Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 15d. 15:18

R.Milašius: apie permainas LKL, „Nevėžio“ pažadus ir „Žalgirio“ bei Prienų flirtą

Robertas Javtokas ir Remigijus Milašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Robertas Javtokas ir Remigijus Milašius

„Tikiu, kad „Nevėžis“ atgims ir bus nebloga komanda“, - viltingai kalbėjo LKL prezidentas Remigijus Milašius, komentavęs licencijos išdavimą Kėdainių „Nevėžio“ klubui. Nors ekipą smaugia beveik 200 tūkstančius siekianti skolų kupra, LKL patikėjo naujųjų vadovų vizija. Taip pat pirmadienį buvo pristatyti keli ateinančio sezono pokyčiai, paliesiantys žaidėjų skolinimą, atkrintamųjų sistemą ir kritiką teisėjams.

Kitą sezoną komandų treneriai vėl bus baudžiami už nepagrįstą kritiką. Nors LKL buvo leidusi išsakyti strategams viską, ką jie mano apie arbitrų darbą, tai nepasiteisino, todėl yra grįžtama prie senosios tvarkos.

LKL tvarkaraštis dar nėra patvirtintas, tačiau tikimasi tai padaryti kitą savaitę. Kol kas dar yra laukiama Europos turnyrų tvarkaraščių.

2018-19 metų sezone ketvirtfinalio ir pusfinalio serijos buvo žaidžiamos iki dviejų pergalių, o finalo serija – iki trijų laimėjimų. Kitą sezoną nuspręsta prailginti pusfinalio seriją – komandos dėl patekimo į finalą kovos serijose iki trijų pergalių.

Tiesa, atkrintamųjų serijos gali būti trumpinamos dėl sėkmingo Lietuvos klubų pasirodymo tarptautinėje arenoje. Vėliausiai LKL sezonas baisis birželio 12-ąją.

Karaliaus Mindaugo taurėje rungsis ne 14, o 16 ekipų. Dėl trofėjaus kovos 10 LKL ir 6 NKL komandos. Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ kovas pradės nuo ketvirtfinalio.

Ateityje numatoma LKL plėtra iki 12 komandų. R.Milašius kaip galimus miestus-kandidatus įvardino Mažeikius ir Jonavą.

Licencijas LKL Valdybos posėdyje nuspręsta suteikti visoms 10 komandų, nors Kėdainių „Nevėžio“ situacija vis dar yra miglota.

Svarbiausia – ne skolos, o vizija

LKL Valdybos posėdyje R.Milašius išgirdo „Nevėžio“ planus. Ilgą laiką, kaip sakė lygos vadovas, Kėdainiuose nebuvo nieko: nei vizijos, nei valdybos, nei marketingo.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./LKL rungtynės : Kėdainių „Nevėžis“ - Alytaus „Dzūkija“
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./LKL rungtynės : Kėdainių „Nevėžis“ - Alytaus „Dzūkija“

Neseniai buvo pranešta, kad Kėdainių klubo sporto direktoriumi tapo buvęs ilgametis krepšinio agentas Virginijus Bulotas, direktoriumi paskirtas Mindaugas Arlauskas.

R.Milašius pasakojo, kad šiuo metu Kėdainių klubo skolos siekia apie 160 tūkstančių eurų: 50 tūkstančių reikia sumokėti VMI, 75 tūkst. – žaidėjams ir agentams, 13 tūkst. – už butus, viešbučius automobilius ir kitas paslaugas, taip pat galimi įsiskolinimai antstoliams. Skolas dar patikslins įvyksiantis detalus auditas.

Iš kur „Nevėžis“ ims šiuos pinigus, R.Milašius negalėjo atskleisti, tačiau sakė žinąs finansų šaltinį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Romualdas Brazauskas ir Remigijus Milašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Romualdas Brazauskas ir Remigijus Milašius

Kėdainių klubas miesto savivaldybės prašė didesnės sumos – 200 tūkstančių, tačiau LKL vadovas sako, kad tai – normalu: „Visi mes norime daugiau pinigų, mes visi tas sumas didinam.“ Tiesa, savivaldybė skirti paramą atsisakė.

R.Milašius tikino, kad tokios skolos nėra didelės. „Svarbiausia, kad yra matoma vizija. Jie planuoja 4 metų viziją. Jie nori, kad Kėdainių klubas egzistuotų ir veiktų. Miestas turi vieną geriausių infrastruktūrų, trūko tik vadybos, – kalbėjo LKL vadovas. – Valdybos nariai suprato, išgirdo. Kad netrukdytumėme formuoti komandos, mes licenciją išdavėme. Iki rugpjūčio 15 dienos yra surašyti punktai, ką jie turi padaryti. Dabar belieka užgesinti 50 tūkst. VMI skolą, o tada susidaryti mokėjimų tvarkaraštį. Tikiu, kad „Nevėžis“ atgims ir bus nebloga komanda.“

Kad netrukdytumėme formuoti komandos, mes licenciją išdavėme

R.Milašius tikino, kad pastebėjus bet kokius „Nevėžio“ nukrypimus nuo nustatyto plano, LKL galės atimti licenciją net ir sezonui neprasidėjus.

„Mes galime žaisti ir su devyniomis komandomis. Nubraukti, išmesti yra lengviausia. Mano vadovavimo metodika – ieškoti kompromiso. Neatėjau čia kirsti galvų. Esu išrinktas klubų, klubai manimi pasitiki. Aš noriu kalbėtis, o ne drausti, bausti ir t.t. “, – sakė LKL vadovas.

„Žalgirio“ ir Prienų flirtas

Jau kurį laiką vieša paslaptimi tapo faktas, kad Kauno „Žalgiris“ sieks nemažą savo žaidėjų dalį perkelti stažuotis į Prienus.

Neseniai prie Prienų ekipos vairo stoto Mantas Šernius, anksčiau dirbęs „Žalgirio“ dublerių treneriu.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Mantas Šernius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Mantas Šernius

LKL Valdyba nusprendė įvesti apribojimą, kad konkreti komanda kitai ekipai negalėtų paskolinti daugiau nei trijų žaidėjų, tačiau tai vienintelis būdas bent kiek apriboti artimą dviejų klubų draugystę.

„Žalgiris” yra monstras, kuris skolina daug žaidėjų. Kai kada jie perduoda po 2 žaidėjus, kartais po vieną. Prienuose tikrai nebus daugiau nei trijų „Žalgirio“ paskolintų žaidėjų”, – aiškino R.Milašius.

Tačiau jokio kitokio tarpusavio bendradarbiavimo tarp dviejų klubų LKL negali apriboti.

„Savivaldybė paskyrė numatytą sumą pinigų Prienų komandai, ne „Žalgirio“. Mažiems klubams yra sunku, ypač ten, kur finansai riboti“, – aiškino LKL vadovas.

Jo teigimu, kiti žalgiriečiai, jei žais Prienuose, sutartis bus pasirašę tiesiogiai būtent su šiuo klubu, ne su „Žalgiriu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 24sek