Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota: 2021 rugpjūčio 16d. 19:01

Startas po mėnesio, o sudėčių burti neskuba: kas stabdo tris LKL klubus?

Lietuvos krepšinio lyga startuos kiek daugiau nei už mėnesio, rugsėjo 18-ąją dieną, tačiau trys šalies klubai vos kruta žaidėjų rinkoje. 15min pabandė pasidomėti, kas stabdo Jonavos, Prienų ir Alytaus komandas? Pirmųjų dviejų klubų atstovai pasidalijo mintimis apie susidariusią situaciją, o atsakymų iš „Dzūkijos“ gauti nepavyko.

Panevėžio „Lietkabelis“ sudėties komplektavimo darbus užbaigė pirmasis, prieš savaitę Grantas Vasiliauskas tapo paskutiniuoju Aukštaitijos klubo šio tarpsezonio naujoku.

Link finišo tiesiosios artėja ir Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ ekipos, kurios nori įsigyti dar po vieną krepšininką.

Didžiausi šalies klubai darbus rinkoje tuoj užbaigs, o LKL naujokė Jonavos „CBet“, Prienų „Labas GAS“ ir Alytaus „Dzūkija“ dar tik bando atsispirti nuo nulinio taško, nors rugpjūtis jau persirito į antrąją mėnesio pusę.

Kokios priežastys stabdo šias tris ekipas komplektuojant sudėtis?

Mintimis pasidalijo Jonavos ir Prienų klubų atstovai, tuo metu „Dzūkijos“ vadovas Antanas Sakavickas jaunesnysis klausimus pirmiausia paprašė atsiųsti į elektroninį paštą, o vėliau teigė negalintis į juos atsakyti, kadangi prie komplektacijos neprisideda.

Alytaus ekipa neseniai paskelbė apie naują trenerį Ramūną Cvirką ir įžaidėją Joshą Newkirką (27 metai, 185 cm). Tai vienintelis sutartį su „Dzūkija“ šiuo metu turintis krepšininkas.

Virginijaus Šeškaus vadovaujamos Jonavos ekipos sudėtyje yra du žaidėjai, turėję sudarę ilgalaikius kontraktus praėjusiame sezone – Laimonas Kisielius (36 metai, 203 cm) ir Kahlilas Thomasas (26 metai, 203 cm).

„Tai pirmieji Jonavos klubo metai LKL, tad daug patirties dar nėra. Buvome pasirašę sutartį su vienu įžaidėju, bet jis mus pavedė. Su centrais irgi lyg buvome susitarę, bet pasiekus susitarimą prasideda ir aukcionas. Pasiūlai pinigus, tarkime, 3 tūkstančius eurų, tuomet agentai pradeda žaidėjui ieškoti kitų variantų už 3,5 tūkstančio. Užtat žmonės ir nemėgsta agentų, nes jie gudrauja, – 15min šypsenos neslėpdamas sakė V.Šeškus. – Kažkaip gal išsisuksime. Per šią savaitę turėtų išsispręsti situaciją dėl kelių žaidėjų. Bet mes nesame vieni tokie lygoje, o lengviau tiems, kurie turi pasirašę sutartis su žaidėjais iš anksčiau.“

Didžiausią galvos skausmą LKL klubams šiuo metu sukelia vietinių krepšininkų klausimas. Tinkamo meistriškumo laisvų lietuvių žaidėjų rinkoje likę labai mažai.

„Visi jaučia konkurenciją, nes yra lietuvių krepšininkų trūkumas. Išeina toks žaidimas: susitari su žaidėju, bet jis tuomet siūlomas kitiems. Bet čia viskas aišku, nes visada taip buvo. Sunku su tais lietuviais. Mes šiuo metu turime keletą žaidėjų, su kuriais jau esame susitarę. Ryt yra pirmoji treniruočių diena, turėsime šešis žmones, tuomet ir paskelbsime apie juos. Manau, kad viską reikia padaryti per šią savaitę, kad sudėties komplektacijos klausimu apčiuopiamai pajudėtume į priekį. Jei liks pora laisvų vietų, nieko tokio, tuomet ir žiūrėsime, kaip jas užpildyti“, – sakė V.Šeškus.

T.Matijoškos nuotr./Virginijus Šeškus
T.Matijoškos nuotr./Virginijus Šeškus

Artėjantį sezoną Jonavoje rungtyniaus 3–4 krepšininkai iš užsienio, o biudžetas sieks bent 600 tūkstančius eurų.

