2018 09 04

„Šiauliai“ susitvarkė su NKL komanda

„Šiauliai“ iškovojo pirmąją pergalę draugiškų rungtynių cikle. Saulės miesto ekipa Joniškyje nugalėjo vietos „Delikatesą“, sudarytame iš Šiaulių klubui priklausančių krepšininkų – 91:77 (19:18, 21:25, 33:17, 18:17).
Antanas Sireika
Antanas Sireika / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nors į „Saulės“ pagrindinės mokyklos krepšinio salę susirinkę žiūrovai juokavo, kad tarpusavyje žaidžia dvi „Šiaulių“ komandos, „Delikateso“ marškinėlius vilkėję krepšininkai netruko susilaukti jų palaikymo, kai po klaidomis pažymėtos rungtynių pradžios jie parėmė iniciatyvą ir pirmavo 10:8. Plojimų joniškiečiai negailėjo ir „Šiauliams“. Ypač daug jų susilaukė Šarūnas Beniušis, triuškinančių dėjimu su varžovo pražanga įspūdingai užbaigęs svečių ataką.

Prastai atakavę krepšį šiauliečiai pagerino savo taiklumą antrajame kėlinuke, tačiau jo viduryje „Delikatesas“ sužaidė dar vieną puikią atkarpą ir atitrūko 9 taškų pranašumu – 43:34. Vis tik, po minutės pertraukėlės ir griežtų trenerio Antano Sireikos žodžių per likusį laiką „Šiauliai“ pagerino gynybą ir šeimininkams nebeleido pelnyti nei taško. Ilsėtis komandos išėjo pirmaujat Joniškio ekipai – 43:40.

Po pertraukos atgijo „Šiaulių“ snaiperiai, pataikę 5 tolimus metimus, taip pat svečiai ėmė dominuoti po krepšiais, pasinaudoję tuo, kad net trys „Delikateso“ aukštaūgiai, Timofejus Paraliovas, Rytis Biliartas ir Benas Griciūnas, savo sąskaitose jau turėjo po 3 asmenines pražangas. Šiauliečiai ne tik pralenkė savo jaunuosius varžovus, bet ir ėmė sparčiai tolti. Likus žaisti porą minučių, komandas skyrė 16 taškų – 52:68.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje šiauliečiai pirmavo didžiausia rungtynėse persvara 77:60. Per likusį laiką abi komandos stengėsi žaisti greitą krepšinį. „Delikateso“ gretose įsižaidė Airidas Giedraitis, surinkęs 9 taškus. Daugiausia jo rezultatyvaus žaidimo dėka svečiams pavyko išlyginti žaidimą, tačiau sumažinti atsilikimo NKL čempionate rungtyniausianti komanda nesugebėjo.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: Š.Beniušis – 15 (6 atk. kamuoliai), R.Delphas – 13 (6 atk. kamuoliai), A.Urbutis – 12, D.Kapelanas – 11, E.Šaulys – 10, K.Žemaitis – 9 (9 rez. perdavimai, 6 atk. kamuoliai), Ch.Terrellas ir A.Udars (6 atk. kamuoliai) – po 8, K.Lukošiūnas – 3, I.Vaitkus – 2, G.Stankevičius ir R.Stankevičius nepasižymėjo.

„Delikatesas“: B.Griciūnas – 15 (8 atk. kamuoliai), Š.Valunta ir R.Biliartas (8 atk. kamuoliai) – po 12, A.Giedraitis – 11, T.Poroliovas – 9, K.Lukošiūnas, M.Žukauskas (4 rez. perdavimai) ir R.Pipiras – po 5, P.Danusevičius – 3 taškai.

„Joniškio gyventojai turbūt pirmieji pamatė visas “Šiaulių„ pajėgas, nes praktiškai visi jų žaidėjai yra mūsų surinkti, tik R.Biliartas yra iš praėjusių metų. Ir mums buvo toks tikslas, kad suteikti žmonėms viltį, jog Nacionalinėje lygoje ši komanda tikrai galės žaisti ir kad justų malonumą sirgdami už savo komandą. O man buvo noras pamatyti, ką gali tiek mūsų komanda, tiek jų. Plojau, kai jie gerai sužaidė, plojau ir saviems. Tačiau darbo dar reikia labai daug. Svajoju ir tikiuosi, kad kuo greičiau mano komanda tobulėtų. Tačiau viskam yra realybė. Kai ką šiandien pamačiau gero – iš mūsų mažesnių, iš Ronio, ir iš Amino. Bet pamačiau ir blogų dalykų“, – po mačo kalbėjo „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika.

„Pamačiau, kad reikia dar daug darbo. Vyrukai turi entuziazmo, tačiau daro daug klaidų, kurias reikia taisyti. Jei suklydome virš 20 kartų, tai geriau vietoje jų padaryti 20 metimų. Po pertraukos pasimatė „Šiauliai“ ir jų treneris, kurie padarė korekcijas, kiečiau pasiėmė ir iškart pasimatė klaidos bei netaiklūs metimai – tai yra natūralu. Nenoriu nei vieno išskirti – komandoje yra daug jaunų, gražių vaikinų, kurie trykšta entuziazmu sportuoti, žaisti. Dėl to džiaugiuosi ir stengsiuosi padėti“, – kalbėjo „Delikateso“ vyriausiasis treneris Robertas Giedraitis.

Oficialųjį sezoną „Šiauliai“ atidarys savo žiūrovų akivaizdoje rugsėjo 20 d. FIBA Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynėmis su Sofijos „Levski Lukoil“ iš Bulgarijos.