2018 04 02

Sensacija Saulės mieste: „Žalgiris“ krito prieš „Šiaulius“

Maskvos CSKA prieš keletą dienų patiesęs Kauno „Žalgiris“ (24-4) prakaitavo Saulės mieste. „Šauliai“ (11-17) savo žiūrovams pateikė velykinę staigmeną ir 93:90 (28:21, 27:24, 19:19, 19:26) palaužė Lietuvos čempionus.
Paulius Jankūnas ir Laurynas Birutis
Paulius Jankūnas ir Laurynas Birutis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jau per pirmąjį kėlinį šiauliečiai įsūdė penkis tolimus metimus ir po pirmų 10-ties minučių pirmavo net 28:21.

Antrajame kėlinyje skirtumas dar kiek padidėjo ir peržengė dviženklę ribą.

Po pertraukos „Šiauliai“ toliau laikėsi priekyje, tačiau svečiai po truputį artėjo prie varžovų ir lemiamame ketvirtyje užvirė atkakli kova.

Puikiai rungtyniavęs Ignas Vaitkus, kuris ką tik sugrįžo po traumų virtinės, vėl paliko aikštę šlubčiodamas. Jis į „Žalgirio“ krepšį sumetė 15 taškų, o prisėdęs ant suolo nesulaikė ašarų.

Šarūnas Jasikevičius už ginčus su teisėjais, likus žaisti 5 minutes, užsidirbo techninę pražangą.

Lino Žemgulio nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Iki rungtynių pabaigos buvo likusios vos 2 minutės, kai kauniečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį.

Susitikimo likimas sprendėsi paskutinę minutę, o ją sėkmingiau sužaidė Donato Sabeckio ir Lauryno Biručio vedami „Šiauliai“.

Kauniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir Brandono Davieso šou. Amerikietis suvertė 25 taškus ir sužaidė geriausias savo rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje.

„Šiauliai“: L.Birutis 21, N.Zeisloftas 18, I.Vaitkus 15, D.Sabeckis 11 (12 rez. perd.).

„Žalgiris“: B.Daviesas 25, A.Milaknis 18, P.Jankūnas 13.