2018 06 11

Serijoje lygu – po karštos kovos M.Lukauskio tritaškis nudūrė Kauno „Žalgirį“

Intriga LKL finale auga. „Lietuvos rytas“ namuose sustiprino perimetro gynybą, Loukas Mavrokefalidis uždominavo, o Mindaugas Lukauskis smeigė mirtiną tritaškį ir vilniečiai 82:73 (17:15, 22:18, 18:22, 25:18) nukovė Kauno „Žalgirį“ bei išlygino serijos rezultatą 1:1. Vilnius šios pergalės laukė septynerius metus. Tai buvo pirmoji „Lietuvos ryto“ pergalė prieš „Žalgirį“ LKL finale nuo 2011 metų.
LKL finalas grįžta į sostinę: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“
LKL finalas grįžta į sostinę: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Artūro Milaknio tritaškių salvės pražudytas Vilniaus „Lietuvos rytas“ antrąsias rungtynes pradėjo kibia gynyba, kuri per pirmąją pusę leido žalgiriečiams pataikyti vos du tritaškius.

Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 17:15 ir dar agresyviau pradėjo antrąjį kėlinį. Pirmaisiais smuikais „Lietuvos ryte“ griežė du žaidėjai – per antrąjį ketvirtį 14 taškų pelnęs Loukas Mavrokefalidis ir 12-a surinkęs Benas Madgenas. Antrajame kėlinyje vilniečiai įgijo rekordinę, aštuonių taškų, persvarą 39:31. Iki pertraukos žalgiriečiai sušvelnino skirtumą 33:39.

Trečiajame kėlinyje toliau vyko atkakli kova, o antroje pusėje atsipalaidavę žalgiriečiai pademonstravo ir dailių metimų. Brandonas Daviesas sužavėjo dėjimu po stebuklingo Vasilije Micičiaus perdavimo, tačiau prieš lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ dar pirmavo 57:55.

Teisėjus plūdęs Šarūnas Jasikevičius ketvirtojo kėlinio pradžioje gavo techninę pražangą, bet užvedė savo komandą. Aaronas White’as pelnė 6 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą 61:61. Loukas Mavrokefalidis smeigė labai svarbų tritaškį ir patempė vilniečius 66:61.

Likus žaisti minutę, dar svarbesnį tritaškį pataikė veteranas Mindaugas Lukauskis ir įtvirtino šeimininkų pergalę.

Pastarąjį kartą „Lietuvos rytas“ prieš „Žalgirį“ LKL finale laimėjo 2011 metų gegužės 9 dieną.

Fantastiškai sužaidęs Loukas Mavrokefalidis pelnė 24 taškus. 19 taškų pridėjo Benas Madgenas.

Kauno „Žalgirį“ į priekį tempė 17 taškų surinkęs Brandonas Daviesas ir 15 pelnęs Edgaras Ulanovas.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ per pirmą serijos mačą Kaune tris kėlinius nenusileido varžovams, tačiau sugriuvo per paskutinį ir pralaimėjo 83:96.

Trečiosios serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Kaune.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 24, B.Madgenas 19, Ch.Krameris 13, T.Petersonas 9, M.Echodas 7, M.Girdžiūnas 5, M.Lukauskis 3, A.Jomantas 2.

„Žalgiris“: B.Daviesas 17, E.Ulanovas 15, V.Micičius 13, A.White'as 12, A.Toupane'as 7, P.Jankūnas 5, K.Pangosas ir A.Kavaliauskas po 2.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./LKL finalas grįžta į sostinę: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 82:73

40 min. M.Lukauskis pataikė tritaškį, bet Ch.Krameris gavo techninę pražangą. Šis išpirko savo klaidą taikliu metimu kitoje atakoje.

39 min. Ch.Krameris pataikė dvitaškį ir Šaras prašė pasitarimo – 73:67.

38 min. V.Micičius gavo nesportinę pražangą. B.Madgenas pataikė baudos metimus. Bet Ch.Krameris sužingsniavo – 71:67.

37 min. A.White'as ir vėl žvėriškai kovojo po krepšiu ir lygino rezultatą 66:66. B.Madgenas pataikė svarbų tritaškį. B.Daviesas pataikė vieną baudos metimą – 69:67.

36 min. P.Jankūnas pataikė iš po krepšio su M.Lukauskio pražanga – 66:64.

35 min. Ch.Krameris pelnė svarbius taškus, o po K.Pangoso klaidos tritaškį smeigė L.Mavrokefalidis – 66:61.

33 min. A.White'as dar vienu dėjimu išlygino rezultatą – 61:61.

32 min. A.White'as atsakė įspūdingu dėjimu ir sudėtingu metimu – 61:59.

