„Rūdupis“ antrą kartą šį sezoną nenugalėjo ir „Lietuvos ryto“

Po kartą Lietuvos krepšinio milžinams – Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Lietuvos rytui“ – šį sezoną įkandusiam Prienų „Rūdupiui“ pakartoti staigmenų kol kas nesiseka.
Kova dėl kamuolio
Paulius Ivanauskas ir Dovydas Redikas / A.Pliadžio nuotr.

Penktadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) už pralaimėjimą (88:90) pirmajame rate „Rūdupiui“ su kaupu atsirevanšavo ir „Lietuvos rytas“, namuose laimėjęs užtikrintai – 81:68 (19:18, 26:16, 21:19, 15:15).

Praėjusią savaitę „Rūdupis“ pirmojoje sezono akistatoje iš kojų sensacingai buvo išvertęs ir Kauno „Žalgirį“ – 97:85, tačiau vėliau tris mačus per vos šešias dienas užtikrintai laimėjo „Žalgiris“ – 85:67, 88:71 ir 90:73.

„Lietuvos rytas“ neprisileido „Rūdupio“

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai su „Lietuvos rytu“ lygiai kovojo tik pirmajame kėlinyje. Antrajame šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženkę persvarą (45:34) ir „Rūdupio“ daugiau nei karto rungtynėse nebuvo prisileidę arčiau nei 9 taškų skirtumu.

Ketvirtajame kėlinyje komandas skyrė ir rekordinė 17 taškų persvara (79:62), o po ilgos pertraukos į aikštelę sugrįžo ir traumą išsigydęs jaunasis Dovydas Redikas.

A.Pliadžio nuotr./Valdo Dabkaus trauma

Tuo tarpu „Rūdupio“ stovykloje nuotaikos buvo dvigubai liūdnesnės – komanda ne tik pralaimėjo, bet dėl traumos neteko ir lyderiu pastaruoju metu tapusio naujoko Valdo Dabkaus, patyrusio čiurnos traumą.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Katelynas 18, Renaldas Seibutis 17, Jonas Valančiūnas 14 (10 atk. kam.), Vilmantas Dilys 8, Lawrence'as Robertsas 7 (5 blokai)

„Rūdupis“: Povilas Butkevičius 13, Adas Juškevičius 11, Artūras Milaknis ir Gintaras Kadžiulis – po 10, Edgaras Želionis 9.

„Lietuvos rytas“ išsaugo šansą LKL finišuoti pirmas

„Rūdupis“ (15-6) dar iki šio mačo buvo praradęs visas galimybes pakilti aukščiau trečios LKL rikiuotės vietos. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ (18-2) pergalių skaičiumi susilygino su dviem mačais mažiau žaidusiu Kauno „Žalgiriu“ (18-0) ir dar turi teorinių vilčių finišuoti pirmas.

Tiesa, tam „Lietuvos rytui“ reikia ne tik pergalės didesniu nei 10 taškų skritumu tarpusavio mače Kaune, nes Vilniuje „Žalgiris“ laimėjo 82:72, bet ir laukti netikėto Lietuvos čempionų kluptelėjimo bent viename iš trijų kitų likusių mačų.