2018 05 11

Skambi serijos pradžia – „Lietuvos rytas“ nušlavė „Juventus“ ekipą

Pirmą kartą LKL ketvirtfinalį „Siemens“ arenoje pradėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ užtikrintai 97:64 (15:16, 20:6, 25:19, 37:23) nugalėjo Utenos „Juventus“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0. Vilniečiai užliejo svečius tritaškiais ir pasinaudojo skurdžia Utenos ekipos rotacija.
LKL ketvirtfinalis: „Lietuvos rytas“ – „Juventus“
LKL ketvirtfinalis: „Lietuvos rytas“ – „Juventus“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynių pradžioje Utenos klubas spurtavo 8:0 ir pirmavo 12:6. Tačiau greitai vilniečiai nusikratė startinį jaudulį ir pralaimėjo pirmąjį kėlinį tik 15:16.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ įjungė aukštesnę pavarą ir leido „Juventus“ pelnyti tik 6 taškus. Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai pirmavo 35:22.

Trečiajame kėlinyje intriga visai išnyko – „Lietuvos rytas“ pirmavo 60:41.

Pagrindinis Vilniaus ekipos ginklas buvo tritaškiai – „Lietuvos rytas“ pataikė 14 tolimų metimų iš 32. „Juventus“ vos du iš 22.

Penkis tritaškius pataikęs Rokas Giedraitis buvo rezultatyviausias Vilniaus ekipoje su 21 tašku. Krepšininkas pakartojo savo sezono rezultatyvumo rekordą. 16 taškų pridėjo Loukas Mavrokefalidis.

Utenos „Juventus“ kentėjo dėl skurdžios rotacijos – komanda vertėsi tik su 9 žaidėjais. Negana to, rungtynių pabaigoje traumą patyrė Dovis Bičkauskis.

Didžiausią krūvį tradiciškai nešė Mindaugas Kupšas, kuris pelnė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Juventus“ komandai jau galėjo padėti kojos traumą išsigydęs amerikietis Anthony Irelandas. Tiesa, jis prabudo tik rungtynių pabaigoje ir pelnė 7 taškus.

„Lietuvos rytas“ šį sezoną laimėjo visas penkerias tarpusavio rungtynes, bet sykį Vilniuje pralaimėjo 3 taškais, o SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje nusileido varžovams tik per pratęsimą.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 21, L.Mavrokefalidis 16, M.Echodas 12, M.Girdžiūnas 10.

„Juventus“: M.Kupšas 18, D.Pita 13.

LKL reguliarusis sezonas: „Lietuvos rytas“ 4:0 „Juventus“