Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 12:40

Rolandas Jarutis tiki: „Ryto“ talentų išpirkos padės išsaugoti komandos lyderius

3x3 krepšinio turnyro burtų traukimas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / 3x3 krepšinio turnyro burtų traukimas

Vilniaus „Ryto“ stovykloje lauktas prastas naujienas keičia šviesesnės. Po Mareko Blaževičiaus ir Deivydo Sirvydžio išvykimų klubo vadovas Rolandas Jarutis rengiasi lemiamai šios vasaros operacijai – išsaugoti Arną Butkevičių ir (arba) Eimantą Bendžių.

Dar labiau plonėjančią Vilniaus „Ryto“ piniginę laikantis R.Jarutis šią vasarą į kitas komandas paleido net tris Vilniaus krepšinio piramidės auklėtinius – D.Sirvydį (Jeruzalės „Hapoel“), Ąžuolą Tubelį (Arizonos universitetas) ir M.Blaževičių (Kauno „Žalgiris“).

Pastarojo perbėgimas į amžinojo priešo barikadų pusę nebus pasitiktas svetingai Vilniuje. Juk žaidėjas gimęs ir augęs Vilniuje, praėjęs visą „Ryto“ sistemą. Perspektyvųjį vidurio puolėją kauniečiai pradėjo medžioti dar prieš trejus metus, o dabar NBA svajones puoselėjantis krepšininkas tobulėjimui pasirinko Kauną.

zalgiris.lt nuotr./Marek Blaževič
zalgiris.lt nuotr./Marek Blaževič

Oro bučinukus kauniečių aistruoliams siuntęs ir veterano Paulius Jankūno alkūnėmis per pastarąsias rungtynes Kaune apdovanotas M.Blaževičius, anot R.Jaručio, šį susitarimą puoselėjo jau seniai.

„Viskas seniai buvo kaip ir aišku. Laukėme tik galutinio Mareko sprendimo. Jis tą sprendimą buvo padaręs, tik derinome likusias detales. Liko tik gerbti jo tokį sprendimą ir palinkėti jam sėkmės“, – sensacijos jaunojo krepšininko sprendime neieškojo „Ryto“ vadovas.

Vilniaus komandą paliko trys talentai, bet R.Jarutis atsakomybę dėl to netiesiogiai perstūmė savo pirmtakams.

„Tai yra kontraktai, kuriuos aš radau, – sakė R.Jarutis, Vilniaus klubo direktoriumi tapęs praėjusią vasarą. – Jie neišvyko šiaip. D.Sirvydžio atveju, tai yra jo pasirinkimas, jis yra savo likimo kalvis.

Ta pati situacija su M.Blaževičiumi.

Ą.Tubelio kontraktas buvo užšaldytas ir jis pasirinko mokslus. Žiūrime į šią situaciją teigiamai, kad iš Vilniaus žaidėjai išvažiuoja į kitą lygį. Norėtume, kad žaidėjai liktų ir džiugintų aistruolius, bet rinka ir ekonomika diktuoja savo sąlygas“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis

Skolų kupros ir koronaviruso fone „Ryto“ biudžetas traukiasi vis į blogąją pusę ir panašu, jog išpirkų sumos už D.Sirvydį, M.Blaževičių yra didžiuliai pinigai šiandieniniam Vilniaus „Rytui“.

„Tai yra normali praktika, jog gautos išpirkos naudojamos kito sezono komplektacijai, kažkiek uždarant kitus finansinius klausimus“, – planavo R.Jarutis.

Vieni iš tų finansinių klausimų šiuo metu yra Arno Butkevičiaus ir Eimanto Bendžiaus kontraktų pratęsimas.

Anot „Ryto“ vadovo, gautos išpirkos už D.Sirvydį ir M.Blaževičių prisidės prie komandos lyderių išlaikymo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius ir Marekas Blaževičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius ir Marekas Blaževičius

Visgi daugiau atvirauti R.Jarutis nepanoro. A. Butkevičiaus ir E.Bendžiaus galvosūkis bus sprendžiamas artimiausiu metu. Verta paminėti, jog klubui aktyvavus liepos 1 d. turėtų įsigalioti žaidėjų kontraktuose numatyti pliusai – t.y. prieš kelerius metus sudarytų sutarčių pratęsimas 2020-2021 m. sezonui.

Anot šaltinių, A.Butkevičius nesulaukė gerų pasiūlymų iš užsienio ir liko spręsti kontrakto pratęsimo klausimus su Vilniaus „Rytu“.

Eimantas Bendžius šią savaitę atvyko į Vilnių sėsti prie derybų stalo.

„Ryto“ vadovas neslėpė, jog pagrindinis komandos uždavinys yra surinkti kuo įmanoma geresnius lietuvius. Užsienio rinka, pasak R.Jaručio, bus paskutinis variantas.

„Kalbėjome su treneriu (Donaldu Kairiu), jog prioritetas yra susikomplektuoti lietuvius. Po to ateis laikas ir legionieriams. Nors ir yra liepos mėnuo, kainos vis dar yra per aukštos. Negalime konkuruoti rinkoje tokiomis žaidėjų kainomis.

Treneris turi nemažą sąrašą užsieniečių, tad stebime, kalbamės. Ir pats treneris daug bendrauja, renka informaciją. Kaip ir minėjau, prioritetas yra lietuviai žaidėjai“, – kalbėjo R.Jarutis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./3x3 krepšinio turnyro burtų traukimas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./3x3 krepšinio turnyro burtų traukimas

Vilniaus „Ryto–Perlo“ komandą į „Hoptrans 3x3“ turnyrą siunčiantys vilniečiai Palangoje remsis jaunimo pajėgomis. Vilniečių garbę gins Martynas Pacevičius, Robertas Subotkevičius, Adas Šimonis, Erikas Jermolajevas, Jokūbas Rubinas ir Vilius Valuntonis.

Nei vieno pagrindinės komandos žaidėjo neišsiuntęs Vilniaus „Ryto“ vadovas tikino, jog tai lėmė kiti veiksniai: „Buvo noras ne pasisaugoti, o kiti klausimai. Vieni žaidėjai bus kviečiami į rinktinę, kitas dalykas – kodėl nesuteikus jaunimui šanso? Nematau nieko blogo tame ir galbūt atrasime dar vieną žaidėją, kuris atstovaus pagrindinei komandai.“

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek