2022 05 20

„Šiaulius“ ketvirtajame kėlinyje nubloškęs „Rytas“ – didžiajame finale

„Šiandien mes laimėsime“, – tokį skambų pažadą prieš rungtynes davė Antanas Sireika. Jo auklėtiniai nebeturėjo kur trauktis, tačiau legendinio stratego žodžiai neišsipildė. Vilniaus „Rytas“, po puikaus ketvirtojo kėlinio, palaužė „Šiaulius-7bet“ 87:77 (17:24, 22:19, 22:13, 26:21) ir uždarė pusfinalio seriją 3-1.
LKL pusfinalis: "Šiauliai" - Vilniaus "Rytas"
Speedy Smithas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Taškas į tašką vykusioje kovoje Giedriaus Žibėno auklėtiniai į pergalę pabėgo paskutiniame ketvirtyje, kurį pradėjo spurtu 17:3.

Vilniečiai sprogo emocijomis – Vaidas Kariniauskas po taiklaus metimo iškišo liežuvį, o Arnas Butkevičius rėkė po dvitaškio su pražanga.

„Rytą“ į pergalę Šiauliuose vedė Speedy Smithas. Amerikietis ilgą laiką buvo vienintelis svečių žaidėjas, pataikęs iš toli. Iš viso jis įmetė 6 tritaškius iš 13 ir surinko 21 tašką.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Martyno Varno reakcija

Rungtynes Šiauliuose stebėjo rekordinis skaičius žiūrovų šių metų LKL atkrintamosiose – 4867.

„Mes esame gera komanda, kai žaidžiame kartu. Taip ir žaidėme po didžiosios pertraukos. Bet niekas dar nebaigta. Dabar laukia įdomiausios kovos“, – trumpai po laimėto pusfinalio teigė G.ŽIbėnas.

Vilniečių varžovas finale paaiškės Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ serijoje. Joje 2-1 pirmauja „Lietkabelis“, galintis žengti į finalą jau rytoj. „Žalgiriui“ tai būtų istorinis krachas.

„Mūsų mintys apie finalą? Laimėti. Kitų minčių neturime. Norime kautis dėl žiedų“, – pridūrė „Ryto“ kapitonas Arnas Butkevičius.

„Šiauliai“: Issufas Sanonas 16 (3/5 trit., 5 klaid.), Donatas Sabeckis 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 klaid.), Giedrius Staniulis 10 (9 atk. kam.), Isaiah Armwoodas (6 atk. kam.) ir Jonathanas Elmore'as (1/5 trit.) – po 9, Eimantas Stankevičius 8 (2/4 trit.), Martynas Varnas 7.

„Rytas“: Speedy Smithas 21 (6/13 trit., 6 atk. kam., 5 klaid.), Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) ir Ivanas Buva – po 12, Jarvisas Williamsas (5 atk. kam.), Margiris Normantas ir Evaldas Kairys – po 8, Mindaugas Girdžiūnas 7 (1/6 trit.).

Ketvirtas kėlinys

40 min. „Rytas“ laimi 87:77 ir keliauja į LKL finalą. G.Žibėno auklėtiniai uždaro seriją 3-1.

38 min. „Šiauliai“ dar nepasiduoda. Skirtumas traukiasi iki 12 taškų (69:81). Žaisti lieka kiek daugiau nei 2 minutės.

37 min. Speedy Smithas! Dar vienas amerikiečio tritaškis (64:80).

35 min. Šiauliečių bėdos tik didėja. Skausmo perkreiptu veidu ir susiėmęs už rankos ant suolo sėda J.Elmore'as (59:76). Vilniečiai ketvirtąjį kėlinį laimi 17:3.

34 min. Dar vienas „Ryto“ emocijų proveržis. Šįkart po A.Butkevičiaus prasiveržimo ir taškų su pražanga. Vilniečiai artėja prie finalo. Likus 6 minutėms svečiai priekyje jau 15 taškų (59:74).

32 min. V.Kariniauskas pelno du taškus su pražanga ir triumfuodamas iškiša liežuvį. „Rytas“ priekyje 7 taškais (58:65).

Trečias kėlinys

30 min. Komandos ir toliau keičiasi sėkmingomis atkarpomis. I.Sanonas pataiko iš toli, „Šiauliai“ pirmauja 4 taškais (56:52), bet „Rytas“ į tai atsako laimėdamas atkarpą 9:0 (56:61).

27 min. Koks I.Armwoodo blokas! Amerikietis pučia S.Smitho metimą greitoje atakoje. „Šiauliai“ lygina rezultatą (52:52).

25 min. Šiauliečiai susigrąžina minimalų pranašumą (48:47), bet S.Smithas kitoje pusėje pataiko jau penktą tritaškį ir dar prideda rezultatyvų perdavimą (48:52). Amerikietis tempia „Rytą“. Daugiau niekas svečių ekipoje, be jo, nėra pataikęs iš toli.

23 min. Trečiąjį kėlinį geriau pradeda „Rytas“. M.Normantas pelno taškus su pražangas, svečiai spurtuoja 6:0 ir A.Sireika, nieko nelaukdamas, prašo minutės pertraukėlės (43:45).

Antras kėlinys

20 min. „Ryto“ ekipoje visus 4 tritaškius (iš 8 bandymų) pataikė S.Smithas, tolimu metimu uždarantis antrąjį kėlinį (43:39). „Šiauliai“ pirmauja po dviejų kėlinių 4 taškais.

18 min. „Šiauliai“ toliau drąsiai ir taikliai meta tritaškius. A.Sireikos auklėtiniai yra pataikę 7 iš 12 (58,3 proc.), kai svečiai tik 3 iš 15 (20 proc.). Šeimininkai vėl kiek nutolsta (43:36).

16 min. Sėkminga J.Williamso serija puolime lygina rezultatą (31:31).

12 min. Vilniečių gretose iniciatyvos imasi S.Smithas. Amerikietis pataiko du tritaškius iš eilės ir skirtumas mažėja iki vieno taiklaus metimo (26:23).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje prabyla ir Eimantas Stankevičius, pataikantis iš toli. Šiauliečių spurtą kiek pristabdo J.Williamsas, pataisantis netaiklų I.Buvos tritaškį (24:17).

8 min. Jonathanas Elmore'as pelno 6 taškus iš eilės, paskutinius – dėjimu po perimto kamuolio ir G.Žibėnas prašo minutės pertraukėlės (19:15).

6 min. I.Armwoodas įspūdingai deda iš viršaus ir Šiaulių arena užsikuria. Netrukus amerikietis prideda tritaškį, o „Šiauliai“ jau priekyje (10:8).

3 min. Sužaistos dar tik 3 minutės, bet „Šiauliai“ jau prarado 4 kamuolius. „Rytas“ bėga (3:8).

2 min. A.Sireika prieš rungtynes davė skambų pažadą – „Mes laimėsim“ – ir šeimininkai priekyje po D.Sabeckio tritaškio (3:2).

„Šiauliai“ šiose rungtynėse įregistravo Martyną Varną ir serbą Nemanją Bezbradicą, nežaidusius Vilniuje. Tiesa, Paulius Danusevičius dėl čiurnos traumos ir vėl negali rungtyniauti.

Iki šiol šioje serijoje visas rungtynes buvo laimėjusi namie žaidusi ekipa. „Rytas“ dukart įrodė savo pranašumą „Jeep“ arenoje (97:75, 94:79), o „Šiauliai“ buvo stipresni savo sirgalių akivaizdoje (84:72).