2013 12 22 /18:27

Po Eurolygos kovų nurašytas „Lietuvos rytas“ LKL mače smogė Kauno „Žalgiriui“ iš visų jėgų – 90:58

Dėl nesėkmingo pasirodymo Eurolygos turnyre nurašytas sostinės „Lietuvos rytas“ parodė jėgą. Perfrazavus garsaus rašytojo Marko Twaino žodžius, vilniečiai Kauno „Žalgirio“ krepšininkams išrėžė, kad kalbos apie jų mirtį yra gerokai perdėtos. LKL čempionato mače „Lietuvos rytas“ sutrypė LKL čempionus 90:58 (30:16, 23:12, 18:12, 19:18) ir iškovojo penktą pergalę iš penkių. Vilniaus klubas išlieka vienintelis be pralaimėjimų, o „Žalgiris“ per tris turnyro mėnesius patyrė jau trečiąją nesėkmę ir turnyro lentelėje smuktelėjo į ketvirtą vietą.
Paulius Jankūnas prieš Darių Songailą
Darius Songaila prie Paulių Jankūną / Juliaus Kalinsko nuotr.

„Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.“

Mačas, kuriame intriga laikėsi vos keturias minutes – taip galima apibūdinti sekmadienio rungtynes, kuriose pirmą kartą šį sezoną savo santykius aiškinosi Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“.

Didžiausia visų laikų „Lietuvos ryto“ pergalė prieš „Žalgirį“ buvo iškovota 2009 metų gegužės 9 dieną, kuomet LKL finalo serijos metu „Siemens“ arenoje kauniečiai buvo sumindyti 42 taškais – 100:58.

Trečia pagal taškų skirtumą pergalė buvo iškovota 2002 metais, kai Kaune vilniečiai laimėjo 32 taškų skirtumu – 107:75.

2006 metų kovą namuose „Lietuvos rytas“ LKL reguliaraus sezono susitikime „Žalgirį“ įveikė 30 taškų persvara – 98:68.

Kauniečiai „Siemens“ arenoje pirmavo tik po pirmųjų metimų – 2:0, o po Artūro Milaknio tritaškio – 5:2. Tuomet savo solinį spektaklį pradėję vilniečiai įjungė pagreitį ir jau po keturių minučių pirmavo 11:5.

Žalgiriečiai ne tik pramiegojo varžovų spurtą, bet ir buvo nokautuoti – vilniečiai po pirmojo kėlinio pirmavo jau 30:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 20:30, bet tai buvo tik trumpas sostinės žaidėjų kluptelėjimas, po kurio „Lietuvos rytas“ dar labiau vožė svečiams. „Lietuvos rytas“ nurūko 41:21, 51:26 ir jau po trijų kėlinių buvo aišku, kad „Žalgiris“ ne tik nesukurs intrigos mače, bet ir gali pralaimėti dideliu skirtumu.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po S.Jelovaco tritaškio vilnieičiai pirmavo 74:40. Naujasis „Lietuvos ryto“ ekipos strategas Aleksandras Petrovičius pradėjo sodinti ant atsarginių žaidėjų suolo pagrindinius savo krepšininkus.

Tiesa, kai jau buvo aiški dvikovos baigtis, krepšininkai pabandė aiškintis santykius asmeniniuose frontuose – likus žaisti 4 min vos nesusipešė S.Jelovacas ir P.Jankūnas.

Per paskutines dvikovos minutes šeimininkai buvo įgiję net 40 taškų skirtumą – 87:47, tačiau kauniečiai per likusias sekundes šie tiek sumažino skirtumą ir nusileido „tik“ 58:90.

„Lietuvos rytas“: S.Babrauskas (tritaškiai 3/3, baudos 8/8) ir R.Seibutis (dvitaškiai 6/8, 7 atk. kam.) po 17, S.Jelovacas 16 (tritaškiai 4/8, 8 atk. kam.) ir D.Songaila 14, J.Palaciosas 9 (dvitaškiai 4/11, 11 atk. kam.), Z.Dowdellas 6, O.Cookas 5 (6 rez. perd.), M.Gecevičius 4, G.Orelikas 2.

