2021 04 07

Serija baigta: „Pieno žvaigždės“ išrašė „Rytui“ pirmą pralaimėjimą per keturis mėnesius

Vilniaus „Rytas“ (21-6) dusyk ištaškė turėtą dviženklę persvarą, o lemiamoje atakoje prasižengė prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (11-16) kanadietį bei patyrė pirmą nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) per keturis mėnesius – 87:88 (24:21, 28:20, 18:26, 17:21).
Karolis Giedraitis
Karolis Giedraitis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Rytas“ įspūdingai pradėjo mačą ir sužaidus keturias minutes pirmavo net 14:0.

Nors pasvaliečiai panaikino savo deficitą, trečiojo kėlinio pradžioje „Rytas“ dar kartą atitrūko ir pirmavo 54:41.

Vis tik pasvaliečiai vėl ištirpdė varžovų persvarą, o rungtynių pabaiga buvo dramatiška.

„Pieno žvaigždės“ dar trečiojo ketvirčio pabaigoje priartėjo iki minimumo (64:65), o ketvirtojo pradžioje po Pauliaus Petrilevičiaus dėjimo net išsiveržė į priekį – 75:74.

Vilniečiai dar pirmavo prasidedant paskutinėms trims minutėms (82:79), bet „Pieno žvaigždės“ susiruošė į lemiamą spurtą – pelnė taškus trejose atakose iš eilės ir išsiveržė į priekį 85:82.

Martynui Echodui sumetus baudas, ypač sudėtingą dvitaškį pataikė Arvydas Šikšnius, likus 38,7 sek. sugrąžinęs svečiams 3 taškų pranašumą (87:84).

„Rytą“ gelbėti ėmėsi Arnas Butkevičius, pataikęs tritaškį iš kampo, bet lemiamai atakai sočiai laiko turėję pasvaliečiai išplėšė pergalę po to, kai Andrew Goudelockas prasižengė prieš metantį Jahennsą Manigat, o šis pataikė vieną baudą iš dviejų ir užbaigė „Ryto“ pergalių seriją.

Vilniečiai buvo nepralaimėję nuo gruodžio 12-osios, kai nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“. Nuo tada jie laimėjo 14 kartų iš eilės.

Tai buvo ir pirmasis Giedriaus Žibėno pralaimėjimas stojus prie „Ryto“ vairo sausį.

„Pieno žvaigždės“ sostinėje triumfavo vos antrą kartą klubo istorijoje – pirmąsyk „Rytą“ jų pačių arenoje pasvaliečiams pavyko įveikti 2014 metais. Gedimino Petrausko auklėtiniai turnyro lentelėje rikiuojasi penkti.

Antroje vietoje išliekančio „Ryto“ jau sekmadienį lauks dar vienas sunkus išbandymas – išvyka į Kauną ir mačas prieš „Žalgirį“.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 19, Mindaugas Girdžiūnas 15 (5/9 trit., 8 rez. perd.), Martynas Echodas 14, Arnas Butkevičius 11 (10 atk. kam., 8 rez. perd., 5 per. kam., 25 naud. bal.), Ivanas Buva 10.

„Pieno žvaigždės“: Karolis Giedraitis 19, Paulius Petrilevičius 18, Edgaras Želionis 15, Arvydas Šikšnius 13 (5 rez. perd., 6 kld.), Yannickas Franke 11.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius