2018 09 23 /19:01

Solidi pradžia: LKL pirmenybes „Rytas“ pradėjo pervažiuodamas „Juventus“

Vilniaus „Ryto“ (1-0) ekipa „Betsafe–LKL“ pirmenybes pradėjo itin aukšta nata. Antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo pradžioje 21:2 spurtą surengęs „Rytas“ nepaliko jokių vilčių Utenos „Juventus“ (0-1) krepšininkams.
Dennis Jerome Seeley JR
LKL rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventus“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Eimanto Bendžiaus ir Dominique‘o Suttono vedamas Vilniaus klubas be didesnio vargo 87:57 (18:15; 27:13; 29:10; 13:19) iškovojo pirmąją sezono pergalę.

Dar pirmajame kėlinyje „Juventus“ surengė spurtą 10:0, o po pirmųjų 10 minučių atsiliko tik trimis taškais (15:18).

Vis dėlto vilniečiai antrajame kėlinyje įjungė aukštesnę pavarą ir pabėgo nuo varžovų (45:28). Vilniečiai vien antrojo kėlinio pabaigoje pelnė 11 taškų be atsako, o pridėjus ir trečiojo kėlinio puikų startą sužaidė atkarpą 21:2.

Trečiajame kėlinyje „Rytas“ nemažino apsukų ir pradėjo daužyti savo varžovus. Trečiąjį ketvirtį vilniečiai laimėjo beveik trigubai (29:10), o jį užbaigė itin sėkminga 13:3 atkarpa.

Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas, o jo metu Dainius Adomaitis leido pasireikšti ir Aisčiui Piliauskui bei Marekui Blaževičiui. Pastarajam tai buvo debiutas stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje.

Mačo pabaigoje "Ryto" sirgaliai arenoje uždegė keletą pirotechnikos užtaisų, bet, 24sek žiniomis, klubo vadovai tam neprieštaravo, nes fanai patys sutiko padengti nuostolius, jei tokių komanda sulauktų.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 20 (4/5 trit., 29 n.b.), Dominque‘as Suttonas 17 (6 atk. kam.), Arnas Butkevičius 13 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Evaldas Kairys 11 (7/7 baud., 8 atk. kam., 24 n.b.).

„Juventus“: Karolis Guščikas 15, Alexanderis Hamiltonas 13, Arvydas Šikšnius (0/4 trit.) ir Martinas Gebenas (7 atk. kam.) po 8.