2019 10 09

Sensacija Kėdainiuose: „Nevėžis“ negailestingai sudaužė „Lietkabelį“

Staigmena trečiadienio vakarą pasibaigė vienintelė LKL dvikova Kėdainiuose. Jose vietos „Nevėžis“ nepaliko jokių vilčių Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai – 91:68 (18:14, 29:11, 19:19, 25:24).
LKL dvikova: „Sintek-Dzūkija“ - „Nevėžis“
Kėdainių "Nevėžis" / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pastarąjį kartą „Nevėžis“ panevėžiečius buvo nugalėjęs prieš pusantrų metų – 2018 m. balandį.

Tik pirmame kėlinyje „Lietkabelis“ dar žengė koja kojon su oponentais, kurie vėliau po truputį ėmė tolti. Nuo antrojo kėlinio skirtumas augo sparčiai: brolių Kalaitzakių tandemas ketvirtį pradėjo spurtu 9:0, o galingas pasirodymas iki ilgosios pertraukos galiausiai šeimininkams suteikė solidų pranašumą – 47:25.

Vėliau „Lietkabelis“ nebeleido taip stipriai puolime siautėti varžovams, tačiau patys vis dar neatrado ryškių ginklų, todėl skirtumas nemažėjo. Visi likę „Lietkabelio“ bandymai švelninti rezultatą kardinaliai situacijos nebekeitė.

Geriausias karjeros rungtynes „Betsafe–LKL“ sužaidė abu broliai Kalaitzakiai. Jau anksčiau solidžiai pasirodydavęs Georgis šįkart pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus per 30 minučių.

Tuo tarpu Panagiotis pasižymėjo 18 taškų, 3 atkovotais kamuoliais ir 21 naudingumo balu per 29 minutes.

Savaitgalį pasiektą asmeninį naudingumo rekordą (26) gerino ir Laurynas Beliauskas, įmetęs 22 taškus (3/4 trit.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs tiek pat perdavimų ir surinkęs 27 naudingumo balus.

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ liko be Tomo Lekūno, išnaudojusio pražangų, tarp kurių buvo ir techninė, limitą. Aikštę jis paliko su 1 tašku (0/2 dvit., 0/2 trit., 1/4 baud.), 3 atkovotais kamuoliais, klaida ir -5 naudingumo balais sąskaitoje.

Nesusiklostė susitikimas ir „Nevėžio“ atstovui Kevinui Chamui, kuris per 9 minutes prametė 4 metimus, atkovojo kamuolį, atliko 2 perdavimus, tiek pat sykių klydo, prasižengė 5 sykius ir surinko -8 naudingumo balus.

„Nevėžio“ komandai tai – rezultatyviausias sezono mačas. Vienu metu kėdainiečių persvara siekė net 27 taškus.

„Nevėžis“ gerokai pranoko varžovus kovoje dėl kamuolių (sugriebė 46 kamuolius, o „Lietkabelis“ – 31) bei rezultatyvių perdavimų grafoje (28 prieš 14).

„Nevėžis“: Laurynas Beliauskas 22, Georgios Kalaitzakis ir Panagiotis Kalaitzakis – po 18, Viny Okouo 15 (9 atk. kam.), Julius Kazakauskas 6, Arminas Urbutis 5.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 13, Željko Šakičius 12, Martynas Sajus 10, Margiris Normantas 8, Stefanas Sinovecas 7.