2011 04 21

Staigmena: „Juventus“ nutraukė bronzinę „Šiaulių“ seriją LKL čempionate

Šiemet Lietuvos krepšinio lyga (LKL) turės naujus bronzos medalininkus. Utenos „Juventus“ krepšininkai ketvirtadienį namuose antrą kartą 91:81 (26:25, 18:20, 22:16, 25:20) įveikė „Šiaulius“ ir, laimėję ketvirtfinalio seriją rezultatu 2-0, nutraukė septynis sezonus iš eilės LKL besitęsusią bronzinę šiauliečių seriją.
„Juventus“ nutraukė bronzinę „Šiaulių“ seriją LKL čempionate
„Juventus“ triumfas / Mato Valiulio nuotr.

Į LKL pusfinalį Antano Sireikos auklėtiniai nepateko pirmą kartą nuo 1998 metų – po dvylikos sezonų pertraukos. Pirmąsias poros rungtynes „Juventus“ išvykoje buvo laimėjusi rezultatu 105:94.

Ketvirtadienį Utenoje vykusiame mače lygi kova tęsėsi iki trečiojo kėlinio pabaigos. Švieslentei degant lygiam rezultatui 59:59, šeimininkai spurtavo (81:67) ir susikrovė pergalingą persvarą, kurią, nepaisant visų „Šiaulių“ bandymų, išsaugojo iki mačo pabaigos.

„Juventus“: Marius Prekevičius pelnė 23, Aurimas Kieža 20 ir Žydrūnas Urbonas 17 taškų.

„Šiauliai“: Davidas Weaveris pelnė 25 (9 atk. kam.), Darius Gvezdauskas 17 ir Rashaunas Broadusas 13 (7 rez. perd., 7 atk. kam.) taškų.

Įdomu, jog iki šios ketvirtfinalio serijos „Juventus“ nė karto per klubo istoriją nebuvo įveikę „Šiaulių“. Šiame LKL reguliariajame sezone uteniškiai (13 perg. ir 11 pral.) užėmė penktą, o šiauliečiai (14 ir 10) – ketvirtą vietą.

Taip pat verta pažymėti, jog „Juventus“ vyriausiasis treneris Robertas Giedraitis dar praėjusiame sezone dirbo „Šiaulių“ stratego Antano Sireikos asistentu.

Pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių „Juventus“ varžysis su Kauno „Žalgiriu“. Tuo tarpu „Šiaulių“ ekipai sezonas jau baigėsi.