Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 3d. 10:45

Su gausia palyda į Prienus atvykstančių Ballų laukia besmegeniai, picos ir bažnyčia

Broliai Ballai
Broliai LaMelo ir LiAngelo Ballai atkeliauja į Prienus.

Kalėdine egle Prienų savivaldybės aikštėje lėtai teka neoninės šviesos, o šalia nuobodžiauja šešiolika besmegenių. Iš putplasčio, padangų ir eglių šakų pagaminti žiemos simboliai tuščiame miestelio centre yra didžiausia pramoga čia užklystantiems praeiviams. Bet netrukus kažkas gali pasikeisti. Broliai Ballai atvažiuoja į Prienus.

Ballų serialas Lietuvoje prasideda trečiadienį, kai dviejų jaunų krepšininkų atvykimo proga įsijungs dešimtys filmavimo kamerų.

Kai 19-metis LiAngelo ir 16-metis LaMelo Ballai pasirašė sutartį su Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšinio komanda, apie Prienus išgirdo daugiau amerikiečių nei kad jų žino Konstantiną Čiurlionį, Joną Meką, Valdą Adamkų drauge sudėjus.

Šou turi tęstis, nes prieš trečiadienio vakarą į Vilnių per Varšuvą atskrendančius žaidėjus jau atvyko juos filmuosianti grupė.

Ballai rūpi ir Prienų gyventojams, nes jie svetimšalių yra matę mažai.

„Amerikiečių čia nebūdavo, – sakė Prienuose gimęs 57 metų Romualdas Kazimieras Kvedaravičius. – Anksčiau čia matydavau vieną juodaodį vyruką. Jis vedęs lietuvaitę – mokytoją. Tai ir visi Prienų imigrantai.“

Prie būsimo krepšininkų būsto, Birštono „Vytautas mineral SPA“ sveikatingumo centro, durų jau dairėsi kinų ir lenkų žurnalistai, kuriems irgi rūpi pirmieji garsiosios Ballų šeimos atstovų žingsniai profesionaliame krepšinyje.

Susirašinėjimą su Donaldu Trumpu „Twitter“ paskyroje pabaigęs trijų krepšinio talentų tėvas LaVaras Ballas taip pat trečiadienį laukiamas Prienuose. Jis bus vienas maždaug iš penkiolikos artimųjų grupės, atlydinčios du krepšininkus. Paskui šiuos internetu keliaus ir milijonai jų sekėjų socialiniuose tinkluose.

Jau nėra abejonių, kad artimiausiu metu Ballų gerbėjų armija sužinos šį bei tą apie du ramius Lietuvos miestelius.

Apsidairykime, ką Ballai pamatys, atvykę į Prienus ir Birštoną.

Birštonas žada masažus ir tylą

Broliai Ballai nesijaus vieniši Birštone, kai trečiadienio vakarą įsikurs per 7 km nuo Prienų esančio Birštono poilsio centro „Vytautas mineral SPA“ apartamentuose.

Sausio 2 dienos pirmoje pusėje, iš Birštono plūstelėjus Naujuosius metus ten sutikusių klientų srautui, 80 kambarių tapo laisvi. Tačiau tos pačios dienos antrojoje pusėje nauji atvykę svečiai užėmė 90 kambarių.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Vytautas Mineral Spa“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Vytautas Mineral Spa“

Nemuno vingių pašonėje esančio poilsio centro automobilių aikštelė labai erdvi, bet ir Ballams vakare ten gali prireikti paieškoti vietos įsprausti klubo suteiktą mašiną automatine pavarų dėže.

„Jie apsigyvens geriausiuose mūsų kambariuose, mūsų poilsio centre atras geriausius masažuotojus, o virtuvėje turime patyrusius šefus, kurie nuolat keičia meniu ir tikrai mokės įtikti ir amerikietiškam skoniui“, – tarsi nusileidęs iš reklamos vaizdo klipo kalbėjo Ballus pasirengęs sutikti „Vytautas mineral SPA“ generalinis direktorius Robertas Lukošius.