31 min. Š.Jasikevičius gavo techninę pražangą už teisėjų koneveikimą. Netrukus Ch.Krameris šovė labai ilgai vilniečių lauktą tritaškį ir Šaras prašė minutės pertraukėlės – 61:55.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./LKL finalas grįžta į sostinę: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 57:55

30 min. Graikas jau savo sąskaitoje turėjo 20 taškų, tačiau B.Daviesas atsakė įspūdingu dėjimu po stebuklingo V.Micičiaus perdavimo.

29 min. L.Mavrokefalidis sugrąžino vilniečiams 6 taškų pranašumą, bet pataikė ir A.White'as – 55:51.

28 min. A.Kavaliauskas pataikė iš po krepšio po ilgos pozicinės atakos. M.Girdžiūnas surengė rezultatyvų reidą – 53:49.

27 min. L.Mavrokefalidis pataikė du baudos metimus – 51:47.

26 min. Taškus ir toliau rinkosi V.Micičius. E.Ulanovas sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 49:47.

25 min. V.Micičius sumažino skirtumą iki 4 taškų. T.Petersonas pataikė aukštai pašokęs – 49:43.

23 min. M.Echodas ir B.Daviesas apsikeitė metimais. M.Echodas dar kartą nubaudė užmigusią žalgiriečių gynybą. Ch.Krameris pelnė pirmuosius taškus, bet E.Ulanovas atsakė tritaškiu – 47:41.

21 min. B.Madgenas ir P.Jankūnas apsikeitė taikliais metimais – 41:35.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 39:33

20 min. E.Ulanovas baudos metimais sumažino skirtumą iki 6 taškų.

19 min. T.Petersonas smeigė labai svarbų tritaškį, o B.Madgenas stojo mesti baudų po K.Pangoso pražangos. Negana to, L.Mavrokefalidis padidino skirtumą iki 8 taškų – 39:31.

18 min. V.Micičius tritaškiu išlygino rezultatą – 31:31.

17 min. A.Toupane'as pasinaudojo puikiu K.Pangoso perdavimu ir mažino skirtumą iki 3 taškų – 31:28.

16 min. Po E.Ulanovo dėjimo R.Kurtinaitis paprašė pasitarimo – 31:26.

15 min. E.Ulanovas pataikė baudos metimus ir žalgiriečiai mažino skirtumą iki dviejų taškų. L.Mavrokefalidis ir B.Madgenas nutraukė tuščią vilniečių atkarpą – 31:24.

14 min. Po dar vieno taiklaus graikų milžino reido Šaras neištvėrė ir paprašė minutės pertraukėlės. Vilniečių persvara išaugo iki 7 taškų (26:19). B.Daviesas pataikė su varžovo pražanga – 26:22.

13 min. L.Mavrokefalidis pataikė su varžovo pražanga. Žalgiriečiai sužingsniavo ir padarė jau šeštą klaidą. Graikas toliau didino skirtumą – 24:19.

11 min. M.Echodas netyčia kliudė B.Udriho akį ir slovėnas sėdo ant suolo. L.Mavrokefalidis ir V.Micičius apsikeitė taikliais metimais. B.Daviesas dėjimu išlygino rezultatą – 19:19.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 17:15

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi taikliu B.Davieso metimu iš po krepšio.

9 min. B.Madgenas pataikė du metimus iš eilės, o A.White'as atsakė žaibišku dėjimu – 17:13.

7 min. B.Madgenas išlygino rezultatą tritaškiu, o T.Petersonas sugrąžino persvarą šeimininkams – 13:11.

6 min. E.Ulanovas vėl persvėrė rezultatą. A.Toupane'as baudos metimais padidino skirtumą iki 3 taškų – 8:11.

5 min. M.Echodas išrašė bloką B.Daviesui ir pataikė pats, bet savo sąskaitą atidarė ir B.Daviesas – 8:7.

4 min. A.Toupane'as tritaškiu persvėrė rezultatą. M.Girdžiūnas atsakė sudėtingu metimu, pakėlusiu iš vietų vilniečius – 6:5.

3 min. A.Jomantas pridėjo dar du taiklius baudos metimus. K.Pangosas atsakė sudėtingu metimu. M.Girdžiūnas pataikė vieną iš dviejų baudų metimų – 4:2.

2 min. M.Echodas baudos metimu pelnė pirmąjį rungtynių tašką – 1:0.

1 min. A.Jomantas per 30 sek. sugebėjo gauti dvi asmenines pražangas. Tuo tarpu pabėgusio M.Girdžiūno reidą sustabdė B.Davieso blokas.

Startiniai penketai:

„Lietuvos rytas“: Martynas Echodas, Benas Madgenas, Mindaugas Girdžiūnas, Travisas Petersonas, Artūras Jomantas.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Kevinas Pangosas, Brandonas Daviesas, Axelis Toupane'as.