-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2017 01 07 /18:02

Prienuose suklupusiam „Neptūnui“ – sudėtingesnis kelias Karaliaus Mindaugo taurėje

Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko pakilti į ketvirtąją vietą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), o tai reiškia, kad Karaliaus Mindaugo taurės turnyre Dainiaus Adomaičio auklėtiniams teks nueiti kur kas sudėtingesnį kelią.
Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šeštadienį klaipėdiečiai 67:74 (10:15, 15:18, 22:22, 20:19) pralaimėjo Prienuose tiesioginiam savo priešininkui dėl ketvirtosios vietos – „Vytauto“ klubui.

Prieniškiai, kaip ir Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ bei Panevėžio „Lietkabelis“, traukiant taurės varžybų burtus priklausys stipresniam ketvertui.

Penktą vietą užimantis „Neptūnas“ – silpnesniam ir su viena iš anksčiau išvardintų komandų susitiks jau ketvirtfinalyje.

Rungtynių pradžioje „Vytautą“ į priekį tempė komandos kapitonas Artūras Valeika, pirmojo kėlinio viduryje savo sąskaitoje turėjęs 6 taškus. Svečių ekipoje įpusėjus ketvirčiui pasižymėjęs buvo tik Omari Johnsonas, taip pat pelnęs 6 taškus.

Rungtynėse sunkiai įsivažiuoti sekėsi abiejų ekipų žaidėjams. Vien per pirmas 10 minučių „Vytauto“ krepšininkai suklydo 5 kartus, „Neptūno“ žaidėjų sąskaitoje dar daugiau – 6 prarasti kamuoliai.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Vytautas“ įgijo didžiausia iki tol pranašumą (19:12), tačiau tada 6 taškus be atsako pelnė jaunasis „Neptūno“ talentas Laurynas Beliauskas ir šeimininkų pranašumas ištirpo iki minimumo (18:19).

Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Vytautas“ turėjo vos 2 taškų pranašumą, bet tada savo žodį tarė Vytenis Lipkevičius, pelnęs 7 taškus iš eilės, o kamuolį ore pagavęs A.Valeika dėjimu šeimininkams suteikė dviženklį pranašumą (31:20).

Tragiškai pirmoji mačo pusė klostėsi svečių ekipos snaiperiui Jimmy Baronui. Amerikietis rungtyniavo ilgiausiai komandoje, tačiau pasižymėjo vos 3 taškais bei labai prastu pataikymu: prametė abu dvitaškius ir visus 5 mestus tritaškius. Legionierių gelbėjo 3 iš 4 pataikyti baudų metimai.

Prastu pataikymo procentu prieš ilgąją pertrauką pasižymėjo abu klubai: klaipėdiečiai dvitaškius metė vos 30%, tritaškius – 22%, o baudų metimus – 63% tikslumu, tuo tarpu „Vytauto“ krepšininkai iš toli atakavo dar netaikliau – 18%, realizavo pusę mestų baudų metimų. Tiesa, šeimininkus gelbėjo geras dvitaškiu pataikymas – 68%.

Trečiojo kėlinio pradžioje vien tolimais metimais taškus rinkę šeimininkai susigrąžino dviženklį pranašumą (45:32), tačiau tada ledus pralaužė J.Baronas, pasižymėjęs dviem tritaškiais iš eilės, bei neleido „Vytautui“ pabėgti.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą, tačiau kantriai atsilikimą mažinę uostamiesčio krepšininkai po L.Beliausko taškų atsilikinėjo vos 3 taškais ir sugrąžino intrigą (61:64).

Visgi svečiams labiau priartėti nepavyko, o rungtynes sėkmingiau užbaigę „Vytauto“ krepšininkai šventė pergalę.

„Vytautas“: Vytenis Lipkevičius 20, Saulius Kulvietis 17 (10 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 13 (8 atk. kam.), Artūras Valeika 10.

„Neptūnas“: Laurynas Beliauskas 13, Mindaugas Girdžiūnas ir Larry Drew po 10, Jerai Grantas bei Jimmy Baronas po 9.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?