Iš tiesų nereikia daug laiko praleisti 2016 metais duris atvėrusiame „Vytautas mineral SPA“, kad pasiduotum ramaus gyvenimo tėkmei, kurią diktuoja sulėtėjusių svečių žingsniai viešbutyje ir mostai jaukiame plaukimo baseine.

„Birštonas – nedidelis, bet unikalus ir jaukus. Nors dabar ne pats gražiausias metų laikas, kad galėtume parodyti jį kaip atviruką, bet Birštonas yra poilsio, ramybės ir tylos miestas. Po darbo ar sporto čia geriausia vieta žmonėms atsigauti“, – gražią žiemos pasaką sekė R.Lukošius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Birštono „Vytautas Mineral Spa“ direktorius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Birštono „Vytautas Mineral Spa“ direktorius

Ramybė pušų apsuptyje gali būti išblaškyta Ballų ir jų gausios palydos, kurios dalis irgi gyvens „Vytautas mineral SPA“ kambariuose. Amerikiečiai įsiterps tarp lietuvių, kurie sudaro apie 90 proc. gyventojų poilsio centre, iš viso turinčiame 165 kambarius ir vienu metu talpinančiame 350 žmonių.

„Taip, iš dalies tai šou, iš dalies – galimybė pasirodyti, – sakė sveikatingumo ir poilsio centro vadovas. – Lietuva nėra didelė, Birštonas yra mažas miestas, „Vytautas“ irgi nėra didelis krepšinio klubas, bet dabar turime galimybę gauti papildomo dėmesio. Nesakau, kad visas pasaulis staiga apie mus sužinos, bet ne kasdien pasitaiko tokia galimybė.

Tikiuosi, kad broliai kels savo įspūdžius į socialinius tinklus, nes jų įspūdžiai apie Birštoną, apie Lietuvos krepšinį turi būti geri.“

„Vytautas mineral SPA“ apartamentuose broliai Ballai bus vieninteliai krepšininkai. Jie neturės galimybės paprašyti pas bendraklubį druskos, kaip būdavo pastaraisiais metais, kai dauguma Prienų žaidėjų gyvendavo kitame Birštono poilsio centre „Royal SPA Residence“.

Šį sezoną komandos žaidėjai gyvena kas kur – Edvinas Šeškus, Gediminas Maceina, Paulius Ivanauskas, Bartas Aleksandravičius yra kilę iš Prienų, kaip ir treneris Virginijus Šeškus, tad klubui nereikia ieškoti jiems namų. Dar keli krepšininkai į Prienus važinėja iš Kauno, o keli gyvena „Royal SPA Residence“ ir kituose būstuose.

Jei norėtų, gautų karietą ir sklandytuvą

Iš 2,5 tūkst. gyventojų turinčio Birštono broliai Ballai kasdien iki sezono pabaigos turėtų keliauti treniruotis ir žaisti rungtynių į keturis kartus daugiau gyventojų turinčius Prienus.

Jei turėtų laiko ir drąsos, jie galėtų pasirinkti įvairius keliavimo būdus – nuo ėjimo viešbučio nuomojamomis šiaurietiškomis lazdomis iki važiavimo dviračiais jiems skirtu 7 km asfaltuotu taku. Galima būtų gauti net žirgų traukiamą karietą arba sklandytuvą – panašų į tą, kuris puošia atvykimo į Prienus ženklą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienai

„Sklandukų“ – taip švelniai vietinių žmonių vadinama sklandytuvų gamykla ir parašiutininkų klubas Pociūnų aerodrome yra dangiškoji Prienų rajono žmonių veiklos pusė.

Yra ir labiau žemiška. Langų, klozetų, kitų statybinių prekių gamyba yra Prienų pramonės variklis.

„Prienuose neturiu mėgstamos vietos, – sakė Prienuose sutikta Rima, pati kilusi iš Birštono. – Atvirai kalbant, šis miestelis nepatinka, įdomių vietų pasižvalgyti važiuojame iš Prienų.

