjęs Keronas Deshieldsas kėlinį pradėjo 9 taškais iš eilės, o po Akeemo Wrighto tritaškio su pražanga „Šiauliai“ likus žaisti 4 minutes išsiveržė į priekį – 75:72.

Svečiai pirmavo ir prasidedant priešpaskutinei rungtynių minutei (79:76), o Aurimas Urbonas ir K.Deshieldsas tritaškiais galėjo dar labiau padidinti „Šiaulių“ pranašumą.

Visgi abu jie buvo netikslūs, o „Žalgiriui“ svarbius taškus rinko KC Riversas – naujausias kauniečių pirkinys sumetė baudų metimus ir greitoje atakoje pataikė dvitaškį, vėl išvesdamas savo komandą į priekį – 80:79.

Tas pats „Žalgirio“ amerikietis sumetė baudų metimus ir likus 14,8 sek., padidindamas šeimininkų persvarą iki 3 taškų – 83:80.

Nors šiauliečiai dar turėjo galimybę išsigelbėti, Rokas Gustys gavo pražangą puolime, K.Deshieldsui užfiksuota nesportinė nuobauda ir „Žalgiris“ sugebėjo išsaugoti trapų pranašumą, iškovodamas jau 14-ąją pergalę iš eilės LKL pirmenybėse.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse labai nekrito tritaškiai metimai. Kauniečiai pataikė vos 7 tolimus metimus iš 39, o vien KC Riversas ir Karolis Lukošiūnas prametė po šešis tritaškius.

Geriausias rungtynes su Kauno komandos apranga sužaidė KC Riversas. Nors ir prametė šūsnį tolimų metimų, amerikietis sugebėjo surinkti 22 taškus (6/7 dvit., 1/7 trit., 7/7 baud.) ir pasižymėti 20 balų naudingumo rodikliu.

„Žalgiris“: KC Riversas 22 (6/7 dvit., 1/7 trit.), Karolis Lukošiūnas (3/9 trit.) ir Martinas Gebenas (23 naud. bal.) po 13.

„Šiauliai“: Rokas Gustys 22 (8/12 dvit., 24 naud. bal.), Keronas Deshieldsas 17 (7/15 metimai, 5 rez. perd.), Akeemas Wrightas 15 (4/12 metimai), Evaldas Šaulys 11.