2021 03 07

Šimtą perlipęs „Žalgiris“ atsirevanšavo V.Kariniausko neturėjusiam „Juventus“

Kauno „Žalgiris“ (17-2) pasiekė revanšą prieš vieną iš dviejų komandų, šį sezoną šalies čempionus paguldžiusią Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Žalgiriečiai svečiuose 102:78 (27:18, 24:16, 27:24, 24:20) sutriuškino Utenos „Juventus“ (16-7).
Nigel Hayes
Nigel Hayes / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Tai buvo pirmosios komandų tarpusavio rungtynės nuo sausio 31-osios, kai netikėtą pergalę 90:87 iškovojo uteniškiai.

Šįkart rimčiau kibti į atlapus svečiams iš Kauno Žydrūno Urbono auklėtiniai nepajėgė.

Jų gretose nebuvo kojos traumą praėjusiame mače patyrusio Vaido Kariniausko, nežaidė ir Ignas Vaitkus, o „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį ir susikrovė 9 taškų persvarą – 27:18.

Situacija uteniškių atžvilgiu nesitaisė ir kituose kėliniuose – antrajame žalgiriečiai po Nigelo Hayeso metimo nuo logotipo jau turėjo 17 taškų atotrūkį nuo varžovų (51:34), o trečiajame skirtumas tarp komandų išaugo ir iki 20 taškų (78:58).

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, o jame didžiausią intrigą kėlė „Žalgirio“ 100-ojo taško klausimas. Jį likus dviem minutėms dvitaškiu pelnė Steve'as Vasturia.

Kauniečių gretose spindėjo gynėjai. Marius Grigonis pataikė 4 tritaškius iš 5 ir per 19 minučių pelnė 18 taškų, o Rokui Jokubaičiui užteko vos 21 minutės, kad vos nepagerintų karjeros naudingumo rekordo.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

20-metis įžaidėjas pelnė 13 taškų, atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų. Jo šio sezono rekordas yra 22, o karjeros – 23 naudingumo balai.

„Juventus“ neišgelbėjo net ir rekordinės Gintauto Matulio karjeros rungtynės. Vos 3,8 taško ir 3,5 naudingumo balo vidurkius prieš šias rungtynes turėjęs 34-erių veteranas „Žalgirį“ baudė surinkdamas 17 taškų, atkovodamas 9 kamuolius ir surinkdamas 27 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis yra geriausias G.Matulio karjeroje.

„Žalgiris“ išliko vienvaldžiu LKL lyderiu, o „Juventus“ rikiuojasi trečioje vietoje.

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 18 (8/9 dvit., 5 rez. perd., 6 kld.), Gintautas Matulis 17 (9 atk. kam., 27 naud. bal.), Žygimantas Skučas 15, Marius Runkauskas 12.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18 (4/5 trit.), Rokas Jokubaitis 13 (6 rez. perd., 4 per. kam.), Paulius Jankūnas 12, Karolis Lukošiūnas (3/4 trit.) ir Martinas Gebenas po 9, Lukas Lekavičius, Nigelas Hayesas ir Augustine'as Rubitas po 8.