Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 18d. 09:01

Prezidentą saugantis LKL legenda – apie rekordus, naują sezoną ir antrą Vilniaus komandą

Garsėjęs kaip patikimas bendražygis ir sunkiai įveikiama uola krepšinio aikštėse, 19 sezonų Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaidęs Rolandas Matulis pastaruoju metu turi kitų atsakingų užduočių Vadovybės apsaugos tarnyboje. Bet buvęs Vilniaus „Sakalų“ aukštaūgis ir dabar, būdamas 47-erių, tebežaidžia krepšinį ir nekantriai laukia naujojo LKL sezono, prasidedančio šį šeštadienį.

LKL favoritų gretos aiškios

Pats labai smarkiai to nesiekdavęs, Rolandas Matulis yra tapęs tikru LKL rekordų kolekcionieriumi.

Mindaugas Lukauskis praėjusį pavasarį per 10 taškų aplenkė R.Matulį visų laikų rezultatyviausių žaidėjų viršūnėje, bet buvęs „Sakalų“ vidurio puolėjas iki šiol yra atkovojęs daugiausiai kamuolių lygoje (3294), metęs (3957) ir pataikęs (1910) daugiausiai dvitaškių, surinkęs dvigubų dublių (78).

554 rungtynes LKL sužaidęs iš Zarinkiškių kaimo Rokiškio rajono kilęs dvimetrinis vilnietis baigė profesionalaus karjerą 2013 metais, būdamas 39-erių. Bet jis gyvena krepšiniu iki šiol ir seka, kaip vystosi lyga, kurioje pats žaidė 19 sezonų, per visus juos atstovavęs Vilniaus „Sakalams“, kuriuos buvo palikęs tik keliems mėnesiams dėl Kauno „Žalgirio“.

„Scanpix“ nuotr./Rolandas Matulis
„Scanpix“ nuotr./Rolandas Matulis

Nors dali krepšinio specialistų mano, kad 11-os LKL komandų bendras lygis kiek nusmuko, R.Matulis linkęs pasiginčyti.

„Dėl pandemijos daug sričių išgyveno sunkumus, sportas tarp jų. Tačiau, bendras lygis nenukrito, bent jau mano akimis, – sakė legendinis lygos krepšininkas. – Yra ir įdomių naujų veidų, nors ir ne tiek daug, kaip norėtųsi.

O jei kalbėtume plačiau, ypač jei prisimintume sales, kuriose dar pats žaidžiau, viskas labai stipriai paėjo į priekį. Manau, kad ir bendras vadybos lygis klubuose bei lygoje yra pažengęs.“

R.Matulis stebėjo kontrolines Kauno „Žalgirio“ rungtynes, bet aiškios nuomonės apie LKL čempionų titulą ginančią komandą dar nesusidarė.

„Visos priešsezoninės rungtynės dar neparodo tikrojo veido, – sakė jis. – Visos komandos sprendžia savus uždavinius, sportinė forma bus geresnė, kai prasidės oficialios rungtynės.

Utenos „Juventus“ dabar neprastos formos, bet jie ir rengėsi FIBA Čempionų lygos atrankai. Prie LKL pirmenybių starto linijos visos stovi vienoje eilėje, nors, aišku, pirmaujančios metai iš metų komandos tikriausiai bus tos pačios – Kauno „Žalgiris“, paskui Vilniaus „Rytas“.

O toliau jau sunkiau pasakyti. Manau, kad nebloga „Lietkabelio“ komplektacija, taip pat ir „Juventus“. O apie kitas sunkiau pasakyti kol nemačiau rimtų rungtynių.“

M.Lukauskis aplenkė, bet P.Jankūnui vargiai pavyks

Praėjusį sezoną „Šiauliams“ atstovavęs Mindaugas Lukauskis gegužės 10 dieną Kėdainiuose pagerino visų laikų LKL rezultatyvumo rekordą, iki tol daug metų priklausiusį R.Matuliui.

