2021 05 30

Karštame mūšyje – pelenais virtusios „Lietkabelio“ viltys: „Rytas“ – LKL finale

Vilniaus „Rytas“ žais Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale. Giedriaus Žibėno auklėtiniai sausai 3-0 laimėjo pusfinalio seriją, kurios trečiosiose rungtynėse sekmadienio vakarą 87:80 (25:24, 20:20, 20:24, 22:12) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ įtemptame mače.
LKL rungtynės:  „Rytas“ - „Lietkabelis“
LKL rungtynės: „Rytas“ - „Lietkabelis“ / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Tai buvo sunkiausios pusfinalio serijos rungtynės „Rytui“, kuris pirmąjį susitikimą namuose buvo laimėjęs 97:72, antrąjį Panevėžyje – 94:74.

Pirmus du kėlinius komandos žaidė taškas į tašką, o per pertrauką vilniečių pranašumas siekė tik tašką (45:44).

Trečiajame kėlinyje pasipylė aistros. Arnas Butkevičius ir Gytis Masiulis gavo po techninę pražangą, o netrukus Margiris Normantas itin kietai sustabdė A.Butkevičių, bet teisėjai nesportiško veiksmo neįžvelgė. Techninę pražangą po kelių minučių dar užsidirbo ir „Lietkabelio“ atsarginių suolas. Vis tik emocinis užtaisas padėjo panevėžiečiams – jie po trijų kėlinių pirmavo 68:65.

Įtampa neatslūgo ir ketvirtajame kėlinyje. Komandos keitėsi taškais ir, „Rytui“ turint taško persvarą (76:75), M.Normantas po pražangos puolime dar gavo ir techninę.

Bet vis dėlto „Ryto“ perlaužti svečiams nepavyko, vilniečiai buvo tikslesni ir šaltakraujiškesni lemiamu metu.

Nugalėtojams Martynas Echodas per 19 minučių pelnė 19 taškų (6/9 dvit., 7/8 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Kyle'as Vinalesas pralaimėjusiems surinko 21 tašką (6/9 dvit., 3/7 trit.).

„Rytas“ pataikė 42 proc. dvitaškių (15/32) ir 35 proc. tritaškių (10/28), panevėžiečiai iš arti atakavo 58 proc. (23/39), iš toli – 33 proc. (8/24) taiklumu.

Arno Strumilos / 15min nuotr./LKL rungtynės: „Rytas“ - „Lietkabelis“

Tiesa, „Rytas“ metė net 30 baudų metimų (pataikė 27 – 90 proc.), svečiai atakavo tik 12 kartų nuo baudų linijos (pataikė 10 – 83 proc.).

Vilniečiai atliko net 21 rezultatyvų perdavimą, o štai „Lietkabelis“ – tik 10.

„Rytas“: M.Echodas 19 (7 atk. kam.), G.Radzevičius 17, A.Butkevičius ir A.Goudelockas po 13, D.Bičkauskis 9 (6 rez. perd.).

„Lietkabelis“: K.Vinalesas 21, P.Valinskas 15, M.Normantas 12, G.Masiulis 9 (6 atk. kam.).

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“

Pabaiga. Viskas, Panevėžio komanda neišsigelbėjo.

Likus 35 sek. P.Valinskas pataikė tritaškį, atsilikimas mažėja – 85:80.

Likus 43 sek. G.Radzevičius sumetė baudų metimus – 85:77.

Likus 1:06 min. M.Echodas sumetė baudų metimus – 83:77.

Likus 1:10 min. G.Masiulis pelnė dvitaškį su pražanga, „Ryto“ persvara mažėja – 81:77. Tačiau bauda skrieja pro šalį, o G.Masiulis prasižengė penktą kartą.

39 min. Neužpuolė Panevėžio ekipa, o A.Butkevičius išprovokavo pražangą paskutinę atakos laiko sekundę – 81:75.

38 min. M.Echodas įkrovė iš viršaus labai svarbiu metu – 79:75.

37 min. M.Normantas gavo techninę pražangą, vilniečiai laimi 77:75.

36 min. Keičiasi taškais abi komandos, „Rytas“ priekyje 76:75.

33 min. Buvo padidėjęs panevėžiečių pranašumas iki 5 taškų, tačiau A.Goudelockas pelnė dvitaškį su pražanga ir atsilikimą sumažino – 68:70.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 65:68

29 min. Technine pražanga baudžiamas „Lietkabelio“ atsarginių suolas. P.Valinskas lygina rezultatą – 63:63.

27 min. M.Normantas mažina svečių atsilikimą – 53:57.

25 min. Oi koks kietas žaidimas! A.Butkevičius ir G.Masiulis gavo abipusę techninę pražangą, o netrukus A.Butkevičių itin agresyviai sustabdė M.Normantas. „Rytas“ priekyje 53:46.

23 min. Laisvi mėto tritaškius „Ryto“ žaidėjai. Dabar pataikė G.Radzevičius – 50:46.

21 min. A.Butkevičius pelno pirmuosius antrosios rungtynių pusės taškus – 47:44.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 45:44

18 min. G.Radzevičius išlygino rezultatą tritaškiu, I.Buva išvedė „Rytą“ į priekį, o skirtumą didina D.Bičkauskis – 45:40.

15 min. I.Buva buvo nubaustas nesportine pražanga už smūgį varžovui į veidą. Tiesa, centras tai darė netyčia, jis oponento nematė. Tiesa, „Lietkabelis“ yra priekyje – 38:37.

11 min. A.Marčiulionis pradėjo kėlinį dvitaškiu su pražanga – 27:24.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 25:24

9 min. Po pasitarimo „Lietkabelis“ į aikštę grįžo dviem sėkmingomis atakomis – 21:21.

7 min. Vilniuje lyja tritaškiais. Įmetė A.Butkevičius ir A.Goudelockas, N.Čanakas prašo minutės pertraukėlės, mat vilniečiai priekyje – 21:17.

5 min. G.Radzevičius tritaškiu lygina rezultatą – 11:11.

3 min. P.Valinskas smeigia tritaškį, atšokęs nuo varžovo, ir didina persvarą – 9:5.

2 min. I.Buva norėtų, kad būtų įskaityti taškai su varžovo pražanga, tačiau arbitrai sprendimo nekeičia. M.Girdžiūnas baudžia tritaškiu varžovus – 5:6.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė V.Lipkevičius, svečiai priekyje 3:0.

Starto penketai:

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, Dovis Bičkauskis, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas, Kyle'as Vinalesas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis, Džordže Gagičius.