Birštonas gražesnis. Nors ten nėra naktinių klubų, gamta, aplinka, parkai labai gražūs, juose galima pasportuoti. Birštone daugiau kavinių ir restoranų. O diskotekos ir naktiniai klubai artimiausi yra Kaune.“

Susimąstė ir statybose dirbantis Dainius Dragūnas, paklaustas, ką Ballams patartų apžiūrėti Prienuose. „Gal statybos gaminius, gal dar naujesnius pastatus“, – svarstė garbaus amžiaus vyras.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienai

Prienuose žiemą su dviračiu važinėjantis R.K.Kvedaravičius mano, kad miestelyje daugiau veiklos vyresniems žmonėms.

„Vajezau. Jie – labai jauni. Jų išsilavinimas, matyt, dar menkas – vidurinis, – apie Ballų laukiančias pramogas susimąstė prieniškis. – Prienuose galima normaliai gyventi, nedaryti nusikaltimų, tiesiog egzistuoti. Jaunimui gyvenimas čia – kuklus. Pagyvenusiems yra kultūros rūmai, atvažiuoja daug žvaigždžių.

Jie gal ir yra tikintys, gali eiti į bažnyčią, į mišias savaitgalį.

O tie, kurie yra tikintys, o jie gal ir yra tikintys, gali eiti į bažnyčią, į mišias savaitgalį.“

„Ką gi čia pamatysi žiemą – ryte tamsu, vakare irgi tamsu. Turizmas neišvystytas. Gyvename mažame mieste – nieko gero, – tiesiai šviesiai sakė Prienuose gyvenantis 61 metų Valdas Kuzminskas. – Bet aš manau, kad jie atvažiuoja ne su merginomis linksmintis ar po naktinius barus trintis, o darbą dirbti – krepšinį žaisti.

O pagal tai krepšinis, kaip aš sakau, kelia Lietuvą ant šakių. Krepšinis yra mūsų vizitinė kortelė.“

Ballams ruošia specialius burgerius

Viena smagiausių vietų darbo dienos popietę Prienuose yra „Tango“ picerija, besidalinanti dviaukštį pastatą su dar keliomis smulkaus verslo įstaigomis, tarp jų laidotuvių reikmenų parduotuvėle rūsyje.

Tačiau antrame aukšte veikiančioje picerijoje visai neliūdna ir dėl simpatiškų jaunų savininkų poros, sugalvojusios prisidėti prie Prienų komandos didžiojo žiemos nuotykio.

„Prienai got Balls!!!!“ – skelbė prabėgantis reklaminis neoninis užrašas, besikeičiantis su 2 laipsnius šilumos rodančiu oro temperatūros rodikliu.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienai

Picerijos viduje kabo Lietuvos ir JAV vėliavos, nes „Tango“ savininkas Jaunius Mališauskas nenori, kad jo miestelis kartotų Kazachstano klaidas, kai šalis pernelyg rimtai ir piktai sureagavo į britų sugalvotą satyrinį personažą Boratą.

„Anksčiau apie Ballus daug nežinojome – gal tik tie, kurie labiau NBA domisi, žinojo, kad vyriausias iš brolių, Lonzo, žaidžia „Los Angeles Lakers“. Bet kai Prienais ėmė domėtis pasaulinė žiniasklaida, pamatėme, kad tai dėmesys mūsų miesteliui. Esame pamaloninti, norime prisidėti ir dalyvauti – įsitraukėme kaip į žaidimą, tai turėtų būti smagus nuotykis – sakė J.Mališauskas. – Jau buvo užsukę žmonės pasidomėti, ką galėtume pasiūlyti pavalgyti broliams Ballams. Jie sakė, kad broliai labiausiai mėgsta burgerius ir picas. Mes ketiname pasistengti ir ta proga burgerius paruošime labiau amerikietiškus.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Picerijos vadovas Jaunius Mališauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Picerijos vadovas Jaunius Mališauskas

Jei Ballams prireiktų platesnių pramogų, jis siūlytų sėsti į automobilį.