Pasak V.Šeškaus, legionieriai turėtų užpildyti įžaidėjo, lengvojo krašto puolėjo ir vidurio puolėjų grandis.

„Neturime tiek pinigų, kad būtume konkurencingi su Utena, Pasvaliu ar Panevėžiu“, – pridūrė 54-erių metų amžiaus Jonavos ekipos vairininkas.

Jonava siekė prisivilioti praėjusį sezoną Prienuose rungtyniavusį belgą Emmanuelį Lecomte'ą, susitarimas buvo pasiektas, tačiau parašas ant sutarties nebuvo padėtas. Taip nutiko ir su Giedriumi Staniuliu, kuris galiausiai pasirinko „Šiaulius“.

„Galėjome turėti du žaidėjus, bet padarėme klaidų, o mūsų pasiūlymus permušė. Mes jau buvome sutarę su Emmanueliu Lecomte. Susitarėme dar prieš dvi savaites, praeitą penktadienį viskas buvo gerai, o dabar sutarties jis nesirašo. Neieškojome įžaidėjo, nes lyg ir turėjome tokį, bet dabar vėl reikia ieškoti. Nemaloni situacija, nes E.Lecomte turėjo būti pagrindinis komandos įžaidėjas, – sakė V.Šeškus. – Dar galėjome turėti Giedrių Staniulį, buvome susitarę, bet „Šiauliai“ pasiūlė daugiau, o mes truputį uždelsėme. Norėjome Mindaugo Kupšo, bet jis pasirinko Uteną, nes nori dalyvauti FIBA Čempionų lygos atrankoje. Maniau, ateis M.Kupšas, turėsime laiko surasti kitą penktą numerį į jo vietą, kai jis išvyks į Taivaną. Nedėkinga situacija. Kalbėjau su kitais LKL treneriais, jiems irgi atrodo, kad duodi dar didesnius pinigus, bet rinkoje nelabai ką gauni.“

Jonavos „CBet“ jau artimiausiu metu paskelbs naujokus, tačiau ankstyvų sezono tikslų brėžti V.Šeškus nebuvo linkęs.

„Klaipėdos komanda bus stipresnė nei pernai. Pasvalys irgi bus stiprus. Jau turime pirmąjį ekipų šešetą. Nežinau, norisi šokti kuo aukščiau, bet, galvoju, kad šįmet bus tikrai sunku. Laukia konkurencija, o dar priklausys nuo to, kokią komandą surinksime ir kokią atmosferą rūbinėje turėsime“, – sakė Prienų krepšinio simbolis V.Šeškus, praėjusį sezoną su Jonavos ekipa triumfavęs NKL pirmenybėse ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojęs bilietą į LKL.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Emmanuel Lecomte
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Emmanuel Lecomte

Nė vieno naujoko kol kas nepristatė ir Prienų „Labas GAS“ ekipa, nuo praėjusio sezono turinti ilgalaikes sutartis su keturiais žaidėjais – Einaru Tubučiu (22 metai, 207 cm), Simu Jarumbausku (20 metų, 198 cm), Justinu Jogminu (23 metai, 197 cm) ir Roku Gadiliausku (22 metai, 211 cm).

Praėjusiame reguliariame LKL sezone prieniškiai finišavo penktoje vietoje, tačiau viso sezono metu „CBet“ klubą spaudė senos ir naujos skolos, susikaupusios dėl stipriai vėlavusių atlyginimų, dėl kurių krepšininkai net buvo paskelbę protestą, o aistras rūbinėje prieš lemiamas kovos malšino Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas.

Finansinių problemų kamuojamam klubui tarpsezonio metu teko ieškoti naujo generalinio rėmėjo į „CBet“ vietą, kuria tapo įmonė „Labas GAS“, o bendradarbiaujančia agentūra – „You First“.

„Visą vasarą truko neaiškumas. Turėjome ieškoti generalinio rėmėjo, turėjome ieškoti naujų partnerių, kurie prisijungtų prie komandos artėjančiam sezonui. Negalėčiau pasakyti, kad yra kažkoks oficialus bendradarbiavimas su „You First“. Oficialios sutarties nėra. Kažkiek bendraujame, bet negaliu pasakyti, jog agentūra yra įsigijus klubą. Tarpsezonio metu dar keitėsi ir trenerių štabas. Daug nežinomųjų. Dar norėjome sužinoti kokį turėsime biudžetą, sulaukti patvirtinimo iš savivaldybės ir pasitvirtinti vyriausiąjį trenerį, kuriuo tapo Marius Leonavičius, – 15min vėlyvos komplektacijos priežastis dėstė Prienų komandos vadovas Erikas Kirvelaitis. – Nesinorėjo komplektuotis komandos nežinant šių dalykų. Artėjantis ir dar kitas sezonas bus tokie, kuomet reikės pagaliau grąžinti visus įsipareigojimus, kurių turime prikaupę iš ankstesnių metų. Nesinorėjo išlįsti iš biudžeto rėmų ir komplektuotis, kai nežinome, ką galime sau leisti. Nesinorėjo komplektuotis komandos ir ne pagal trenerio viziją. Tai tikrai užsitęsė, bet džiaugiamės, kad pavyko susitvarkyti esminius klausimus. Dabar visi esame ant to pačio lapo ir verčiame naują puslapį klubo istorijoje. Tikiuosi, kad šią savaitę pasipils naujienos ir apie sudėties komplektaciją.“

bcprienai.lt/Erikas Kirvelaitis
bcprienai.lt/Erikas Kirvelaitis

15min žiniomis, Prienai planuoja surinkti apie 500 tūkst. eurų biudžetą, iš kurių 100 tūkstančių nukeliautų esamų skolų dengimui.

„Labas GAS“ planuoja tapti jauniausia LKL komanda, o perspektyvių lietuvių branduolį turėtų papildyti 2–3 krepšininkai iš užsienio.

„Akivaizdu, jog artėjančio sezono Prienų komanda bus dar jaunesnė, nei buvo pastaruosius dvejus metus prie trenerio Manto Šerniaus. Krepšininkų pavardės visuomenei nebus tokios gražios, bet, tikimės, jog tas jaunimas kovos, stengsis ir tobulės. Žinoma, neišvengsime ir dviejų ar trijų legionierių. Bet didžioji dalis žaidėjų bus jauni lietuviai, – sakė 25-erių metų amžiaus E.Kirvelaitis. – Norėtume per metus arba dvejus išsispręsti esamų finansinių įsipareigojimų klausimus ir kad panašių problemų nebekiltų ateityje. Komandos biudžetas pasijaus per sudėtį, bet, tikimės, kad pavyks startuoti šviežiai.“

Kaip ir Jonavos klubas, Prienai viliasi šią savaitę pažerti naujienas apie komandą papildysiančius naujokus.

„Komplektaciją viešai tikimės pristatyti prieš šią savaitę. Tuo pačiu pradėsime ir pasiruošimą. Žinoma, pradžioje joje dalyvaus lietuviai, kurie yra vietoje ir juos yra lengviau surinkti. Legionieriai prisijungs vėliau“, – dėstė E.Kirvelaitis.

Prienai nori pataisyti klubo reputaciją, akcentuodami jaunimo ugdymo ilgalaikę viziją. Kaip ir sutartis su generaliniu rėmėju „Labas GAS“, komandos vizija numatoma trejiems metams į priekį.

„Dar turime ilgalaikes sutartis su keliais praėjusio sezono krepšininkais. Naujokai irgi bus su ilgalaikiais kontraktais. Norime būti ta Lietuvos krepšinio grandimi, kuri LKL duos šansą jauniems žaidėjams, nesulaukusiems progos aukščiausio kalibro komandose, kaip Kauno „Žalgiris“ ar Vilniaus „Rytas“. Norime, kad jaunieji krepšininkai Prienuose turėtų geras sąlygas treniruotis, tobulėti, augti ir sulaukti savojo šanso aikštelėje, sustiprėti fiziškai ir sulaukti progos šokti į aukštesnį lygį, kaip pernai buvo su Regimantu Miniotu. Taip pat ir už aikštelės ribų – investuosime į jaunimo tobulėjimą psichologiškai ir fiziškai. Norime, kad į Prienų klubą būtų žiūrima kitaip, nei kad buvo daroma ligi šiol. Tai nėra vienadienis projektas, mes turime ilgalaikę viziją“, – sakė E.Kirvelaitis.

Pirmąjį sezono mačą Prienų „Labas GAS“ sužais prieš rugsėjo 19-ąją dieną prieš Kėdainių „Nevėžis-Optibet“, tą pačią dieną Alytaus „Dzūkija“ namuose priims „Šiaulius“.

Jonavos „CBet“ krepšininkų debiutas LKL laukia rugsėjo 20-ąją dieną prieš šalies čempionę Kauno „Žalgirio“ ekipą.

VIDEO: PIKENROLAS: verksniai krepšinyje, Lino Kleizos emocijų protrūkiai ir lietuviai Vasaros lygoje

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 24sek