2019 03 24

Prieš intriguojančią savaitę Kauno „Žalgiris“ tritaškiais pamokė „Šiaulius“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją, laimėję septintą mačą. Sekmadienį jie Šiauliuose sutriuškino šeimininkų komandą 93:78 (26:18, 23:19, 33:18, 23:11).
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Greitas, rezultatyvus ir taiklus „Žalgiris“ sklandžiu žaidimu įveikė „Šiaulius“ ir pasiekė 23-iąją pergalę per 26-ąsias LKL rungtynes.

Po pralaimėjimo Klaipėdos „Neptūnui“ kovo 3 dieną Šarūno Jasikevičiaus treniruojami Kauno krepšininkai laimėjo visus septynis mačus, iš jų keturis Eurolygoje ir tris LKL.

Nors „Žalgiris“ žaidė be traumuoto Pauliaus Jankūno, Kauno komanda greitai atsiplėšė nuo šeimininkų, itin rezultatyviai pradėjus mačą Mariui Grigoniui.

Jis ir Edgaras Ulanovas greitai surinko dviženkles taškų sumas, o trečiojo kėlinio pradžioje spurtavusio „Žalgirio“ persvara perkopė 20 taškų.

Iš viso „Žalgiris“ pataikė trylika tritaškių iš 31 (42 proc.), iš jų net septynis per trečią kėlinį.

„Tikrai žaidėme, – BTV komentavo maču likęs patenkintas Kauno komandos treneris Š.Jasikevičius. – Gal pora sykių praradome susitelkimą, ypač su Karoliu Lukošiūnu, bet paskui pakeitėme gynybos sistemą ir tapo geriau.“

Šiaulių komandos gretose debiutavo įžaidėjas Sethas Allenas. Iš Vengrijos klubo Pakšo „Atomeromu“ atleistas ir į Šiaulius atvykęs 185 cm ūgio įžaidėjas buvo aktyvus, bet netaiklus – amerikietis pelnė 8 taškus (3/9 metimų) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Arminas Urbutis, surinkęs 22 taškus, tarp jų ir gražiu dėjimu į krepšį.

Antano Sireikos treniruojama „Šiaulių“ komanda lieka devinta LKL.

„Žalgiris“ pirmauja lygoje, keturiomis pergalėmis lenkdamas Vilniaus „Rytą“ ir Klaipėdos „Neptūną“.

„Tai nieko nesako, – pergalių serijos nesureikšmino Š.Jasikevičius. – Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Reikia ir toliau demonstruoti gerą krepšinį.“

Gero krepšinio ypač reikės ateinančią savaitę, nes žalgiriečių laukia itin intriguojantis Eurolygos mačas Graikijoje.

Ten žalgiriečiai penktadienį kovos su Pirėjo „Olympiakos“ – savo tiesioginiu varžovu įtemptoje kovoje dėl likusių kelialapių į Eurolygos ketvirtfinalį.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 22 (10/14 dvitaškių), Karolis Lukošiūnas 17 (5/10 trit.), Sethas Allenas 8 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16, Edgaras Ulanovas 13 (3/3 tritaškių, 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 12, Brandonas Daviesas 9, Leo Westermannas 8, Aaronas White'as, Thomasas Walkuppas (5 rez. perd.) ir Nate'as Woltersas (5 rez. perd.) po 7, Deonas Thompsonas 6, Rokas Jokubaitis ir Lukas Uleckas po 3, Antanas Kavaliauskas 2.