„Prienuose gal ir nėra labai ką veikti, bet esame geroje strateginėje vietoje – iki Birštono ir mineralinių vandenų malonumų 7 km, iki Kauno – apie 30 kilometrų. Ir iki Vilniaus tik šimtas kilometrų – Amerikos mastais tai vienas juokas“, – sakė J.Mališauskas.

Arenoje Prienuose prastų vietų nėra

Pravairavę pro Prienų pagrindinę gatvę, miestelio pakraštyje broliai Ballai pasieks miesto sporto kompleksą.

Skirtingai nei šalia rūkstantis didelis kaminas ir keli apgriuvę pastatai, 2011 metais pastatyta arena atrodo moderni ir jauki.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienų arena
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienų arena

1,2 tūkst. žiūrovų telpa arenoje, kurioje, kaip sako klubo sporto direktorius 25 metų Vilius Vaitkevičius, nėra prastų vietų. „Net jei žiūrovas gaus vietą tribūnos kampe, vis tiek viską matys aiškiai, iš arti“, – rodo jauniausias LKL sporto direktorius.

Žiūrovų turėtų būti daugiau nei įprasta per Prienų komandos rungtynes, nes iki šiol net ir mažame be pramogų gyvenančiame miestelyje arena retai užsipildydavo.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienų arena
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienų arena

Pavyko sausakimšai užkimšti per rungtynes su „Žalgiriu“, tačiau labiau įprasta, jog rungtynes stebi 500–700 žiūrovų. Iš jų didžioji dalis į mačą patenka su abonementais, dar šimtas vietų skirta rėmėjams ir žaidėjų artimiesiems, tad parduodamų bilietų vidurkis siekdavo apie porą šimtų, o tai reiškė tik 600 eurų uždarbį prekiaujant rungtynių bilietais.

Dabar „Vytauto“ klubas jau pakėlė bilietų kainas nuo 3 iki 8 eurų ir tikisi pilnos arenos per pirmąjį Ballų mačą Prienuose per Baltijos krepšinio lygos rungtynes sausio 9 dieną su Minsko „Cmoki“.

Specialūs marškinėliai turėtų pasirodyti prekyboje kitą savaitę, o kitus sumanymus ir akcijas klubas ketina atskleisti kiek vėliau.

Kalbama, kad Ballai Prienuose uždirbs tik po porą tūkstančių dolerių per mėnesį, nes šiuo atveju pinigų suma nėra aktuali jų tėvui LaVarui Ballui, užsukusiam didelę reklamos ir vardinių sporto batelių prekybos mašiną Jungtinėse Valstijose.

Savo ruožtu, Ballai – šansas surinkti daugiau pajamų Prienų klubui, kuris šiam sezonui suplanavo 400 tūkst. eurų biudžetą – iš jų 280 tūkst. numatyta žaidėjų ir trenerių algoms, o kita dalis – kelionių išlaidoms bei senoms skoloms grąžinti.

Verslininkas, įmonių grupės „Avia Solutions Group“ ir investicinės bendrovės „ŽIA valda“ valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis jau tapo Prienų klubo rėmėju po to, kai buvo pranešta apie sutartį su Ballais. Prienuose kalbama, jog Antanas Guoga pradėjo domėtis galimybe vėl remti komandą, kaip kad jis tai darė prieš kelerius metus.

„Klubo padėtis nėra gera, tad reklamos ir rėmėjų atžvilgiu sandoris su Ballais – labai gerai, – sakė klubo garbės prezidentas Aurimas Bartuška. – Kitas klausimas, kiek Ballai padės komandai aikštėje?“

Išvys klubo trofėjų kolekciją

Aikštėje pagalba praverstų, nes šiuo metu Prienų komanda rikiuojasi paskutinėje – dešimtoje – LKL vietoje, iš septyniolikos rungtynių laimėjusi tik ketverias.

Kai Ballai atvyks į Prienų areną, antrame jos aukšte jie pamatys trofėjų kolekciją, kuri vis pasipildydavo per pastaruosius kelerius metus.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienų arena
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Prienų arena

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Prienų komanda net šešiolika sezonų žaidė antrojoje pagal pajėgumą lygoje, kol joje užėmė pirmąją vietą 2009 metais ir iškopė į LKL.