Šis yra pelnęs 5646 taškus, o M.Lukauskis dabar yra įmetęs 10 taškų daugiau, bet net negalvoja sustoti – 42 metų lengvasis puolėjas ateinantį sezoną atstovaus Alytaus „Dzūkijai“ – septintajai Lietuvos komandai per karjerą lygoje.

„Susimąsčiau labai stipriai ir pagalvojau, kaip dabar vėl pasiekti gerą sportinę formą ir grįžti į aikštę? – paklaustas, kaip reagavo į M.Lukauskio pasiekimą, nusijuokė R.Matulis. – Šaunu, kad Mindaugas gali taip ilgai žaisti, kad jo nekamuoja traumos. Jo meistriškumas nelabai ir keičiasi, sportinė forma lieka gera.“

15min.lt/Žilvino Pekarsko nuotr./Mindaugas Lukauskis ir Rolandas Matulis
15min.lt/Žilvino Pekarsko nuotr./Mindaugas Lukauskis ir Rolandas Matulis

R.Matulis lieka dar bent kelių LKL rekordų savininku, nors ir turi tebežaidžiančių labai rimtų konkurentų.

Pavyzdžiui, Paulius Jankūnas yra atkovojęs daugiausiai kamuolių per Eurolygos istoriją ir jau galutinai laimėjo lenktynes šioje statistikos kategorijoje prieš Felipe Reyesą, kuris šiemet baigė karjerą.

Bet LKL pirmenybėse R.Matulis ne tik pagal taškus, bet ir pagal atkovotus kamuolius (3294) ženkliai lenkia „Žalgirio“ 37 metų kapitoną (2809).

„Niekada nesureikšminau visų šių dalykų. Juos žinau, bet žaisdamas jų nesivaikiau. Asmeniniai rodikliai man niekada nebuvo labai svarbūs, – tvirtino R.Matulis, žaidęs su M.Lukauskiu „Sakaluose“, o prieš P.Jankūną daug kartu kovojęs po krepšiais LKL rungtynėse. – Paulius gal dar turės galimybių reikalus pakoreguoti.“

„Scanpix“ nuotr./Rolandas Matulis
„Scanpix“ nuotr./Rolandas Matulis

P.Jankūnas ilgai svarstė praėjusį sezoną, kol apsisprendė pratęsti įspūdingą karjerą dar sezonui, bet Eurolygos atkovotų kamuolių karalius pernelyg daug atsilieka nuo R.Matulio, kad aplenktų per 2021-2022 m. LKL varžybas.

„Kiekvienam amžius ir pabaiga ateina natūraliai – vienam anksčiau, kitam – vėliau. Vyresniame amžiuje po kiekvieno sezono beveik visada pliusuoji tik po vieną. Kaskart po sezono vertini, kaip laiko kūnas ir sveikata. Tad ir Paulius gal po sezono apsispręs pažaisti dar vieną sezoną, – svarstė R.Matulis. – O Mindaugas Lukauskis yra labai profesionalus. Požiūris į darbą, geras savo kūno žinojimas, pajutimas kiek reikia skirti poilsio, – visa tai svarbu, o dar daugiau matyt duoda genai ir sveikata – svarbu, kad nekamuotų traumos. Džiaugiuosi, kad Mindaugas dar gali palaikyti kūną tokiame aukštame lygyje.“

Regi Vilniuje erdvės antrąjai komandai

Pats žaidęs su daug talentų, R.Matulis labai džiaugiasi, kai lygoje išvysta naujų įdomių žaidėjų.

Paprašytas išskirti jį dominantį naują krepšininką, buvęs vidurio puolėjas paminėjo NKL aukštaūgį, dominavusį antrojoje pagal pajėgumą lygoje su 17,3 taškų ir 7,6 atkovotų kamuolių vidurkiu praėjusį sezoną.

„Praėjusį sezoną vis stebėjau Aurelijų Pukelį iš Šakių „Vyčio“. Galvojau, kad jis žengs dar vieną žingsnį ir pasirodys LKL, bet apsisprendė likti, – apie 27 metų 205 cm ūgio A.Pukelį kalbėjo R.Matulis. – Jis labai patobulėjo kaip žaidėjas, bet daugiau dėmesio skiria naujam bumui – trijulių krepšiniui.

D.Lukštos nuotr./Aurelijus Pukelis (kairėje)
D.Lukštos nuotr./Aurelijus Pukelis (kairėje)

Į LKL ateina vienas kitas žaidėjas, bet norėtųsi jų daugiau. Tačiau galbūt vertėtų į tai žiūrėti plačiau – nuo krepšinio ir sporto mokyklų. Ten reikia labai daug dirbti, kad naujų talentų sulauktume ne tik LKL, bet ir Lietuvos rinktinėje.“

Matęs daugybę legionierių LKL aikštėse, R.Matulis dabar labiausiai seka „Žalgirio“ svetimšalius.

„Joffrey Lauvergne'as jau praėjusį sezoną parodė savo lygį, o Emmanuelis Mudiay, kiek mačiau, irgi palieka neprastą įspūdį“, – sakė buvęs LKL krepšininkas.

Pats beveik du dešimtmečius rungtyniavęs Vilniaus „Sakaluose“, kurie įprastai nusileisdavo Vilniaus „Rytui“, R.Matulis smalsiai seka kalbas apie verslininko Gedimino Žiemelio ambicijas sukurti sostinėje naują stiprų krepšinio klubą.

Prieš dešimtmetį LKL žaidė net trys Vilniaus komandos, įskaičiuojant „Perlą“, bet „Ryto“ dublerių ekipa grįžo į NKL, o „Sakalai“ dėl finansinių sunkumų uždarė „Ekinstos“ salės duris 2013 metais. Nuo tada vienintelis „Rytas“ atstovauja sostinei LKL pirmenybėse.

„Mano nuomonė visada tokia buvo: Vilnius galėtų turėti dvi komandas ir jos būtų pakankamai neprasto lygio. Bent jau LKL tai tikrai galėtų drąsiai žaisti, o viena jų ir dar aukštesniame lygyje“, – sakė R.Matulis.

Raymond Vyšniauskas/bcvilnius.lt/Rolandas Matulis iki šiol aktyviai žaidžia krepšinį.
Raymond Vyšniauskas/bcvilnius.lt/Rolandas Matulis iki šiol aktyviai žaidžia krepšinį.

„Sakalų“ dvasia niekur nedingo

Būdamas 47 metų R.Matulis vis dar aktyviai žaidžia krepšinį.

Jį galima išvysti Vilniaus krepšinio salėse, kaip senais laikais kovojant drauge su tais žaidėjais, kurie anksčiau buvo bendražygiai „Sakaluose“: Rolandu Skaisgiriu, Eriku Kučiausku, Egidijumi Mikalajūnu, Virginijumi Sirvydžiu, Aivaru Kiaušu, Eligijumi Redecku.

„Krepšinis iš mano gyvenimo niekur nedingo – pradingo tik žaidimo lygis, – šyptelėjo buvęs krepšininkas. – Veteranų ir miesto lygos varžybose dar judu dėl savęs ir emocijų.

Sulaukęs 40-ies prie mūsų vėl prisidėjo Aivaras Kiaušas, tai dabar mūsų dar daugiau, tik V.Sirvydis dėl trenerio darbų rečiau gali.

Tačiau „Sakalų“ dvasia niekur nedingo. Ji gyva, tik nusileido į žemesnį lygį.“

Raymond Vyšniauskas/bcvilnius.lt/Rolandas Matulis iki šiol aktyviai žaidžia krepšinį.
Raymond Vyšniauskas/bcvilnius.lt/Rolandas Matulis iki šiol aktyviai žaidžia krepšinį.

R.Matulis taip pat dirba Vadovybės apsaugos tarnyboje.

Jį galima pastebėti saugojant svarbius asmenis, tarp jų ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą.

Tačiau, skirtingai nei krepšinis, šiame darbe daugiau paslapčių, apie kurias R.Matuliui daug kalbėti neleidžia pareigos.

„Esu asmens sargybinis ir tiek“, – sakė ilgamečių LKL rekordų autorius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 24sek