2021 05 10

„Lietkabelis“ išplėšė pergalę prieš „Rytą“ ir nuliūdino Ž.Urbono vyrus

Panevėžio „Lietkabelis“ pasinaudojo proga palypėti į trečiąją LKL reguliariojo sezono lentelės vietą. Nenado Čanako auklėtiniai paskutinėse rungtynėse 85:79 (27:17, 17:25, 20:22, 21:15) palaužė Vilniaus „Rytą“ ir galutinėje rikiuotėje aplenkė Utenos „Juventus“.
LKL rungtynės:  „Lietkabelis“ –  „Rytas“
LKL rungtynės: „Lietkabelis“ – „Rytas“ / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Toks rezultatas reiškia, kad Panevėžio komanda ketvirtfinalyje susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“. Vilniečiai atkrintamosiose susidurs su „Šiauliais“.

Toks rezultatas svarbus ne tik dėl ketvirtfinalio varžovo „Lietkabeliui“. Tai taip pat reiškia, kad, sėkmės atveju, pusfinalyje panevėžiečiai išvengs Kauno „Žalgirio“.

N.Čanako kariauna pirmoje rungtynių pusėje buvo įgijusi ir dviženklę persvarą, tačiau „Rytas“ atkuto po Andrew Goudelocko nuostabios atkarpos puolime antrajame kėlinyje.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 64:64, tad nugalėtojų klausimas sprendėsi per paskutines 10 žaidimo minučių.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios „Lietkabelis“ įgijo nedidelę persvarą ir ją sėkmingai laikė. Galiausiai, likus žaisti pusantros minutės, itin svarbų tritaškį įdūrė Paulius Valinskas ir šeimininkų pranašumas padidėjo iki 7 taškų (80:73).

Netrukus tritaškiu atsakė ir A.Goudelockas, bet „Rytui“ kabintis į pergalę taip ir nepavyko.

Rezultatyviausias Panevėžio komandoje buvo 17 taškų pelnęs P.Valinskas, po 16 taškų surinko Vytenis Lipkevičius ir Margiris Normantas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./LKL rungtynės: „Lietkabelis“ – „Rytas“

„Rytui“ 20 taškų pelnė A.Goudelockas, Mindaugo Girdžiūno sąskaitoje 14 taškų.

Panevėžiečiai pataikė 52 proc. dvitaškių (21/40) ir 36 proc. tritaškių (9/25). Vilniečiai iš arti metė 58 proc. (18/31), iš toli – 32 proc. (10/31) taiklumu.

Vilniečiai prarado net 19 kamuolių, „Lietkabelis“ suklydo 12 kartų. Po sostinės komandos krepšininkų klaidų šeimininkai surinko net 23 taškus.

„Lietkabelis“: P.Valinskas 17, V.Lipkevičius ir M.Normantas po 16, G.Masiulis 11 (6 atk. kam.), Dž.Gagičius 10 (9 atk. kam.).

„Rytas“: A.Goudelockas 20, M.Girdžiūnas 14, I.Buva 12 (9 atk. kam.) G.Radzevičius 11.

Rungtynių eiga. „Lietkabelis“ – „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“

Likus 8 sek. V.Lipkevičius pelno dvitaškį su pražanga ir, panašu, uždaro rungtynės – 85:79.

Likus 9 sek. G.Radzevičius pataikė dvitaškį – 79:82.

Likus 19 sek. „Rytas“ ėmėsi pražangų taktikos. G.Masiulis nuo baudų metimo linijos pataikė kartą – 82:77.

Likus 29 sek. M.Gidžiūnas pataikė tik vieną baudą iš dviejų – 77:81.

Likus 33 sek. M.Girdžiūnas nepataikė.

Likus 56 sek. Komandas skiria keturi taškai, „Lietkabelis“ prarado kamuolį.

39 min. P.Valinskas pataikė itin svarbų tritaškį, po minutės pertraukėlės iš toli dūrė ir A.Goudelockas.

38 min. V.Lipkevičius pataikė svarbų dvitaškį, tačiau prasižengė prieš I.Buvą kitoje aikštės pusėje. Panevėžio ekipa vis dar priekyje – 75:73.

37 min. M.Echodas susiėmęs už kelio. Neramūs vaizdai „Ryto“ komandai.

36 min. Kėlinys persivertė į antrą pusę, vis dar keturių taškų persvarą turi „Lietkabelis“ – 72:68.

32 min. Po M.Normanto dvitaškio šeimininkai priekyje 4 taškais – 68:64.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 64:64

30 min. Komandos žaidė apylygiai visą trečią kėlinį, tad nugalėtojų klausimas spręsis lemiamų 10-ties minučių metu.

22 min. Po pertraukos kiek sėkmingiau į rungtynes sugrįžo „Lietkabelis“ – 48:42.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 44:42

20 min. Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ išvarstė visą turėtą persvarą, tad į pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami vos 2 taškais – 44:42.

16 min. A.Goudelocko šou Panevėžyje. Jau 15 taškų jo sąskaitoje, o iš „Lietkabelio“ persvaros teliko vienas taškelis – 36:35.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 27:17

10 min. M.Normantas uždarė kėlinį taikliu tolimu metimu ir skirtumas jau dviženklis – 27:17.

9 min. M.Normantas smeigė iš toli, o panevėžiečiai laikosi priekyje – 22:17.

5 min. Greitai vilniečiai apkarpė varžovų pranašumą. Jau tik 10:8 priekyje „Lietkabelis“.

4 min. Puikiai panevėžiečiai pradėjo mačą. Jau 10:3 priekyje šeimininkai po M.Valinsko dvitaškio greitoje atakoje.

1 min. M.Valinskas atidarė rungtynių taškų sąskaitą – 2:0.

Startiniai komandų penketai:

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas, Marius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis, Džordže Gagičius.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis, Mindaugas Girdžiūnas, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas.