2018 02 18

Preciziškai atliktas derinys nuskynė „Lietkabeliui“ pergalę mažajame KMT finale

Karaliaus Mindaugo taurės bronza atiteko Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams. Mažajame finale Ramūno Butauto auklėtiniai 81:78 (18:20, 21:14, 24:13, 18:31) įveikė Alytaus „Dzūkiją“.
Apdovanojimų ceremonijos akimirka
„Liekabelis“ – „Dzūkija“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Du kėlinius vyko kova taškas į tašką, tačiau po pertraukos, Lukui Aukštikalniui pelnius 8 taškus iš eilės, „Lietkabelis“ įgijo dviženklę persvarą (46:34).

Trečią ketvirtį panevėžiečiai užbaigė spurtu 8:0 ir dar labiau nutolo (63:47).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Dzūkija“ pataikė du tritaškius iš eilės ir pabudo. „Lietkabelis“ daugiau nei tris minutes išgyveno taškų badą, o „Dzūkija“ tuo pasinaudojo. Laimėjo atkarpą 14:0 ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (70:68).

„Lietkabelio“ vidurio puolėjas Vaidas Čepukaitis dėjimu sudrebino krepšį, bet Mindaugas Sušinskas pataikė iš toli ir komandas teskyrė vienas taškas (72:71).

Strigusią „Lietkabelio“ ataką tolimu šūviu išgelbėjo kampe paliktas L.Aukštikalnis, tačiau dzūkai atsakė dviem metimais iš po krepšio (75:75).

Dar kartą gelbėtojo vaidmens, dar kartą pataikydamas tritaškį, ėmėsi L.Aukštikalnis (78:75).

Netrukus paties L.Aukštikalnio klaida timptelėjo „Lietkabelį“ žemyn. Jaunasis panevėžietis prasižengė, kai Parishas Petty atakavo iš toli.

Trys „Dzūkijos“ legionieriaus baudų metimai išlygino rezultatą ir paliko „Lietkabeliui“ 8 sekundes (78:78).

Preciziškai atlikę derinį panevėžiečiai sudegino tik vieną ir ataką užbaigė Dominiko Mavros metimu iš po krepšio (80:78).

„Dzūkija“ savo šansu nepasinaudojo. P.Petty, atrodė, pergudravo V.Čepukaitį, tačiau jo tolimas metimas nebuvo tikslus.

„Lietkabelis“ dar baudų metimu įtvirtino pergalę 81:78.

„Lietkabelis“: Lukas Aukštikalnis 20 (5/7 trit.), Kšištofas Lavrinovičius 12, Vaidas Čepukaitis ir Dominikas Mavra po 12.

„Neptūnas“: Parishas Petty 15, Paulius Danisevičius 14, Anatolijus Kaširovas 12, Gediminas Navickas 10.