2019 03 16

Stebuklus kūręs M.Girdžiūnas išgelbėjo „Rytą“ nuo sensacingo pralaimėjimo

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Vilniaus „Rytas“ (18-6), namuose po pratęsimo 100:96 (27:24, 19:25, 21:18, 23:23, 10:6) įveikęs lygos autsaiderį„Šiaulių“ (5-20) klubą. Sostinės klubui net 37 taškus pelnė beveik be klaidų iš toli šaudęs Mindaugas Girdžiūnas.
Mindaugas Girdžiūnas
Mindaugas Girdžiūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Įmetęs 37 taškus (5/9 dvit., 7/8 trit., 6/6 baud.) M.Girdžiūnas sužaidė geriausias karjeros rungtynes ir užfiksavo LKL sezono rezultatyvumo bei tritaškių rekordus. M.Girdžiūnas per 26,5 min. nesuklydo nė karto ir iš viso surinko 37 naudingumo balus.

Ankstesnis buvusio Klaipėdos „Neptūno“ įžaidėjo karjeros rezultatyvumo rekordas, užfiksuotas 2017 metais, buvo 25 taškai. Jo naudingumo rekordas iki šiol siekė 31 naudingumo balą.

M.Girdžiūnas tokį šou surengė likus dienai iki naujo „Ryto“ įžaidėjo atvykimo – Derekas Needhamas į sostinę atvyks sekmadienio vakarą.

„Šiauliai“ buvo arti trečios pergalės iš eilės, tačiau lemiamu metu svečių rankos sudrebėjo, o M.Girdžiūnas žaidė užtikrintai it robotas.

Į priekį vilniečius vedę M.Girdžiūnas, Eimantas Bendžius, Martynas Echodas ir Arnas Butkevičius kartu sudėjus surinko net 87 iš 100 klubo taškų. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs Antanas Udras.

Nuo pat rungtynių pradžios užsimezgė kova taškas į tašką, bet kėlinio pabaigoje po M.Girdžiūno tritaškio vilniečiai įgijo 6 taškų persvarą (27:21).

„Šiauliai“ pavijo varžovus antro kėlinio pabaigoje, kai surengė spurtą 11:2. „Rytas“ puikiai atakavo iš toli ir jau per pirmuosius du kėlinius pataikė 7 tritaškius iš 14-ikos, tačiau įpusėjus mačui atsilikinėjo 46:49.

Po trijų kėlinių buvo visiška lygybė (67:67), o ketvirtajame kėlinyje sąlygas ėmė diktuoti „Šiauliai“.

Nors po Arno Butkevičiaus dėjimo komandas teskyrė taškas, „Šiauliai“ atsakė šešiais taškais be atsako ir įpusėjus ketvirčiui nutolo 80:73.

„Rytą“ kėlinio pabaigoje, kaip ir visų rungtynių metu, į priekį tempė M.Girdžiūnas, pataikęs du tolimus metimus ir likus 1,7 sek. sudėtingu metimu po prasiveržimo išplėšęs pratęsimą (90:90).

M.Girdžiūnas siautėjo toliau – pelnė pirmuosius penkis „Ryto“ taškus pratęsime ir išvedė vilniečius į priekį 95:90.

Perėmęs kamuolį ir į greitą ataką nuskuodęs M.Girdžiūnas padidino „Ryto“ persvarą iki aštuonių taškų (99:91), ir „Šiauliai“ neišsigelbėjo.

Ignas Vaitkus likus 5 sek. liko visiškai laisvas ir turėjo galimybę išlyginti rezultatą (99:96), bet nepataikė ir griebėsi už galvos.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 37 (7/8 trit.), Eimantas Bendžius 22 (5/8 trit.), Martynas Echodas 18, Arnas Butkevičius 10, Artiomas Parachovskis 6 (8 atk. kam.).

„Šiauliai“: Antanas Udras 20, Ignas Vaitkus 16, Benas Griciūnas 15, Karolis Lukošiūnas 14, Evaldas Šaulys 13, Arminas Urbutis 11, Kristupas Žemaitis 6.