„Žalgiris“: K.Vecvagaras, R.Javtokas (dvitaškiai 4/5) ir T.Klimavičius (6 atk. kam.) – po 8, K.Lavrinovičius 7, J.Dentmonas (tritaškiai 0/5) ir T.Dimša – po 5, P.Jankūnas (tritaškiai 0/3, 6 atk. kam.), T.Jogėla ir V.Lipkevičius – po 4, A.Milaknis 3, V.Čižauskas – 2.

Mačo statistika

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“  90:58 (30:16, 23:12, 18:12, 19:18)

Dvitaškiai: 51 proc.(23/44) – 45 proc. (20/44)

Tritaškiai: 53 proc. (9/17) – 9 proc. (2/23)

Baudų metimai:  74 proc. (17/23) – 71 proc. (12/17)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 36

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 10

Perimti kamuoliai: 7 –  10

Blokai:  7 – 7

Klaidos: 6 – 6.

Prieš šį mačą abi komandos buvo skirtingų nuotaikų. „Žalgirio“ klubas savaitės viduryje iškovojo pergalę Bamberge ir užsitikrino kelialapį į Eurolygos „Top 16“ etapą, o sostinės ekipa pasirodymą Eurolygoje baigė triuškinančia nesėkme savo žiūrovų akivaizdoje su Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkais.

„Eurolyga jau mums baigėsi prieš mačą su Belgrado komanda, tad didžiausias dėmesys yra dvikovai su „Žalgiriu“, – aiškino naujasis „Lietuvos ryto“ treneris A.Petrovičius, šiame poste pakeitęs vokietį Dirką Bauermanną.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Pirmasis kėlinys

„Žalgirio“ starto penketas: J.Dentmonas, R.Javtokas, A.Milaknis, P.Jankūnas, V.Lipkevičius.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: M.Gecevičius, R.Seibutis, J.Palaciosas, Z.Dowdellas, D.Songaila.

Per pirmąją minutę komandos pataikė po vieną metimą, tačiau jau 2-ąją min. A.Milaknis įsūdė tritaškį ir „Žalgiris“ pirmavo 5:2. Tačiau šeimininkai nenuleido rankų ir po D.Songailos ir Z.Dowdello dvitaškių 4 min. pirmavo 6:5.

Maža to, po J.Palacioso 5 taškų 5 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo jau 11:5. 7 min. J.Palaciosas bandė apsiginti nuo R.Javtoko atakos ir peršokęs per pastarąjį, galva žemyn krito, bet nesusižeidė.

8 min. „Lietuvos rytas“ po S.Jelovaco tritaškio, R.Seibučio dvitaškio ir D.Songailos sėkmingo žaidimo pabėgo 10 taškų skirtumu – 21:11.

„Žalgirį“ bandė į priekį tempti K.Lavrinovičius, tačiau į jo keturis taškus tuo pačiu atsakė D.Songaila ir O.Cookas, o tritaškį pridėjo S.Babrauskas, tad paskutinę kėlinio minutę vilniečiai pirmavo 28:15.

Po S.Babrausko baudų metimų, likus kovoti 28 sek., „Lietuvos rytas“ turėjo naują rekordinę persvarą – 30:15.

Antrasis kėlinys

Per vieną minutę „Žalgiris“ sumažino skirtumą iki 20:30, tačiau 3 min. po S.Jelovaco dvitaškio skirtumas tapo toks pats, koks ir buvo 34:20.

Ir tuo problemos „Žalgiriui“ nesibaigė – galingai kovojęs „Lietuvos rytas“ tiesiog šlavė svečius nuo savo kelio. Po S.Babrausko tritaškio 5 min. vilniečiai jau pirmavo 39:20.

6 min. vaizdas aikštėje nesikeitė – 41:21, 44:23 pirmavo „Lietuvos rytas“, o sostinės klubą į priekį vedė D.Songaila. Jo sąskaitoje per 16 min. jau buvo 11 taškų.

8 min. „Lietuvos rytas“ turėjo tą patį atotrūkį – 46:26. Tačiau likus kovoti 1 min. 30 sek., po D.Songailos dvitaškio su bauda vilniečiai pasiekė jau 23 taškų persvarą – 49:26.

9 min. po S.Jelovaco metimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 51:26, o kauniečiai taškų nepelnė net 3 min. Galiausiai įmetė K.Lavrinovičius – 51:28 vilniečių naudai.

Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 53:28.

Po dviejų kėlinių „Lietuvos ryto“ ekipoje daugiausia taškų buvo pelnę: D.Songaila 14, S.Babrauskas 8, S.Jelovacas ir J.Palaciosas po 7.

„Žalgirio“ komandoje sėkmingiausiai pirmoje pusėje kovojo R.Javtokas, pelnęs 8 taškus. Jam talkino K.Lavrinovičius, kuris įmetė 7 taškus, K. Vecvagaras – 6.

Vilniečiai pataikė 4 tritaškius iš 9 ir 16 dvitaškių iš 24. Tuo tarpu „Žalgiris“ iš 13 mestų tolimų metimų įmetė vos 2, o dvitaškiai krito ne itin gerai – 10 iš 24.

Trečiasis kėlinys

5-ąją min. „Žalgiris“ vis dar turėjo 20 taškų deficitą – 37:57. Nors kauniečiai stengėsi iš visų jėgų, kaip ant sparnų kovoję vilniečiai neleido varžovams galvoti apie intrigą mače – po keturių R.Seibučio taškų vilniečiai pirmavo 61:36.

Likus žaisti minutę, „Lietuvos rytas“  žlugdė ir skandino svečius nepadoriu skirtumu – 66:39. Na, o po S.Jelovaco tritaškio „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinių pirmavo 71:40.

Ketvirtasis kėlinys

Po S.Jelovaco tritaškio vilniečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo 74:40. 3 min. Kauno ekipos treneriai pakeitė visus pagrindinius savo žaidėjus – 77:45.

Nors nugalėtojas ir taip buvo aiškus, „Lietuvos rytas“ toliau nemažino apsukų ir po S.Babrausko baudos metimų vilniečiai pirmavo 85:47.

Likius žaisti 2 min. „Lietuvos rytas“ pasiekė 40 taškų persvaros ribą – 87:47.  Paskutinę mačo minutę „Žalgiris“ sumažino skirtumą iki 56:90, o mačą laimėjo vilniečiai 90:58.

-------------

Varžovus triuškino

Per keturis šio sezono mačus sostinės klubas varžovus kaskart nurungdavo vidutiniškai 19 taškų skirtumu. Labiausiai nuo vilniečių nukentėjo Utenos „Juventus“, kurį LKL vicečempionai sutriuškino 92:67.

„Žalgiris“, nors varžovus penkiuose mačuose triuškino vidutiniškai 25 taškų skirtumu, LKL čempionate ir pats rijo karčias pralaimėjimo piliules. Po nesėkmių su „Šiauliais“ 78:79 ir Prienų „TonyBet“ – 83:101, galima sakyti, kad žalgiriečiai, jei pralaimi, tai nusileidžia vidutiniškai 9,5 taško skirtumu.

Labiausiai šį sezoną nuo „Žalgirio“ nukentėjo Panevėžio „Lietkabelis“, kurį kauniečiai nurungė 101:60.

Vilniečiai per mačą varžovams vidutiniškai atseikėja po 92 taškus, į savąjį krepšį praleidžia po 73, o tritaškius meta grėsmingu 47 procentų taiklumu.

„Žalgiris“ per rungtynes pelno vidutiniškai po 86 taškus, o į savąjį krepšį praleidžia 68 taškus.