Stipriausioje šalies krepšinio lygoje Prienų klubas laimėjo bronzos medalius 2011 ir 2012 metais, o ryškiausią savo pergalę iškovojo 2014 metais, kai antrą kartą laimėjo Lietuvos krepšinio federacijos taurę. 2013 m. šis titulas buvo laimėtas nedalyvaujant turnyre „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“, tačiau 2014 m. per turnyrą Panevėžyje V.Šeškaus auklėtiniai sukūrė tikrą krepšinio stebuklą, įveikę abu šalies krepšinio milžinus – „Žalgirį“ pusfinalyje ir „Lietuvos rytą“ finale.

Praėjusį sezoną Prienų klubas tyliai triumfavo Baltijos lygos turnyre, kuris turi progą vėl išlįsti iš šešėlio, nes V.Šeškus planuoja daugiausia žaidimo laiko Ballams skirti per BBL rungtynes.

Prienuose – išskirtinis treneris

Buvęs Prienų komandos įžaidėjas V.Šeškus du dešimtmečius treniruoja savo miesto komandą ir bus nauja patirtimi Ballams, iki šiol žaidusiems tik mokyklų varžybose.

51 metų treneris nevengia per treniruotes mobiliuoju telefonu susitvarkyti savus reikalus, o kartais pratybas visiškai praleidžia, palikdamas darbus padėjėjams.

A.Pliadžio nuotr./Virginijaus Šeškus
A.Pliadžio nuotr./Virginijaus Šeškus

Per rungtynes V.Šeškus nenustygsta vietoje, staugia, gąsdina žaidėjus ir teisėjus taip, kad ne visada išlaiko ir savi. Pirmasis iš dviejų kartų, kai V.Šeškus buvo palikęs Prienų klubą (antras, kai jis perėjo į „Lietuvos rytą“), įvyko dėl jo sustumdymo aikštėje su tuometiniu krepšininku Rolandu Skaisgiriu.

Dabartinis Kauno „Žalgirio“ prezidentas Paulius Motiejūnas pats yra žaidęs Prienų komandoje, bet joje iškentė tik pusantro mėnesio.

Blogiau tikrai nebus. Jei žaidėjas, tegu ir vaikų darželio lygio rungtynėse, pelno 92 taškus, jis tikrai aikštėje nėra asilas.

V.Šeškaus savitą metodiką iliustruoja ir sena istorija su tuo pačiu R.Skaisgiriu. Už aikštės ribų laisviau gyventi mėgęs krepšininkas sykį į rungtynes su Tauragės ekipa atėjo ne pačios geriausios būsenos. V.Šeškus tada tyčia leido R.Skaisgirį į aikštę ir šis pridarė virtinę klaidų. Pasmerkęs klubą pralaimėjimui, treneris suvedė asmenines sąskaitas.

Tačiau Prienuose yra atsiskleidę daug žaidėjų, tarp jų Mindaugas Lukauskis, Artūras Milaknis, Gediminas Orelikas, Šarūnas Vasiliauskas, Dainius Šalenga, Laimonas Kisielius, Adas Juškevičius – kai kurie jų būtent Prienuose uždegė savo karjeras iš naujo.

Prienų žmonės tiki V.Šeškumi. „Aš manau, kad V.Šeškus teisingai daro. Viskas turėtų eiti į priekį, – komandos trenerį ir sprendimą pakviesti į klubą brolius Ballus laimino savivaldybės aikštėje sutiktas V.Kuzminskas, priminęs apie LaMelo Ballo įspūdingas rungtynes mokyklos komandoje, kuriai jis pelnė 92 taškus. – Nesupratau, kodėl kiti miestai, pavyzdžiui, Panevėžys, nenorėjo rizikuoti.

Blogiau tikrai nebus. Jei žaidėjas, tegu ir vaikų darželio lygio rungtynėse, pelno 92 taškus, jis tikrai aikštėje nėra asilas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek